Šta kad se zadovoljno dostojanstveno danas, sada ne desava?

Црних дешавања је увек било.

Раније, у далеко већој мери.

Једино што данас су нам медији далеко више доступни, тако да можемо да читамо о свему, па и о црној хроници.

Ко хоће да чита црну хронику, чита је. Ја је, нпр. увек прескачем, а читам лепе вести. И мени је живот леп.
 
Ma... okani se crnih hronika, bombastičnih loših vesti i prosto živi svoj život najbolje što možeš!
Moja sestra pre neki dan deli sa mnom kakvo joj je bilo jutro. Ona se odmah nakon buđenja istraumirala nekim slučajem gde su roditelji prvo usmrtili sopstvenu decu, pa onda izvršili samoubistvo.
Da li je to normalno, da li time treba da se boost-ujemo uz jutarnju kafu? Ne.
Da li je moja sestra svoj novi dan započela dobro? Nije! I čitav dan joj je bio katastrofa do katastrofe, iz tog lošeg osećanja. Bezmalo, to je bio poseban dan, njen rođendan.

Od medija očekujem zabavu, nijanse obrazovanja i kulture, finu muziku, kredibilne osobe da na njima podele svoje kvalitetne ideje i sl..
Odavno sam videla na tim medijima mrak i užas, i prestala sam da to gledam i slušam.
Poslednje jutarnje zezanje uz TV mi je bilo sa starim Ognjenom Amidžićem, kad je bila sreća ako uloviš njegovu šolju za kafu kao poklon, a on, voditelj... sve na smeh i sprdnju!
To je bio dobar radio program snimljen kao za TV.
 
Gde normalan čovek da nađe tračak svetlosti u ovom mračnom tunelu kom se ne vidi kraj?"

Mislim da treba da se pronađe balans. Loše je ako se samo fokusiramo na dešavanja u društvu, mislim tu i na crnu hroniku, ekonomiju, politiku.

Takođe je loše ( bar ja tako mislim ) biti ušuškan u svom mikrokosmosu i ne obraćati pažnju šta se dešava drugim ljudima..

Informišem se o svemu. Jako su me pogodile one dve strašne tragedije koje su se dogodile početkom maja prošle godine.

Razmišljala sam o toj deci, o sinu mog brata od ujaka koji je prošle godine napunio 13 godina, o malom komšiji koji je takođe vršnjak te ubijene dece.

O ekonomiji i o tome u kakvoj zemlji živimo je posebna tema.

Kako naći tračak svetlosti u mračnom tunelu? U sitnim, ali lepim stvarima oko nas. Posle tužnih događaja čitam. Čitam ono što volim, šta mi prija.

Neko drugi može da gleda filmove, na kablovskim televizijama ima mnogo filmskih i serijskih kanala.

I šetnja može da pomogne.
 
Ko žali, neka žali do kraja, ne bilo nam te njihove teskobe. Ko ne žali, nema razloga da se uključuje u strašne i tragične priče.
Ne kljukajmo se TV pričama. Mi imamo ispred sebe SVOJU priču, neka toga šta se sve desilo. Desilo se jer je svet prepun zla, a dobro mora da se brani nekako.
Svako može da pročita jednostavnu molitvu: Gospode Bože Isuse Hriste Sine Božiji, pomiluj nas grešne!
 
Misliš da ne treba da čitamo o tim pričama, da na televiziji ne gledamo emisije posvećene tim tragedijama?
Mislim. Svako je zadužen za sebe i nekolicinu svojih ljudi-nismo zaduženi da se staramo o celom svetu. Bog je jedini iznad svih nas. Iz jednog mikrosveta koji funkcioniše sjajno-mi možemo da utičemo i na makrosvet pomalo.
Sad, ti me ispravi ako grešim negde.
 
Uvodni post objašnjava o čemu se radi u temi. Postavljeno je pitanje:

Gde normalan čovek da nađe tračak svetlosti u ovom mračnom tunelu kom se ne vidi kraj?"
Npr u šetnji prirodi s slušalicama na ušima poput mene. Stvari uopće ni približno nisu kako se doimaju, npr broj teških zločina 2023 je svakako manji nego 1983 ili 1993.
 
broj teških zločina 2023 je svakako manji nego 1983 ili 1993.

Kako znaš za ove podatke?

Meni se čini da je nasilje u porastu. Danas je u jednoj bg osnovnoj školi učenik doneo nož u školu.

Zašto sada mnoga deca pokušavaju da imitiraju onog dečaka ubicu, koji je ubio 10 svojih drugarica-drugova, prošle godine?


Mraka je sve više a ne možemo mirno da posmatramo šta se sve dešava.. To što se dešava nekom drugom može da se desi i nama.

U jednom postu na ovoj temi, napisala sam svoje mišljenje kako se nalazi tračak svetlosti u mračnom tunelu. Mora taj tračak svetlosti da se pronađe jer sva dešavanja, uglavnom mračna, deluju na našu psihu.
 
Kako znaš za ove podatke?

Meni se čini da je nasilje u porastu. Danas je u jednoj bg osnovnoj školi učenik doneo nož u školu.

Zašto sada mnoga deca pokušavaju da imitiraju onog dečaka ubicu, koji je ubio 10 svojih drugarica-drugova, prošle godine?


Mraka je sve više a ne možemo mirno da posmatramo šta se sve dešava.. To što se dešava nekom drugom može da se desi i nama.

U jednom postu na ovoj temi, napisala sam svoje mišljenje kako se nalazi tračak svetlosti u mračnom tunelu. Mora taj tračak svetlosti da se pronađe jer sva dešavanja, uglavnom mračna, deluju na našu psihu.
https://www.24sata.hr/news/tajna-posljednje-smrtne-kazne-njegovi-zlocini-bili-su-brutalni-486501
https://radiosarajevo.ba/metromahal...bica-zrtve-je-spaljivao-u-krusnoj-peci/354368

Zamislite da se danas dogode ovako brutalni zlocini, pa svi bi prostirala...
 

Back
Top