Šta su Didahi?

Ono koje je Hristos i rekao. Ja ne sumnjam u riječi Spasitelja niti se igram sa zarezima kad su one u pitanju već prihvatam to što je On rekao.
To isto i ja verujem s tim sto uzimam u obzir da se radi o prevodu cega radi je nemoguce da se obezbedi veoma precizna formulacija !
I opet te pitam - dali je ta opcija koju preferises u skladu sa ostatkom Pisma ???
 
To isto i ja verujem s tim sto uzimam u obzir da se radi o prevodu cega radi je nemoguce da se obezbedi veoma precizna formulacija !
I opet te pitam - dali je ta opcija kju preferises u skladu sa ostatkom Pisma ???
Da, da, uvijek je Bože neprecizno i do prevoda kad se dođe do tako nekog dijela koji vam ne paše. :mrgreen:
 
Sta je sad ovo,inatis se i brukas debelo - pitala si kako ja mogu znati dali neko krsi zapovesti a ne kako to Bog zna .
Mi ljudi mozemo to primetiti ukoliko se javno vidi da neko radi suprotno Bozjim zapovestima i to je to,vise od toga ne mozemo znati jer samo Bog moze "citati"ljudska srca.
Čim ne znaš onako kako Bog zna, može biti da grešiš i da si poverenje poklonio
nekome ko krši zapovesti i ko te je naučio da pogrešno tumačiš pismo.
 
Sve što je Hristos rekao je po definiciji u skladu sa Pismom pa tako i ta izjava na krstu.
Nije rekao Carstvo Nebesko je u vama.
Nije rekao, danas ćeš biti sa mnom u raju.
Nije rekao ''ovako se molite''.
Nije rekao ''ko u mene veruje činiće dela koja i ja činim''
U kakvo to izvrnuto učenje veruju i kome veruju, Boga pitaj.
 
Nije rekao Carstvo Nebesko je u vama.
Nije rekao, danas ćeš biti sa mnom u raju.
Nije rekao ''ovako se molite''.
Nije rekao ''ko u mene veruje činiće dela koja i ja činim''
U kakvo to izvrnuto učenje veruju i kome veruju, Boga pitaj.
Oni ne shvataju Pismo kroz Hrista već Hrista žele da uklope u svoje teološke ideje o tome šta Pismo kaže. Hristos je Bog i kao takav On je autor cijelog Pisma. Valjda On najbolje zna šta tamo piše. Ako je On razbojniku rekao da će tog istog dana razbojnik biti u raju onda će biti. Ali oni bi radije i Hrista da izvrnu ali da se ne odreknu svojih ideja samo zato što Eleni Vajt nije bilo jasno šta će vaskrsenje ako duše mrtvih poslije smrti nastavljaju da žive.
 
Čim ne znaš onako kako Bog zna, može biti da grešiš i da si poverenje poklonio
nekome ko krši zapovesti i ko te je naučio da pogrešno tumačiš pismo.
Ponavljam - ako li vidis nekog ozenjenog kako muva lepu komsinicu a zatim ulaze u njegov auti na zadnjem sedistu nakon cega se da primetiti vatrena akcija - to je klasican dokaz da je taj covek ucinio preljubu, nije mi bitno sta on nosi u srcu,sta razmislja i t.d. !
Ako li vidis lopova da nekoim ukrade novcanik i pobegne onda znas da je doticni ucinio kradju,nije mi bitno sta mu je u srcu !

Koji deo od ovog ti tesko skontati ?
 
Oni ne shvataju Pismo kroz Hrista već Hrista žele da uklope u svoje teološke ideje o tome šta Pismo kaže. Hristos je Bog i kao takav On je autor cijelog Pisma. Valjda On najbolje zna šta tamo piše. Ako je On razbojniku rekao da će tog istog dana razbojnik biti u raju onda će biti. Ali oni bi radije i Hrista da izvrnu ali da se ne odreknu svojih ideja samo zato što Eleni Vajt nije bilo jasno šta će vaskrsenje ako duše mrtvih poslije smrti nastavljaju da žive.
I sve to zajedno čini jednu veliku novotaruju u tumačenju Pisma, na koju se ne treba
ni obazirati.
 
Oni ne shvataju Pismo kroz Hrista već Hrista žele da uklope u svoje teološke ideje o tome šta Pismo kaže. Hristos je Bog i kao takav On je autor cijelog Pisma. Valjda On najbolje zna šta tamo piše. Ako je On razbojniku rekao da će tog istog dana razbojnik biti u raju onda će biti. Ali oni bi radije i Hrista da izvrnu ali da se ne odreknu svojih ideja samo zato što Eleni Vajt nije bilo jasno šta će vaskrsenje ako duše mrtvih poslije smrti nastavljaju da žive.
Hajdemo testirati ovu tvoju tvrdnju - kada su Ga pitrai sta je potrebno ciniti da bi dobili zivot vecni Isus je gotovo refleksno odgovorio da se trebaju drzati zapovesti i onda je dao par njih kako bi ukazao da misli bukvalno na one deset sa kamenih ploca !!!
Daj mi sad reci dali danas verujes onome sto je Isus rekao tom coveku ili ipak smatras da iz nekog razloga to nije slucaj ???

Evo,ja javno isticem da verujem doslovno onome sto je Isus rekao a ti ?????
 
Vjerujem. Primjetićeš pak da nigdje nije naveo subotu kao tako značajnu zapovijest pošto jako dobro znamo da na subotu ciljaš.
A ko te pitao dali je nstro govorio na drugom mestu ?
Isus je bio direktno pitan i sve sto je trebao reci po tom pitanju odgovorio mu TADA !!!
E sad ako je smatrao da zapovesti nisu bitne ili da su promenjene On bi mu to rekao,zasto bi slagao coveku za tako bitnu stvar ?
Osism toga,obrati paznju da mu je Isus poceo odgovarati naglasivi da JE TREBAO ZNATI ZAPOVESTI !!!
I sad te pitam koje je to zapovesti trebao znati jedan jevrejin kada mu se ukaze na par zapovesti sa dekaloga ??????????????
 
A ko te pitao dali je nstro govorio na drugom mestu ?
Isus je bio direktno pitan i sve sto je trebao reci po tom pitanju odgovorio mu TADA !!!
E sad ako je smatrao da zapovesti nisu bitne ili da su promenjene On bi mu to rekao,zasto bi slagao coveku za tako bitnu stvar ?
Osism toga,obrati paznju da mu je Isus poceo odgovarati naglasivi da JE TREBAO ZNATI ZAPOVESTI !!!
I sad te pitam koje je to zapovesti trebao znati jedan jevrejin kada mu se ukaze na par zapovesti sa dekaloga ??????????????
Da je subota toliko bitna za hrišćanstvo koliko adventizam tvrdi Isus Hristos bi je jasno i nedvosmisleno pomenuo i istaknuo njen značaj kao što je pominjao značaj Krštenja, Evharistije, Crkve, Njegove spasiteljske misije i sl. Subota uopšte nije bila na Njegovom radaru kao neka bitna tema.
 
Da je subota toliko bitna za hrišćanstvo koliko adventizam tvrdi Isus Hristos bi je jasno i nedvosmisleno pomenuo i istaknuo njen značaj kao što je pominjao značaj Krštenja, Evharistije, Crkve, Njegove spasiteljske misije i sl. Subota uopšte nije bila na Njegovom radaru kao neka bitna tema.
A jel mozda manje bitna teme bila 3-ca Bozja zapovest pa je takodje nigde nije pomenuo ???
Jel tebi malo bre sto je onom coveku rekao da posto ZNA ZAPOVESTI treba ih drzati da bi dobio zivot vecni ????

Jel vecni ziovot za tebe nije bitna tema Maki ???????????
 
A jel mozda manje bitna teme bila 3-ca Bozja zapovest paje takodje nigde nije pomenuo ???
Jel tebi malo bre sto je onom coveku rekao da posto ZNA ZAPOVESTI treba ih drzati da bi dobio zivot vecni ????

Jel vecni ziovot za tebe nije bitna tema Maki ???????????
A jel treća zapovijest bitna adventizmu ko subota? Jel se zovete adventisti SEDMOG DANA ili adventisti NEUZIMANJA UZALUD IMENA JEHOVINOG? Ako je subota toliko bitna kako vi učite nema šanse da ona ne bi bila direktno spomenuta kao zapovijest od prvorazrednog značaja.
 
A jel treća zapovijest bitna adventizmu ko subota? Jel se zovete adventisti SEDMOG DANA ili adventisti NEUZIMANJA UZALUD IMENA JEHOVINOG? Ako je subota toliko bitna kako vi učite nema šanse da ona ne bi bila direktno spomenuta kao zapovijest od prvorazrednog značaja.
Ne znam za adventizam,to njih pitaj,meni je 3 potpuno ista kao i 1,2 i 4 zapovest jer one regulisu odnos covek-Bog dok ostale 6 zapovesti regulisu medjuljudske odnose.
 

Back
Top