Šta nikada nećemo zaboraviti Ko je bio na vlasti?

Da li ćemo sve zaboraviti ili pamtiti?

  • Da, zaboraviću sve, opet ću da glasam za Sps i Srs

  • Ne, idem demokratskim putem jer nemam sta da izgubim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Бојим се да то напред не буде оно
-Напредујемо враћајући се уназад.

Ne znam za tebe ali ja vise ne strahujem od bombi i razaranja, ne lete mi tomahavci iznad glave, imam pristojno da zivim, na pumpi sipam benzin do čepa, ne krpimo čarape kad progledaju... Sve je to bio san snova dok je sloba vladao Srbijom ili?
Da napomenem kako nisam clan niti jedne stranke ili organizacije.
 
Ne znam za tebe ali ja vise ne strahujem od bombi i razaranja, ne lete mi tomahavci iznad glave, imam pristojno da zivim, na pumpi sipam benzin do čepa, ne krpimo čarape kad progledaju... Sve je to bio san snova dok je sloba vladao Srbijom ili?
Da napomenem kako nisam clan niti jedne stranke ili organizacije.

Sad je vreme da pocnes da se plasis umrtvljenog uma i duha, to je najopasnija smrt i beda.
 
Ne znam za tebe ali ja vise ne strahujem od bombi i razaranja, ne lete mi tomahavci iznad glave, imam pristojno da zivim, na pumpi sipam benzin do čepa, ne krpimo čarape kad progledaju... Sve je to bio san snova dok je sloba vladao Srbijom ili?
Da napomenem kako nisam clan niti jedne stranke ili organizacije.

ti si uspesan covek, definitivno.
salim se, radan si covek i to cenim.

a jel znas da zbog izgubljenog rata mnogi su morali da napuste kuce, mnogi su izgubili svoje najblize i danas nemaju posla, zive u najvecoj bedi, a srbija im je maceha.


jesl su nam oni bliznji?

jel si se ikiad pitao da li smo mogli da im pomognemo da budu svoji ljudi, da se sami o sebi brinu,l da ostanu u svojim kucama?

jel smo mogli?

pa naravno da jesmo.

10 posto se odazvalo na mobilizaciju u bg kad je trebalo tim ljudima obezbediti normalan zivot.
10 posto.
 
ti si uspesan covek, definitivno.
salim se, radan si covek i to cenim.

a jel znas da zbog izgubljenog rata mnogi su morali da napuste kuce, mnogi su izgubili svoje najblize i danas nemaju posla, zive u najvecoj bedi, a srbija im je maceha.


jesl su nam oni bliznji?

jel si se ikiad pitao da li smo mogli da im pomognemo da budu svoji ljudi, da se sami o sebi brinu,l da ostanu u svojim kucama?

jel smo mogli?

pa naravno da jesmo.

10 posto se odazvalo na mobilizaciju u bg kad je trebalo tim ljudima obezbediti normalan zivot.
10 posto.

Bojim se da je to bilo pod miloševićevom vladavinom... Sta ti to znači? Prvo, proturao je priču da Srbija nije u ratu... Drugo, nije se ni znalo gde se ide kad te mobilišu... I sta ocekujesh? Zombilend i ljude koji jure u nepoznato? Bojim se da je bio loš političar i katastrofalan vojskovođa koji je upropastio zemlju pogresnim potezima. Autista koji je bio apsolutni vladar, nikakve kompromise nije priznavao... Zato je i razguzio Srbiju.
 
Bojim se da je to bilo pod miloševićevom vladavinom... Sta ti to znači? Prvo, proturao je priču da Srbija nije u ratu... Drugo, nije se ni znalo gde se ide kad te mobilišu... I sta ocekujesh? Zombilend i ljude koji jure u nepoznato? Bojim se da je bio loš političar i katastrofalan vojskovođa koji je upropastio zemlju pogresnim potezima. Autista koji je bio apsolutni vladar, nikakve kompromise nije priznavao... Zato je i razguzio Srbiju.

pa naravno da je proturao tu pricu, pokusao je da nas sacuva, da ne budemo pod sankcijama ili da nas izvadi iz njih, kako ti to bre nije jasno?
jel mu to zameras/

alo covece, sta je sa tobom?

nije se znalo gde se ide kad se mobilisalo?
ljudi se bojali da ne odu u namibiju?

znalo se bre, ne boj se, znali su svi.

milosevic nije bio vojskovodja, jer da je bio, ne bi bio mekan i rat bi se zavrsio 91-e i milosevic bi se slavio kao bizmark ili ataturk sto se slavi.

bio je los politicar.
dozvoljavao je primirja, posmatrace, sasovce sa laserima obelezivacima, stavio je sankcije srbima iza drine ne bi li se nekako dovijao zapadnjacima, da pokaze da smo ok.


nije trebao da to pokazuje, neprijatelj se tuce u glavu.

nacisti su bili porazeni jer su rusi usli u berlin druze.
 
Mozda kad bih bio srednje ili slabo obrazovan, ovako se osecam sasvim dobro sto zelim i tebi... probaj nesto više od srednje učiteljske ;)

Srednja uciteljska ne postoji, biseru neuputjeni. :zcepanje: A ja svoje fakultetsko obrazovanje ne smatram nekim posebnim zivotnim uspehom kao sto ti to cinis jer sam videla na osnovu mnogih ljudi oko sebe, a na univerzitetu, da gomila budala zavrsava fakultete zajedno sa malim procentom pametnih. Tako da, mahati fakultetskom diplomom i stepenom obrazovanja, krajnje je irelevantno i seljacki. Ne razumem odakle ti takva potreba.:confused: Mozda te studiranje nije kultivisalo, nego samo spremilo za shljaku, ko zna?
 
Šta nikada nećemo zaboraviti Ko je bio na vlasti:

-Ratovi u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Kosovu i Metohiji SPS
-Inflacija i socijalna beda SPS
-Izolacija SPS
-Bombardovanje Srbije (1999) SPS, SRS, JUL
-Između 700.000 i 900.000 izbeglih i raseljenih SPS, SRS, JUL
-Ubistva i atentati na političke protivnike (Stambolić, Ćuruvija, Pantić, Vuk Drašković) SPS, SRS, JUL
-Hapšenja političkih protivnika („Otpor“, Vuk i Danica Drašković) SPS, JUL
-Prebijanje građana na demonstracijama (najžešće 1996-1997) SPS, JUL
-Zatvaranje medija i novinara (1997-1998) SPS, SRS, JUL
-Gubljenje teritorija (Kosovo) SPS, SRS

http://www.blic.rs/temadana.php?id=48847

Slobi necu nista zaboraviti, on je medju najgorim vladarima u istoriji Srbije, ali vise nema smisla glasati ni za ove pilicare posle njega.
Znaci, gde je treca opcija: na glasackom listu narisem im... glistu.
(Otprilike su u tom fazonu, spori, ljigavi, izlaze tek posle kise... mada je prava glista od njih mnogo korisnija. :roll:)
 
Ne znam za tebe ali ja vise ne strahujem od bombi i razaranja, ne lete mi tomahavci iznad glave, imam pristojno da zivim, na pumpi sipam benzin do čepa, ne krpimo čarape kad progledaju... Sve je to bio san snova dok je sloba vladao Srbijom ili?
Da napomenem kako nisam clan niti jedne stranke ili organizacije.

Па није Милошевић пилотирао авионима и бомбардовао Србију.
Стандард јесте већи,ту се слажем
Што се тиче државе све је мања и мања.
 
Al mi nije jasno da ovi "gurači u provaliju" poznatiji pod imenom radikali ili naprednjaci forsiraju nekad davno prošlo propalo doba 90tih godina i nalaze kojekakve kvake za koje se hvataju. A istina je tako očigledna pa se prostom autoprojekcijom izdizu u svom tom uzasu 90tih godina i josh svršavaju.

Kako kaze jedan stručnjak, nije mogao sloba da nas brani od aviona... I sad ja treba slobi sve da oprostim sto je zasro srbiju sa nebesa... Sto je svojom katastrofalnom politikom misleci da ameri nemaju muda i nadajuci se u ruse - navukao avione da bombarduju Srbiju.

Nije mi jasan stepen tolerancije i idealizovanja kod izvesnog sloja populacije...
Pazi, oko 35-40% anketiranih reaguje kao da se nista nije desilo 90tih godina... Kako bre???
 

Back
Top