Studentski domovi

Ima i to vrlo logicne veze, posto samo u ovoj banana drzavi se smatra mogućim da neko ko ima mesecne prihode 0 dinara plaća stanarinu u domu (kolika god da je), hranu u menzi i ostalo. Ajde mi molim te objasni tu matematiku, izgleda da su ovih mojih 8 razreda osnovne i 4 razreda prirodnog smera, dakle 12 godina tokom kojih sam ucila matematiku nedovoljni da shvatim kako se od 0 napravi nekoliko hiljada mesecno.Za mene je to misterija, a volela bih da znam kako je to moguce.


Кад си ти пријављивала свој просек, јеси ли у њега рачунала паре које ти дају баба и деда кад им легне пензија, кинту коју ти да родбина за рођендан, џепарац који добијеш од родитеља, паре које добијеш на некој наградној игри, у кладионици, кредит у банци, паре које добијеш кад продаш књиге за прошлу школску годину (наводим примере, не мора да се односи на тебе), потенцијалну вредност свих ствари које имаш у кући (пошто си рекла да би требало да се израчуна потенцијални приход са њиве) или само плату родитеља? Плата се тражи и тако стоји у законима свих банана, јабука, шљива, крушка или кромпир држава. Надам се да си уписала права, пошто имаш смисла за законске керефеке :)
 
Vidi, nemam nameru da 100 puta pisem jedno isto...
nerealno je porediti platu mojih roditelja, koja je njima jedini izvor prihoda btw, sa nepostojecom platom nekog tamo poljoprivrednika ili koga god, jer je vise nego ocigledno da taj neko ima druge izvore prihoda iz kojih se finansira i za koje se apsolutno ne zna koliki su. Parola snadji se naravno da uvek vazi, ja za ovo ne krivim ljude koji napisu da su im prihodi nula vec upravo sistem, i drzavu kao koordinatora, jer na prvom mestu kriterijum na osnovu koga se dobija 'bolji' dom nije adekvatan, a tek onda uopste sam nacin ucesca na konkursu i ostalo. Mutno.
Ja za dom u prvoj godini nisam ni konkurisala, jer bih sa platama mojih roditelja mesto dobila nikad, a mozda ni tad. Ni sad u drugoj necu konkurisati, iz principa, iako uz moj prosek imam realne sanse da ga i dobijem. Nastavicu da gledam mamine i tatine cerkice i sinove kako sa prihodima 0 dobijaju mesta u Karaburmi, ovde, onde, satro sirotinja, a mobilni im skuplji od zbira plata mojih roditelja, o naočarima za sunce i da ne govorimo :lol: Al, dobro to im je ova banana drzava omogucila.

I da, prava studiram :)
 
Posto sam brucos i konkurisala sam za Studentski dom, imam nekoliko pitanja da Vam postavim:
1) Kao brucos ne mogu da biram bas toliko, pa mozda dobijem sobu koja nema terasu, cajnu kuhinju ni kupatilo, pa me zanima gde u toj situaciji susite ves.
2) Da li brucosi mogu da dobiju dvokrevetnu ili trokrevetnu sobu u Studenjaku? Pod tim ne podrazumevam one apartmane koji dele kupatilo i kuhinju.
3) Gde je mirnije, u Studenjaku ili u Karaburmi?
4) Videla sam da u Karaburmi ima terasa, pa jel su to spratne terase, ili kako?
5) Na kom spratu obicno brucosi dobijaju sobe u Karaburmi?
 
Posto sam brucos i konkurisala sam za Studentski dom, imam nekoliko pitanja da Vam postavim:
1) Kao brucos ne mogu da biram bas toliko, pa mozda dobijem sobu koja nema terasu, cajnu kuhinju ni kupatilo, pa me zanima gde u toj situaciji susite ves.
2) Da li brucosi mogu da dobiju dvokrevetnu ili trokrevetnu sobu u Studenjaku? Pod tim ne podrazumevam one apartmane koji dele kupatilo i kuhinju.
3) Gde je mirnije, u Studenjaku ili u Karaburmi?
4) Videla sam da u Karaburmi ima terasa, pa jel su to spratne terase, ili kako?
5) Na kom spratu obicno brucosi dobijaju sobe u Karaburmi?


1. Gotovo je izvesno da kao brucoš nećeš imati ni terasu, ni kuhinju, ni kupatilo. U perionicama postoje i mašine za sušenje veša. Kada na blagajni zakažeš termin za pranje, zakaži i za sušenje, najbolje termin koji je jedno 2-3 sata nakon pranja jer ti onda žene koje rade tamo same prebace iz jedne u drugu mašinu i kažu ti kad da dođeš po suv veš. Cena pranja je 150, a sušenja 130 dinara.
2. Ne, u ponudi su samo ti petokrevetni apartmani.
3. Ne bih znao jer nisam ni u jednom živeo, ali bih rekao da svoj mir možeš da pronađeš u oba doma. Pretpostavljam da je Karaburma manje bučna.
4. Koliko znam, terase imaju samo jednokrevetne sobe, one s pogledom na istok. One se dodeljuju starijim studentima.
5. Muški poslednja dva, devojke poslednja četiri sprata, 14-17.
 
Здравооо :) Овде има пуно одговора на питања али на већину није баш конкретно дат одговор :) Хтела бих да питам која је граница што се тиче прихода по члану породице, зна ли неко? Имам једну другарицу која је била 4 године у студентском дому, и она каже да се добија 1 бод за бруцоше ако су просечна примања по члану породице испод 25000. Е сад, не знам да ли се ту нешто мењало у скорије време па хтедох да питам зна ли неко шта о томе? :p Иначе, имам 39,32 бода из средње школе, па би ми значило да знам да ли имам шансе да добијем тај један бод, јер су ми просечна примања по члану у породици око 11000 :) Хвала унапред :whistling:
 
Izvinite ako se ponavljam, zavrsavam 1. godinu FASPER-a, presla sam na budzet, ostala su mi jos 2 ispita koja cu nadam se sada u septembru da polozim. Prosjek mi je za sada 8.5. Nisam prvu godinu bila u domu, pa me interesuje kakve su mi sanse da dobijem dom i da li mogu da se nadam domu "4. aprilu"? Inace bih neki malo zivlji dom, a ne neki strog i penzionerski kakav sam procitala da je VERA (ako se ne varam) ... Hvala unaprijed :)
 
Cao svima :) Moze li neko da mi kaze kakve su mi sanse za dom i koji mogu da dobijem. Dala sam uslov za drugu godinu FASPER-a, trenutno 50 ESPB a nadam se da cu do kraja septembra da imam sve polozene ispite, a sada mi je prosjek 8.5. Hvala unaprijed :)
 
Здравооо :) Овде има пуно одговора на питања али на већину није баш конкретно дат одговор :) Хтела бих да питам која је граница што се тиче прихода по члану породице, зна ли неко? Имам једну другарицу која је била 4 године у студентском дому, и она каже да се добија 1 бод за бруцоше ако су просечна примања по члану породице испод 25000. Е сад, не знам да ли се ту нешто мењало у скорије време па хтедох да питам зна ли неко шта о томе? :p Иначе, имам 39,32 бода из средње школе, па би ми значило да знам да ли имам шансе да добијем тај један бод, јер су ми просечна примања по члану у породици око 11000 :) Хвала унапред :whistling:

Bod se dobija za primanja po članu porodice koja su manja od polovine prosečne plate, što bi bilo otprilike 20000 - 21000 dinara.

Cao svima :) Moze li neko da mi kaze kakve su mi sanse za dom i koji mogu da dobijem. Dala sam uslov za drugu godinu FASPER-a, trenutno 50 ESPB a nadam se da cu do kraja septembra da imam sve polozene ispite, a sada mi je prosjek 8.5. Hvala unaprijed :)

Najbolje da pogledaš prošlogodišnju listu pa vidiš otprilike gde bi bila rangirana. http://www.sc.rs/sc/stariji_liste/starijiIndex.php
Broj bodova = prosek * 5 + ESPB/godina studiranja * 0,8 (+ 1 potencijalni na primanja)

Interesuje me koliko otprilike iznose troskovi prilikom useljenja za brucose (depozit, administrativni troskovi, drustveni zivot..)?

Ne sećam se tačno, ali mislim da se pri useljenju plaća negde 3000 - 3500 dinara. Plus moraš da odradiš lekarski koji je 700 - 800 dinara.

Zanima me da li radnici u Domu peru posteljinu koju zaduzimo i na koliko dana, ili mi sami to obavljamo, i da li mozemo da ponesemo nasu posteljinu? Unapred hvala!

Dobiješ dva čaršava, dva ćebeta i jastučnicu. Čaršavi i jastučnica mogu da se menjaju jednom nedeljno, u Patrisu je to bilo petkom. Naravno da možeš da poneseš šta hoćeš, pa i svoju posteljinu.
 

Back
Top