Sta raditi,cime se baviti ?

kako si glup covece lol. odlazak u teretanu nije los. ko je rekao da je los? KO JE REKAO DA JE LOS? "prirodan put" je AKTIVAN put, put koji sledi instinkte coveka. sta ti nije jasno?

Ne znam zašto, ali utripovao sam da si pod "trčanjem po debilani" podsmešljivo mislio na trčanje u teretani. :lol: Čisto intuitivna reakcija na tvoje dosadašnje ponašanje i rečenične konstrukcije. Ne zameri. ;)

Nego pusti ti teretanu, napisao sam ti ja dosta bitnije stvari od toga. ;)
 
To je tvoja isključivost - što ti mnoge pojmove uzimaš zdravo za gotovo.

nisi nista rekao.

ako uzmemo u obzir relativnost svega na ovom svetu

opet nisi nista rekao.

Uzmimo za primer slikarskog genija čija dela nakon smrti jednostavno ne budu otkrivena, ili skliznu u zaborav, ili nešto slično.

u takvoj situaciji samo ON moze da misli da je genije jer ni ti ni niko drugi nikada nije video njegova dela (a neko ko JESTE video njegova dela bi sprecio da ona nestanu jer bi genijalna dela ostavila izuzetan uticaj na njega). a neko ko misli da je on genije ne znaci da je stvarno genije. tako da NIKO ne moze da zna da li je taj covek bio ili nije bio genije.

uglavnom, takva dela NE POSTOJE i takvi "genijalci" nas se ne ticu jer neko ko nije ostavio nikakav trag nije ostavio nikakav trag i ne interesuje nas. jedini koga takve stvari, takve fantazije ("ukljucive" fantazije lol) interesuju su robovi (i ostali slabici koji misle da svet nije fer, da ih je drustvo odbacilo, da je uvek drugi kriv itd) jer samo takvim fantaziranjem mogu da zbune gospodare (ali gluplje gospodare) i pobede ih (na isti nacin kao sto je hriscanstvo pobedilo).

Kako objasniti takvu nesigurnost jednog tako superiornog čoveka?

zato sto i nije bio superioran.

Pa upravo to o čemu pričaš je proces učenja - koji nužno mora biti bolan u nekoj tački. Ti misliš da pljačkaš koji prvi put pljačka nešto ne oseća strah i anksioznost, bar u nekoj dozi? Ne budi naivan.

pljackas -- dobar pljackas -- ne oseca "strah". to se kod njega ne zove "strah" vec UZITAK. dok bi recimo neki drugi pljackas -- los pljackas -- osecao strah zbog kojeg bi se skroz usr'o i zaebao celu stvar.

sto ce reci, ono sto je prosecnom coveku bol gospodaru je uzitak. a posto su bol i uzitak dva kraja spektruma "prijatan bol" je contradictio in adjecto. dakle, gospodar ne "uziva u bolu" on jednostavno ima bolji ukus u zivotu.

kako drugacije da ti nacrtam ovu cinjenicu?

uzmimo za primer dzez muziku. kad mi je bilo 10 godina, nisam mogao da je pojmim -- imao sam utisak kao da neko lupa po klaviru ko kreten. prostije receno -- bilo je bolno slusati je. medjutim, nakon nekoliko godina, sasvim spontano, dzez muzika mi je postala sasvim suprotno od toga -- postala je najbolja muzika koju sam ikada cuo lol postala je uzitak. po tvojoj logici kad danas slusam dzez ja "uzivam u bolu" ili neki kur ac lol. ili uzmi za primer pivo. nekome je pivo odvratno (bolno) a neko ne moze bez piva (uziva).

ti si u celoj toj prici kao neki "ljubitelj" klasicne ili dzez muzike ne zbog muzike (ne zato sto uzivas u njoj, u njenom procesu) vec zato sto hoces da budes vidjen u ocima drugih kao prefinjena osoba (slucaj sa hipsterima).

citiraću ti izjavu najvećeg šampiona boksa svih vremena, Muhameda Alija

sto ne znaci nista. to sto je on sampion u boksu ne znaci DA JE ODLICAN ANALITICAR ILI FILOZOF, MAJKU MU JEB EM. covek moze biti uspesan a da pritom opet ne ume da analizira svoje iskustvo kako valja. i mene da si pitao pre dve godine isto pitanje ("da li je ucenje bolno") i ja bih ti isto rekao IAKO SE PROTIVI MOM ISKUSTVU.
 

Back
Top