Šta se dešava sa ženama posle 40-te pa odlepe?

ne razumem da je vama granica umiranja 25
25 није граница умирања. Није ни 40, а ни 50.

Ја по себи видим да човек не може оно што је могао некада, док је имао 18-20 година. Нико не каже да ти не можеш да изађеш у ресторан или град, али не можеш са 40 или 50 да радиш оно што си радио или радила за 15-18-20-25.

Мислим да ти је сада јасније о чему причам.
 
25 није граница умирања. Није ни 40, а ни 50.

Ја по себи видим да човек не може оно што је могао некада, док је имао 18-20 година. Нико не каже да ти не можеш да изађеш у ресторан или град, али не можеш са 40 или 50 да радиш оно што си радио или радила за 15-18-20-25.

Мислим да ти је сада јасније о чему причам.
zašto bi celog života moliću lepo radila iste stvari?
zar ne rasteš zar ne sazrevaš, menjaš prioritete u hodu
i to je dinamika od početka do zadnjeg treptaja
zato ti je dat život

a ne ovo
do 25 živiš a posle toga si ikebana koja ide na poso kuva ručak i pere gaće
pa haha
 
zašto bi celog života moliću lepo radila iste stvari?
zar ne rasteš zar ne sazrevaš, menjaš prioritete u hodu
i to je dinamika od početka do zadnjeg treptaja
zato ti je dat život

a ne ovo
do 25 živiš a posle toga si ikebana koja ide na poso kuva ručak i pere gaće
pa haha
Нико не каже да би требало да радиш исте ствари цео живот. То је пре свега немогуће због биологије. Надам се да се слажемо око тога.

Тачно је да растеш и да сазреваш и да мењаш приоритете у ходу, али ти не могу бити исти приоритети са 40 или 50 година, као што су били са 15 или са 20.

До 25 живиш, после тога живиш слабије, јер мораш да радиш, имаш обавезе, ако имаш породицу онда имаш још више обавеза. Ко има децу, мора да им се посвети.

Нико не каже да твој живот треба да се сведе на прање доњег рубља и одлазак на посао, али као што сам већ напоменуо, не можеш да радиш све оно што су радила некада или када је то требало да се ради.

Ја прво полазим од себе.
 
i nisam mislila na pravo umiranje ne moram valjda da vam crtam
Не мораш да ми црташ...

Ја теби желим да имаш срећан и испуњен сваки дан, да будеш весела и задовољна и да будеш здрава.

Желим ти оно што пре свега желим и себи.
 
Добро, а да ли црташ кредом по бетону?
Ne čiko, ne crtam više ali za tebe ću napraviti izuzetak
f16e34501225166a84297da9ece2b3b9.jpg
 
Vidim dosta njih tu negde oko 40-te totalno odlepe. Ako su u vezi, zlostavljaju svoog partnera, a često i varaju. Ako nisu u vezi, daju se u promet.

Šta je u pitanju?

Pogledajte prilog 1497436
Bas varaju i zlostavljaju?…:) Ne znam za to. :)
Vecina ljudi se ponasa kao sto se i ranije ponasala, samo deca odrastu i postanu samostalnija, pa imaju vise slobodnog vremena.

A jedan mali deo, i tu mislim na oba pola, dozivi period koji bih nazvala „žal za mladost“, pa pocne malo drugacije da se ponasa nego obicno.
 
Ima jedna simpa scena u nemackoj komediji „Turski za pocetnike”, gde se roditelji od glavnih aktera sretnu pored bazena, njegov otac Turcin i njena majka Nemica. Oboje su slobodni. I Nemica nosi majcu sa Justin Biberom, seda pored na lezaljku, odmah mu se obraca, pocinje nesto da prica, pokazuje sliku od pre par godina od nje i kcerke i govori:“Ovo smo moja kcerka i ja. Bukvalno se ne zna koja ja majka, a koja je cerka.“ Turcin, ozbiljan, pomalo zbunjen, ne zna sta da kaze. Ona i dalje prica, prica, posle mu trazi da je namaze…Uglavnom, svasta se izdesava i negde pred kraj filma se posvadjaju i on joj sve saspe u lice. Ovako nekako: „U trenucima kad prestanes da glumatas i poziras ja vidim jednu sjajnu, prekrasnu, pametnu, harizmaticnu zenu, ali…“ i tu joj svasta izgovori i na kraju doda: „A na onoj slici se tacno vidi koja je majka, a koja je kcerka. Tacno se vidi!“ :D
Filmic je onako, zabavan, mozes i da se nasmejes par puta. Tema je ljubav, sudar kultura, ali i taj period 40+ kad su ljudi pomalo nesnadjeni, jer vise nisu ni tako mladi, ali ni stari, pa su negde izmedju. Neki se naprasno uozbilje (on), a neki jos vise podetinje (ona), mada je i ona ranije bila takva. Samo se to u tim godinama jos pojacalo. A kcerka joj je susta suprotnost. Kao i njemu njegov sin.
 
Ima jedna simpa scena u nemackoj komediji „Turski za pocetnike”, gde se roditelji od glavnih aktera sretnu pored bazena, njegov otac Turcin i njena majka Nemica. Oboje su slobodni. I Nemica nosi majcu sa Justin Biberom, seda pored na lezaljku, odmah mu se obraca, pocinje nesto da prica, pokazuje sliku od pre par godina od nje i kcerke i govori:“Ovo smo moja kcerka i ja. Bukvalno se ne zna koja ja majka, a koja je cerka.“ Turcin, ozbiljan, pomalo zbunjen, ne zna sta da kaze. Ona i dalje prica, prica, posle mu trazi da je namaze…Uglavnom, svasta se izdesava i negde pred kraj filma se posvadjaju i on joj sve saspe u lice. Ovako nekako: „U trenucima kad prestanes da glumatas i poziras ja vidim jednu sjajnu, prekrasnu, pametnu, harizmaticnu zenu, ali…“ i tu joj svasta izgovori i na kraju doda: „A na onoj slici se tacno vidi koja je majka, a koja je kcerka. Tacno se vidi!“ :D
Filmic je onako, zabavan, mozes i da se nasmejes par puta. Tema je ljubav, sudar kultura, ali i taj period 40+ kad su ljudi pomalo nesnadjeni, jer vise nisu ni tako mladi, ali ni stari, pa su negde izmedju. Neki se naprasno uozbilje (on), a neki jos vise podetinje (ona), mada je i ona ranije bila takva. Samo se to u tim godinama jos pojacalo. A kcerka joj je susta suprotnost. Kao i njemu njegov sin.
:D
 

Back
Top