Sta zelite da postanete?

Pravnik cu sigurno postati sledece godine, to je sto se tice onoga od cega cu sigurno da zivim e sad djecacki snovi za koje sam takodje zagrizen, zelim i da se bavim muzikom da imam svoj studio i da: taj studio iskoristim i za radio stanicu na kojoj bi se iskljucivo pustali rock, blues, metal i drugi slicni pravci iz svih perioda :lol:
 
Ako hoces da sedis 8-12 sati dnevno i da kucas nesto sto lici na ovako

#include<stdio.h>
#include<math.h>
main()
{
int a,b;
printf("\n Unesite vrednosti a i b");
scanf("%d %d";&a,&b);
if (a>b)
printf("\n %d",a je vece od b);
or (valjda bi ta funkcija)
printf("\n %d",b je vece od a);
}

ovo je najimbecilniji primer koji utvrdjuje koja su od a i b slova vece tj ima veci broj,a ja sam verovatno negde nesto pogresio jer sam zaboravio kako se radi,a nemam kompajler da proverim. A tek "ozbiljniji" programi kako izgledaju i one glupe matrice i stringovi,sto pises po sat vremena. Gledao sam lik koji je pisao program za neku banku i dali su mu rok mesec dana da napise,covek je mesec dana pisao program po 10 sati. E sad kad ti prijavi gresku,a ti si otkucao 2-3 hiljade redova ili si negde drugde zasrao to je da se ubijes od muke. Ovim bi samo dileja volela da se bavi!
 
Ako hoces da sedis 8-12 sati dnevno i da kucas nesto sto lici na ovako

#include<stdio.h>
#include<math.h>
main()
{
int a,b;
printf("\n Unesite vrednosti a i b");
scanf("%d %d";&a,&b);
if (a>b)
printf("\n %d",a je vece od b);
or (valjda bi ta funkcija)
printf("\n %d",b je vece od a);
}

ovo je najimbecilniji primer koji utvrdjuje koja su od a i b slova vece tj ima veci broj,a ja sam verovatno lose napisao jer sam zaboravio kako se radi. A tek "ozbiljniji" programi kako izgledaju i one glupe matrice i stringovi,sto pises po sat vremena. Gledao sam lik koji je pisao program za neku banku i dali su mu rok mesec dana da napise,covek je mesec dana pisao program po 10 sati. E sad kad ti prijavi gresku,a ti si otkucao 2-3 hiljade redova ili si negde drugde zasrao to je da se ubijes od muke. Ovim bi samo dileja volela da se bavi!
realno bolje i racunovodstvo nego ovo, ai vise se placa, mnogo vise :D
 
Razumijem ja tebe, Juzer, ni ja ne bih ovo nikad radio, ali da nije tih dileja, ne bi imali ovakav vid komunikacije, i mnoge druge stvari koje nam racunar pruza, plus papreno ih placaju :)

Ne zapravo samo one na vrhu papreno placaju... Jer programerstvo ti je takvo.. A neko iz Srbje osim ako nije top top top urodjeno takav i posvecen i sve, nikada ne moze dostici vrh jer su nam skole mnogo slabe z:(...
 
Ne zapravo samo one na vrhu papreno placaju... Jer programerstvo ti je takvo.. A neko iz Srbje osim ako nije top top top urodjeno takav i posvecen i sve, nikada ne moze dostici vrh jer su nam skole mnogo slabe z:(...

U svakom poslu imas hijerarhiju. U ovom konkretno ti se barem pruza mogucnost da napredujes, dok u mnogim ti cijeli zivot ostajes na istom. Naravno da neces biti placen kao direktor, ali uvijek mozes gledati da nadjes bolje.
 
mozes u Srbiji da zaradis vise nego poslanik u skupstini. Ali onaj poslanik ce ceo dan da sedi,pije kafu,vodi abrove,igra igrice na telefonu,a ti ces ceo dan da se dis i da razbijas mozak i da kucas.

Treba doci do poslanika :lol:

Neka to, no dok si poslanik, na tekucem poslu ti miruju prava i obaveze,dok god si poslanik. Cim ti se taj mandat zavrsi, pa sledeci put te ne izaberu, mozes se vratiti na staro mjesto.
 

Back
Top