Šta rade nastavnici kada se završi školski čas?

I koliko učenika može imati? Svaki dan po 5 da bi zaradio neke silne pare? A kada bi te učenike primao, i kako bi uklopio sve to ? Preterujete ljudi, niste baš upućeni al ok, navikli smo da se o prosvetni radnicima tako misli...
:dzentlmen:
Само да поздравим.
Своје мишљење сам на ову тему давно рекао
да се не понављам
поштовање, колегинице
:kpozdrav:
 
I koliko učenika može imati? Svaki dan po 5 da bi zaradio neke silne pare? A kada bi te učenike primao, i kako bi uklopio sve to ? Preterujete ljudi, niste baš upućeni al ok, navikli smo da se o prosvetni radnicima tako misli...
Mozes grupne caaove, ja sam na fax isao na casove matematike ( njakala me.statistika.), caaove je davao lik, grupa od 5 studenata, ceo dan 5-6 sati je tada bilo 20e pa racunaj. Prolaznost jer je lik stvarno super spremao.nakon 2 nedelje je bila preko 95%

Opet nije bitno koliko mozes vec da mozes. Svako mora da zapne ako hoce da zaradi para, zasto nastavnici koji se stalno zale na plate ne bi iskoristili tu mogucnost.
 
Moj drugar koji radi u školi kuka da mu je posao sa decom daleko lakši deo od svega drugog što je prisiljen da radi van učionice.
Svi isto mislimo po tom pitanju, pre bih da održim još časova, nego da pišem 5x neki izveštaj na 5 različitih mesta a potpuno istog sadržaja :( kao da smo debili, vređaju nam zdrav razum time...
 
Svi isto mislimo po tom pitanju, pre bih da održim još časova, nego da pišem 5x neki izveštaj na 5 različitih mesta a potpuno istog sadržaja :( kao da smo debili, vređaju nam zdrav razum time...

Lagerta, verujem da ti volis posao uciteljice, ali u nizim razredima to je efektivan rad sa decom tri i po, cetiri sata pet dana u nedelji.
Zaista ostaje cetiri sata dnevno za popunjavanje administracije i pripremu sutrasnje nastave.

Nemoguce je da moras popunjavati cetiri sata papire svakodnevno.

Ucitelj mog sina radi u boravku dodatno. Covek veze tri i po sata u drzavnoj skoli plus boravak u nekom vrticu. I sve stigne da popuni bez problema.

Ukoliko se popunjava sat vremena dnevno, ja zaista smatram da je to u redu.
Sat vremena administracije, dva sata pripreme za sutrasnju nastavu i cetiri sata predavanja. To je i dalje sedam sati posla dnevno.
Uz sve raspuste i benefite.

Evo, oni se vec ponasaju kao da je raspust iza coska. Dopunske nema, dodatne nema, na ekskurziju su sada vodili pedagoga, pet uciteljica i tri animatora. Devetoro ljudi su roditelji platili!
Prosveta se stvarno ponasa nesposobno a posle cudi.
Da li zaista na manje od stotinu dece mora toliki broj odraslih da ide? Ispada da jedan covek pazi desetoro sasvim mirne i bistre dece.
Salje se slika nesposobnih uciteljica, deca to osete, oni nisu tupavi.

Sa druge strane, prica se da ne odobravate IOP3. Da necete da popunjavate hartije.
Iskreno mislim da je sat vremena popunjavanja dnevno krajnje korektno u situaciji kada uciteljica primi decu u osam ujutru i posalje ih kuci u pola dvanaest.
Pa stvarno ne mozete otici kuci u jedanaest ujutru bez da popunite jednu hartiju.
 
Ja na ekskurziju najradije povedem nekog od roditelja, ne vodimo ni pedagoge ni animatore.Posle ekskurzije, taj roditelj obično kaže, ne bih ja ovo radio pa da mi plate milione :mrgreen: a što se tiče administracije, ne žalimo se mi na radno vreme provedeno u učionici već na nepotrebnu i besmislenu administraciju koja mi oduzima vreme za kvalitetnu pripremu časa. I pre bih ceo dan provela sa decom nego pisala 5 puta isti izveštaj na 5 različitih mesta. Što se tiče IOP3 nisam čula da je neko od nas odbio da ga radi, jer to je rad sa izuzetno nadarenim decom, tako da je meni milina imati takvo dete u odeljenju.
 
Ja na ekskurziju najradije povedem nekog od roditelja, ne vodimo ni pedagoge ni animatore.Posle ekskurzije, taj roditelj obično kaže, ne bih ja ovo radio pa da mi plate milione :mrgreen: a što se tiče administracije, ne žalimo se mi na radno vreme provedeno u učionici već na nepotrebnu i besmislenu administraciju koja mi oduzima vreme za kvalitetnu pripremu časa. I pre bih ceo dan provela sa decom nego pisala 5 puta isti izveštaj na 5 različitih mesta. Što se tiče IOP3 nisam čula da je neko od nas odbio da ga radi, jer to je rad sa izuzetno nadarenim decom, tako da je meni milina imati takvo dete u odeljenju.
Kakvo vodjenje roditelja na ekskurziju, pa gde to ima?
Na ekskurziju treba da ide skolski psiholog, zamenik direktora i nastavnik na 30 deteta
Ako ima 2 autobusa, recimo, 90 deteta znaci 3 nastavnika, psiholog i zamenik direktora
Tj 5 odraslih
 
Kakvo vodjenje roditelja na ekskurziju, pa gde to ima?
Na ekskurziju treba da ide skolski psiholog, zamenik direktora i nastavnik na 30 deteta
Ako ima 2 autobusa, recimo, 90 deteta znaci 3 nastavnika, psiholog i zamenik direktora
Tj 5 odraslih
Ima, jer vodim i decu koja su IOP1 , u mojoj praksi dosadašnjoj, nijednom nije pošao psiholog sa nama , a direktor samo u višim razredima.
 
Ima, jer vodim i decu koja su IOP1 , u mojoj praksi dosadašnjoj, nijednom nije pošao psiholog sa nama , a direktor samo u višim razredima.
TREBA TO ZAKONOM UREDITI
Psihologu je to idealno okruzenje da razgovara sa decom, da se posveti malo vise problematicnima, da smisli kako da
deca budu empaticnija i drugarskije nastrojena
 
TREBA TO ZAKONOM UREDITI
Psihologu je to idealno okruzenje da razgovara sa decom, da se posveti malo vise problematicnima, da smisli kako da
deca budu empaticnija i drugarskije nastrojena
Slažem se, ali obzirom da smo svi mi imali ispite iz oblasti psihologije, ne nedostaje takvih razgovora i od strane učitelja i nastavnika.. pp služba je više orijentisana na probleme koji se pojave u školama, dok je naš posao i ovo što si naveo, razgovor sa decom o svemu...
 

Back
Top