Stanje letačkih simulatora i online "druženja"

astj13

Početnik
Poruka
17
Pozdrav svima,

Pošto vidim da je tema vezanih za letačke simulatore malo, a uz to dosta su stare, nadao sam se da pokrenem jednu diskusiju ovde. Koliko mogu da se snađem, ovakva tema ne postoji.

Interesuje me kakvo je "stanje" korisnika sa simulatorima letenja(koje god vrste, tipa, modela, itd)? Koliko se ko bavi ovim i u kojim oblastima? Vidim da se u starim temama pojavljivalo ljudi koji su bili potpuno novi ovome, ali i onih sa dosta raznosvrsnih iskustava. Pošto su se pominjali i multiplayeri, a i online mreže poput VATSIM-a i IVAO-a, pretpostavljam da ima makar nešto ljudi koji su upoznati sa temama. Koristi li ih ko? Da li se iko okuplja ne vezano za ove mreže? Nije tajna da je VATSIM kao sveukupna organizacija odavno dosta mrtav, a i da mu kvalitet i nije onaj koji je nekada bio. O našim regionima na toj mreži, kao i njihovom rukovodstvu i aktivnošću da se i ne govori(to je već posebna priča za sebe). IVAO u Srbiji je imao nešto aktivnosti oko 2012 i 2013, ali je izgleda takođe praktički nestao. Ostale mreže koje se često pojave na kratko, mislim da nisu ni imali lokalne "divizije".

Pošto ne znam za neki drugi forum u Srbiji koji se bavi ovakvom temom, ima li ikoga zainteresovanog da se malo angažuje "online druženje", ukoliko se to već negde ne dešava? Mislim na sve od širenja mišljenja, kolaboracije u informacijama o opremi, softveru, pa čak i aktivnog zajedničkog letenja - U jednom, sve što bi postojalo u analognim organizacijama sačinjenim od entuzijasta(bilo kakvi klubovi, savezi ili šta već koji postoje u raznim oblastima, pa čak i avijaciji).

Kada se malo bolje pogleda, Srbija ima dosta bogatu istoriju u avijaciji. Ako ekonomija i ostali činioci ne dozovoljavaju prevelike količine relanih izlaganja, bilo bi dobro makar malo aktivirati vijuge na druge načine :)

Sve činjenice, mišljenja i stavovi dobrodošli :ok:
 

Back
Top