Šta nije sramota ukrasti ?

Tema bi imala smisla recimo u Kini i indiji gde elita zna za sram u Srbiji i na balkanu,kao i na celom zapadu sveta, gde je elita jajarska nema smisla.
Prvo, ne znaju za sramotu, jer odavno nisu deo uze duhovne zajednice, drugo jedina sramota koju priznaju je nemanje novca. Ta podredjenost materijalnom briše sramotu kao osećaj ljudi koji pripadaju zajednici. Znači ništa ih nije sramota ni laži, ni prevare ni ubijanja ni otimanja. Tačnije nema razlike od pacova.
 
..recimo, knjigu..
To je već bilo :).. msm i Đinđuva je to priznao..
A i ja sam :)
Mada me je sramota.. nisam je ukrao na starež, nego iz knjižare...

Služio sam vojsku u SSNO i za 8. Mart sam hteo da kupim svojoj dami lep poklon.. ali je bila jako skupa...
To je inače najbolja knjiga o biljkama koju sam imao u rukama...
1688552118644.png


I tako je krenula velika ljubav :D
 
U današnje vreme ljudi smatraju ako prolaziš pored njihovih voćki i bereš da je to krađa
Recimo kada planinarimo negde i vidimo neku voćku, recimo trešnju, volimo uzeti onoliko koliko možemo pojesti. Ne sad da punimo kese. Mislim da to nije krađa iako se smatra. Dakle, nečije voće.
 
U današnje vreme ljudi smatraju ako prolaziš pored njihovih voćki i bereš da je to krađa
Recimo kada planinarimo negde i vidimo neku voćku, recimo trešnju, volimo uzeti onoliko koliko možemo pojesti. Ne sad da punimo kese. Mislim da to nije krađa iako se smatra. Dakle, nečije voće.
Hm, ipak je tudje, sudiš iz svoje perspektive, za tebe je planinarenje jedan prolazak tuda, i ko zna kada sledeći put, ali je možda za domaćina perspektiva drugačija kada mu pet planinarskih društava prodefiluje kraj voćnjaka u mjesec dana i svako zastane pa pomalo obere...

Različite zemlje, različite kulture i odnos prema odr. stvarima... kod amera npr. nema zaebancije sa "private property", mnogo su teritorijalni, i zakoni su uskladjeni tako da štite privatan posjed, sve je pod kamerama i oružjem, nema da se bere voćka... ali su zato srdačni, pa taj višak često stave na ulicu voće, svari itd. sa natpisom "free"...

3962.jpg
 
U današnje vreme ljudi smatraju ako prolaziš pored njihovih voćki i bereš da je to krađa
Recimo kada planinarimo negde i vidimo neku voćku, recimo trešnju, volimo uzeti onoliko koliko možemo pojesti. Ne sad da punimo kese. Mislim da to nije krađa iako se smatra. Dakle, nečije voće.
Po meni isto, ni ubrati jedan strucak cveta koji vec viri iz necije kapije. Neretko pitam ako vidim nekog u dvoristu, ali ako nema, ne bi trebalo da se smatra za kradju, narocito ako zena ubere, i narocito u prolece.
10 lepota.gif
10 osmeh.gif
 
Hm, ipak je tudje, sudiš iz svoje perspektive, za tebe je planinarenje jedan prolazak tuda, i ko zna kada sledeći put, ali je možda za domaćina perspektiva drugačija kada mu pet planinarskih društava prodefiluje kraj voćnjaka u mjesec dana i svako zastane pa pomalo obere...

Različite zemlje, različite kulture i odnos prema odr. stvarima... kod amera npr. nema zaebancije sa "private property", mnogo su teritorijalni, i zakoni su uskladjeni tako da štite privatan posjed, sve je pod kamerama i oružjem, nema da se bere voćka... ali su zato srdačni, pa taj višak često stave na ulicu voće, svari itd. sa natpisom "free"...

Pogledajte prilog 1379838
E, ali fora je u tome, to amerikanci posebno ti tradicionalisti znaju, što u Starom zavetu stoji da domaćini puste da im drugi tragaju klasje i ostalo što posade, samo ukoliko se na licu mesta koristi, tj ono da se ne nosi u džakovima... Da bi imali šta da jedu siroti, udovice i putnici.
 

Back
Top