Kafana Šta trenutno radiš XIX

Okolina uvijek ima odredjena smatranja po pitanju tvog zivota.
Meni su deset dana nakon vjencanja kolege redom dolazile u kancelariju i presretale na hodniku da iznesu svoje 'nemam nista protiv, ali' misljenje...od toga zasto se uopste vjencavamo sada, zasto se vjencavam ako nisam trudna, zasto samo 35 ljudi to nije svadba, zasto takvo prezime- kako mi je to muz dozvolio, da li je muz uopste znao sta cu da kazem pred maticarem :lol:

Uvek bilo i biće :lol:
 
Околина увек зна шта је за тебе најбоље. Е, зато, откад не чујем много ми је боље.
Потпуно сам глува за коментаре, живим онако како ја хоћу, носим презиме које хоћу док хоћу, зовем свекра и свекрву како хоћу, васпитавам дете како хоћу. Околино, остав!
 
Околина увек зна шта је за тебе најбоље. Е, зато, откад не чујем много ми је боље.
Потпуно сам глува за коментаре, живим онако како ја хоћу, носим презиме које хоћу док хоћу, зовем свекра и свекрву како хоћу, васпитавам дете како хоћу. Околино, остав!
Za to je potrebna zrelost i određene godine.
 
@не тражим мужа
Srecan rodjendan! :)
Sve najbolje, cmoks, cmoks. :)

IMG_9024.jpeg
 
Na X-u vec par dana iskace slika neke trudne zene, neke plavuse koja trigeruje zene da je pljuju...ali, nesto mi je bilo zanimljivo.
Zene je kritikuju zasto nakon razvoda nije vratila djevojacko prezime. 'Nosis prezime bivseg muza'.

Kako vi dozivljavate porodicno bracno prezime?
Jel ono muzevo ili je to vase?

Zasto se ocekuje da se uzme nesto ako je prirodno da se zena ne srodi sa njim, nego treba da ga ponisti
Ако има дете, сасвим ми је природно да задржи презиме бившег мужа.
Ако нема, који ће јој клинац?
 
Meni je to jedan zreo stav. Uzela si prezime, to je tvoje sada. Uzmes da bi se porodica isto prezivala, to sto je muz izasao iz zajednice, glavnica je i dalje tu.
Dosta zena vjerovatno prodje kroz izuzetno ruzno iskustvo i mijenjanje prezima im djeluje kao rasterecenje, prekidanje svega loseg.
Ali me prilicno iznenadilo koliko je cest stav da je nuzno da zena vrati.
Ako ima 3 braka, jel treba svaki put novo.
Имам колегиницу која се двапут удавала, са оба човека има децу и носи презимена од првог и другог мужа. Да се клинци из првог брака не би осећали одбачено, другачије, као гости у новој кући, средини.
Мени је то сасвим у реду.
 
Имам колегиницу која се двапут удавала, са оба човека има децу и носи презимена од првог и другог мужа. Да се клинци из првог брака не би осећали одбачено, другачије, као гости у новој кући, средини.
Мени је то сасвим у реду.
Е, онда мушкарци треба да узму наше презиме, па кад се разведемо а деца остану код нас, онда нема фрке. Или да свако задржи своје, а деца да носе мајчино презиме.
 
Или да сви будемо мушкарци?
Ма зезам се ја, традиција је традиција, али мислим да смо мало одмакли од крутих стега. Нека свако ради онако како му одговара, неће нико због тога завршити ни каменован, ни на ломачи.
 
Ма зезам се ја, традиција је традиција, али мислим да смо мало одмакли од крутих стега. Нека свако ради онако како му одговара, неће нико због тога завршити ни каменован, ни на ломачи.
Нисмо одмакли, сурвали смо се.
 
Имам колегиницу која се двапут удавала, са оба човека има децу и носи презимена од првог и другог мужа. Да се клинци из првог брака не би осећали одбачено, другачије, као гости у новој кући, средини.
Мени је то сасвим у реду.
Koleginica je uzela prezime drugog muza.
I imala je potrebu da razgovara sa svekrvom, mamom pokojnog muza, da je pita da li ce se ljutiti i zena je podrzala iako ima i dijete iz prvog braka.
 

Back
Top