Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
Sada sam malo citala da postoje jaci i slabiji znakovi i ako se nadju npr vatreni znak i vodeni da se uopce ne slazu. Evo ja sam znak riba a podznak lav. Sada razmisljam zapravo meni vise prevladava obiljezje lava? i zbog toga moj znak ne moze doci do izrazaja a i ako dodje lako nestane, ako shvacate sta hocu reci. Podznak je zapravo na prvi pogled kako reagiramo i pricamo s drugima te ponasanje a znak kao nasa unutrasnjost, dusa da bez toga ne bismo mogli. Isto tako tijekom puberteta jedan od dva razlicita znaci znaka i podznaka dodje do izrazaja, neki se povuku dok neki postanu pricljiviji dominantniji i sve u tom vatrenom znaku. Meni vise prevladava sve osobine za lava, tj vise nego za ribu. Osim kada se desi neka situacija pa budem jako osjeacajna i razumijem tu osobu kao da sam ja to prozivljela. Ovo je zapravo jako zbunjujuce malo ovako malo onako. Sta vi mislite kako funkcioncira znak riba i podznak lav?
 
mene zanima koliko je podznak bitan u slaganju s drugim znacima. Npr. ja sam rak/blizanac i po nekom najosnovnijem slaganju (vatra-vatra,vatra-zrak,zrak-zrak,zemlja-zemlja,zemlja-voda,voda-voda) moj znak se slaže sa potpuno suprotnim znacima od mog podznaka. Pa šta je "jače" znak ili podznak?
E sad ga zabrlja, ali nadam se da ćete shvatiti pitanje

kod tebe posto ti je znak rak a podznak blizanac, blizanac je jaci znak jer se vodeni dakle rak smatra slabiji, prilagodljiviji
isto tako blizanac je slabiji od vatrenih znakova npr lava
 
Sada sam malo citala da postoje jaci i slabiji znakovi i ako se nadju npr vatreni znak i vodeni da se uopce ne slazu. Evo ja sam znak riba a podznak lav. Sada razmisljam zapravo meni vise prevladava obiljezje lava? i zbog toga moj znak ne moze doci do izrazaja a i ako dodje lako nestane, ako shvacate sta hocu reci. Podznak je zapravo na prvi pogled kako reagiramo i pricamo s drugima te ponasanje a znak kao nasa unutrasnjost, dusa da bez toga ne bismo mogli. Isto tako tijekom puberteta jedan od dva razlicita znaci znaka i podznaka dodje do izrazaja, neki se povuku dok neki postanu pricljiviji dominantniji i sve u tom vatrenom znaku. Meni vise prevladava sve osobine za lava, tj vise nego za ribu. Osim kada se desi neka situacija pa budem jako osjeacajna i razumijem tu osobu kao da sam ja to prozivljela. Ovo je zapravo jako zbunjujuce malo ovako malo onako. Sta vi mislite kako funkcioncira znak riba i podznak lav?

Iako je stari post, osvrnuću se na njega.
Da, nisu svi horoskopski znaci iste snage, i dele se na razne načine, između ostalog, na komandujuće i poslušne.
Takođe, razlikujemo muške i ženske znake. Osnovna podela je i po temperamentu ( kolerični, melanholični, sangvinični i flegmatični ).
Znak koji je 10. od posmatranog znaka, uvek je u odnosu na njega autoritet ili komandujući znak.

Komandujući znaci su znaci prolećne i letnje sezone (od Ovna do Vage) koji se još nazivaju i severnim znacima. Tokom sunčevog boravka u njima dan je duži od noći.
Od Škorpije do Bika su poslušni znaci.
 
Poslednja izmena:

Back
Top