Stilizacija grba i zastave Srbije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Torrente Bgd, мислиш ова?

...

Najstariji poznati je iz XIII vijeka, kralja Stefana Vladislava Nemanjića (1234-1243). Naravno, ovo je samo rekonstrukcija bazirana na opisu (ali autentičnom) iz 1281. godine, koja tako može biti i pogrešna:


rs_kg.gif


Razlog zašto je privukla neuobičajeno značajnu pažnju leži u njenoj začuđujućoj sličnosti slovenskim bojama koje se koriste za srpske zastave.

...
 
...eee, bratac, to ti je iz neke firme koja pravi razne 3D stvarčice... do skoro su pravili iste ovakve samo po staroj stilizaciji, samo što su ovi novi mnogo lepši i više se traže, što i slika govori ... Na slici i ne izgleda nešto posebno, ali kažu oni koji ga imaju da je uživo wauuu... ono što je meni odmah u startu upalo u oči su narandžasti kljunovi i kandže, kao i beo jezik, što je KATASTROFA... videćemo da li će to da isprave u budućnosti... Sve u svemu, dobro je da što više Srba ima srpske simbole u svom domu...
 
Koja smo mi smejurija od drzave, ne mozemo ni grb da izaberemo kao ljudi, nego komisije, meseci cekanja, a tablice se menjaju u medjuvremenu, koji grb da se stavi?
Neka idu oba, pa ce da menjamo kasnije. :lol:

ништа се није чекало. једино што је месецима трајало је Грујићев рад на емблазону који је од новембра 2010. званични стандард за грб Србије. то што се старо решење још увек налази на институцијама и јарболима је само из разлога да се не праве трошкови замене обележја.. временом ће све доћи на своје место.
 
ништа се није чекало. једино што је месецима трајало је Грујићев рад на емблазону који је од новембра 2010. званични стандард за грб Србије. то што се старо решење још увек налази на институцијама и јарболима је само из разлога да се не праве трошкови замене обележја.. временом ће све доћи на своје место.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:341894-Kasni-novi-grb

Vladina Radna grupa za vraćanje starog obeležja Srbije kasni sa završetkom posla. Dok se spor oko državnog znamenja ne razreši, u upotrebi oba simbola
KOMISIJA koju je formirala Vlada Srbije, kako je najavljeno još u maju, trebalo je do kraja leta da završi izradu etalona (šablona) za izmenu grba Srbije, koji će biti veran starom grbu iz 1882. To se, međutim, do sada nije desilo.
Aktuelni grb Srbije važi od 11. novembra 2010, kada je na snagu stupio Izvornik malog i velikog grba. I posle usvajanja, nesuglasice oko njegovog izgleda trajale su nekoliko meseci, a počele su kada je ministar policije Ivica Dačić izjavio da bi zamena tek izrađenih 800.000 registarskih tablica koštala državu 4,5 miliona evra.

Mi smo smejurija od drzave, to je poenta.
Meni se ne svidja novi grb, ali to ne znaci da ga necu postovati kao drzavni simbol.
 
Mi smo smejurija od drzave, to je poenta.
Meni se ne svidja novi grb, ali to ne znaci da ga necu postovati kao drzavni simbol.

слажем се. ми смо невиђена смејурија од државе. влада није у стању да чврсто стане ни иза одлуке о државним симболима. министри гласали па се предомислили, изађу пред новинаре па се праве луди. што је најстрашније, то је њихов стил вођења државне политике- зато и јесмо ту где смо.
 
OVA

http://1.***************/-4Haw1g1VjNY/TwJFllwHfgI/AAAAAAAAAGE/zSexFAub4wc/s1600/flag+of+serbia+-+zastava+srbije.jpg






Здраво Лима, видим да се навелико употребљава Грујић-ева стилизација српског Грб-а :zskace:...да ли евентуално знаш које ”предузеће” прави ове Грб-ове?

402029_274322042631536_140862789310796_775853_1111012130_n.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top