Стрипоманија

Van_Helsing

Elita
Poruka
19.116
Тема о стрипу. Али не као уметничкој форми. Више као о хобију. Мени лично из детињства. Сећам се мог одушевљења кад су се, рецимо, у једној епизоди срели Командант Марк и Велики Блек. Или, кад сам сазнао да се Блек у ствари зове Јаник Лерок. Па одрастање Марка Вука. Текс Вилер и Кит Карсон. Загор и Чико. Како сам се поистовећивао са капетаном Микијем. Или још пре са малим ренџером, Китом Телером. Пишите, хиљаду му даброва!
20220609000639_415327.jpg
 
Poslednja izmena:
Тема о стрипу. Али не као уметничкој форми. Више као о хобију. Мени лично из детињства.
Meni su asocijacija na detinjstvo holivudski filmovi a sto se tice stripova ima ih odlicnih i uglavnom su mnogo bolji odnosno ozbiljniji od filmova.

Jedan noviji koji i sada volim da procitam je Dampir, ima bar 30% veoma dobrih scenarija i autora. Skoro je snimljen film po njemu ali rekao bih da je sund kategorije u odnosu na strip.
1693600219666.png
 
Sećam se ove naslovnice :heart: ali ne radnje, pročitaću. Thanks!

Mada, štampani primerak, mirisi žuto siva boja hartije...neprocenljivo!

Flok mi je omiljeni životinjski lik :heart:
А пратиоци главних јунака? Смук и Саласо, Блаф и Жалосна Сова, Чико Фелипе Каетано Лопез Мартинез и Гонзалес... ;)
 
O ti stripovi!

Pre par meseci sam uzela, mislim Dilan Doga da čitam i nisam mogla! Ne znam zašto, valjda sam se odvikla od forme i baš sam se rastužila. Možda mi naprosto nije bio dan.
Sada si mi dao ideju! Na ulici ću da kupim par starih izdanja, da probam ponovo, ne odustajem!
Немам више апсолутно ни један примерак стрипа а имао сам гомилу...
 
Kako da ne... Žalosna Sova, mudar momak bio ;)

O bre, vrati me par decenija nazad i hvala ti na tome :)
Најјачи су били пратиоци Кита Телера. Непревазиђени Френки Белевен, па Ђенаро Еспозито, Ибрахим Бамбула, Наредник О' Хара... Некога сам сигурно заборавио. Што рече ти, деценије су прошле...
 

Back
Top