sta kad on nece da zivimo zajedno?!

Apsolutno se slazem sa tim da papir nista ne menja, on ne moze da pokvari ljubav koja postoji, niti da je stvori ako je nestala.

Medjutim u naslovu ovog topika je jasno istaknuto da je problem u zajednickom zivotu. Ako potpuno ostavimo taj famozni papir po strani, imamo vezu u kojoj je posle vise godina zajednicki zivot neprihvatljiv?! 'Ajde da cujem protivnike braka sa ovog foruma - jeste li i protiv zajednickog zivota i kako zamisljate idealnu ljubav u kojoj nema budjenja pored voljene osobe i ostalih "sitnica" koje mogu da budu mnogo intimnije nego sam cin vodjenja ljubavi?

Po meni zivot je veoma komplexan fenomen i "velika ljubav" u kojoj se odnos dvoje ljudi svodi na izlaske i zabavu, dok sa svim zivotnim problemima koji nailaze svako treba sam da se nosi, a zivotne radosti se podredjuju "zadrzavanju individualnosti" predstavlja jednu hipokriziju.
Licno verujem da se individualnost i osobenost itekako mogu zadrzati i u zajednickom zivotu/braku (ja ne pravim razliku izmedju ova dva).

Za postavljacicu topika: tvoj bivsi je ili nezrela i neodgovorna osoba, ili te nije zaista voleo. Mislim da u oba slucaja ne treba da zalis.
 
Dont_Break_The_Oath:
Toliko unosenje svake vrste morala u ovu raspravu,,sasvim nepotrebno.
Pa zar nije sama veza,brak,sta god,zar nije to u stvari jedan tok,tok emocija koji treba da postane stanje nepromenljivosti i da bude liseno sujete sasvim i da se niko ne osvrce na ovakve sitnice koje ubijaju taj tok emocija.
Glupost,sitnice,sujeta,ponos,pa sve te prizemne i jadne stvari dovode bas do toga da emocije,taj najtananiji sloj coveka emocije ljubavi ispastaju zbog furijalnog napada razuma na njih.
Emocija ljubavi ne zna da razmislja,a koliko ljudi ovde je pokusalo da urazumi samu ljubav upravo uproscujuci je svakodnevnicom.
Imamo price kako neki veruju u brak neki ne.
Neki kazu da se previse razlikuju izmedju sebe da bi usli u brak.Ok,a sta je jace,te razlike ili vase emocije?
Zasto niko napokon ne dopusti da ga tokom trajanja veze emocije ne obuzmu toliko jako da se sve drugo baca u stranu,da sve ostalo postaje sasvim nevazno u poredjenju sa ljubavi?
Zasto?Zasto ne date emocijama da se razvijaju nego ih drzite na uzici citav zivot?
Ljubav je poenta,sve ostalo su bezvredne sitnice.

Ja tebe obozavam :)
 
Greene:
Apsolutno se slazem sa tim da papir nista ne menja, on ne moze da pokvari ljubav koja postoji, niti da je stvori ako je nestala.

Medjutim u naslovu ovog topika je jasno istaknuto da je problem u zajednickom zivotu. Ako potpuno ostavimo taj famozni papir po strani, imamo vezu u kojoj je posle vise godina zajednicki zivot neprihvatljiv?! 'Ajde da cujem protivnike braka sa ovog foruma - jeste li i protiv zajednickog zivota i kako zamisljate idealnu ljubav u kojoj nema budjenja pored voljene osobe i ostalih "sitnica" koje mogu da budu mnogo intimnije nego sam cin vodjenja ljubavi?

Po meni zivot je veoma komplexan fenomen i "velika ljubav" u kojoj se odnos dvoje ljudi svodi na izlaske i zabavu, dok sa svim zivotnim problemima koji nailaze svako treba sam da se nosi, a zivotne radosti se podredjuju "zadrzavanju individualnosti" predstavlja jednu hipokriziju.
Licno verujem da se individualnost i osobenost itekako mogu zadrzati i u zajednickom zivotu/braku (ja ne pravim razliku izmedju ova dva).

Za postavljacicu topika: tvoj bivsi je ili nezrela i neodgovorna osoba, ili te nije zaista voleo. Mislim da u oba slucaja ne treba da zalis.

Lepo. :wink:
Ali to se valjda ukapira tek sa mnogo (ili manje, ali svakako dosta) više od 19 godina.
Mene je „papir” smarao dok sam mislila da ne mogu da volim samo jednog, ili, pre toga, dok sam se pitala šta mu to dođe ljubav.
 
Tuzni_patak:
I stvarno ne postoji veza (čak i zeza) koja traje 6 godina a da ne ostavi promene na paru....
Zato ili je bila situacija ona laže sebe "slikom" ili neodlučnost, strah od gubitka nezavisnosti (čuvaj se kad si pod tudjim krovom) , možda baš on nema poverenja u tvoje razumevanje, možda si egocentrik stvarno ili u njegovim očima(vrlo često u ovakvim slučajevima).
To je ovde prećutano , i ako je , da se ne ispiraju usta tvojom životnom pričom....
Kad stvarno vidiš šta je problem (mislim da je sigurno medju navedenim ovde) videćeš da je rešenje nešto što može ili ne može da se izgradi...
Mislim da taj čovek stvarno nije zaslužio opravdanje tipa: Nije on kriv već ona... Jer ona fantazira.
Svaka devojka se nada da je naišla na neko lično "savršenstvo". Ne sumnjam da je to slučaj i sa vama.
Kakve ima veze njena idealizacija sa njenim, ovde izloženim, problemom?
I šta je neobično ako devojka očekuje da nakon toliko duge veze započne život sa njim?
Jedino što je neobično je to što je posle 6 godina ona nesvesna da njihova veza nema bllistavu budućnost...
 
Dont_Break_The_Oath:
VelikaMaza:

Ja tebe obozavam :)

hmm,hun tilber meg?????
Istina je da smo mi umetnici bukvalisti,istina je da ja trazim upravo takvu ljubav kakvu sam opisao,ali ova rec,neka me zaista pozitivno pogodi i neka bude istinita.dosta je bilo teoretisanja.
samo se pitam kada ce neko zaista shvatiti ono sto Ja nudim Njoj,gde god da je i ko god da je.

The Oath

evo ja shvatam sta ti nudis Njoj. Ali to nije bitno, bitno je da ce i ona tebi ponuditi isto sto i ti nudis :arrow: dve polovine = 1 :wink:
tako cete se i privuci... po meni se iskljucivo slicni privlace... (naravno mislim na malo dublji odnos)....
 
Hellen:
Шта значи ''веровати у брак''?
Слажем се да је ''папир'' формалност, али ме интересује зашто он толико плаши ''противнике брака''. Шта ће веза изгубити тим папиром ако се волите, ако сте већ решили да живите заједно, да имате децу,заједнички стичете имовину, заједнички располажете финансијама, заједно остарите...Која је разлика између ''брака са папиром'' и ''брака без папира''?

pa nije tacno da recimo, konkretno mene, papir plasi. Jednostavno ga smatram nepotrebnim, znaci nije strah, nego nezainteresovanost za nesto za sta se ljudi bukvalno "lepe" zato sto crkva tako nalaze(ovde nema papira, ali...) ili tata i mama ili baba, sto u stvari predstavlja jednu tradiciju koja se po meni pokazala krajnje neuspeshna. Ljudi kada svojevoljno udju u brak, dobar deo njih to shvata kao sigurnost, uljuljkaju se i zakopaju tamo, bez ikakvog rizika... u monotoniju, zato sto se plase da pogledaju u sebe i iznesu najiskrenija osecanja, koja se mooozda kose sa velikim brojem ljudi koji ih okruzuju.....dodje "vreme" za brak, pa ko veli ajde...ekstremno neiskreno... ili to sto je najveci broj brakova zasnovan na trudnoci... znaci, jbga sto se ne slazemo, doslo dete pa cemo MORATI da se vencamo, da ne rodis "kopile" (odvratne li reci) i tako ostanu zajedno, traumirajuci i prljajuci jedno cisto i predivno malo zivo bice......

A ne pise mi se vise, imam sve negativno vezano za pojam braka, pa ne bih da me neki shvate kao da provociram, jednostavno - ja ne verujem u tu instituciju (sto odgovori jedna neuka cistacita na pitanje sta je to brak?: "paaaa, brak je prostitucija muza i zene" :lol: )... 8)
 
mene najviše nervira kad se priča o braku ono kao e sad će biti sve drugačije...zatvor...umire ljubav...romantika...ma da se ubiješ oma...
jednom me je oduševila izjava Olivere Ježine da odkad je u braku izlazi više nego ikada u životu...i stiže i da opere sudove he he...e to je po meni pozitvan primer...ono kao zašto mora biti- on sa stomačinom od piva a ona sa viklerima i isfrustrirana...radiš kako oćeš a ne kako svet nalaže ili misli da treba:on u kladionicu a ona na trač pariji ogovara muža ...bla bla bla...
mi smo pre braka živeli zajedno pa se venčali i ništa nije išlo na silu nego onako laganica...ej 10 godina je odkad smo se smuvali a 4 u braku...
a najviše me je nerviralo posle venčanja pitanja kako je u braku mladenci...mislim, posle dve godine zajed. života bolidi pitaju kako je...pa normalno!!! kao i pre!!!
i još ono nađem se sama negde i kao svi pitaju a gde ti je muž? pa kod kuće mrzelo ga da ide...šta treba da se smara na nekoj izložbi samo zato što mi je muž???
tako ni ja nisam išla na Exit svaki dan..onomad kada je bilo 9 dana..smara me pa je išao sam...i tako...opušteno ljudi bre...
brak je mora samo ako ga takvim napravite...i ne vredi se nervirati šta će biti sutra...biće šta bude...mislim tu i na razvod...
neka je OK dok traje makar se sutra završio...i neću da se neviram unapred.Mislim, šta dobijam time?
 
gigule:
mene najviše nervira kad se priča o braku ono kao e sad će biti sve drugačije...zatvor...umire ljubav...romantika...ma da se ubiješ oma...
jednom me je oduševila izjava Olivere Ježine da odkad je u braku izlazi više nego ikada u životu...i stiže i da opere sudove he he...e to je po meni pozitvan primer...ono kao zašto mora biti- on sa stomačinom od piva a ona sa viklerima i isfrustrirana...radiš kako oćeš a ne kako svet nalaže ili misli da treba:on u kladionicu a ona na trač pariji ogovara muža ...bla bla bla...
mi smo pre braka živeli zajedno pa se venčali i ništa nije išlo na silu nego onako laganica...ej 10 godina je odkad smo se smuvali a 4 u braku...
a najviše me je nerviralo posle venčanja pitanja kako je u braku mladenci...mislim, posle dve godine zajed. života bolidi pitaju kako je...pa normalno!!! kao i pre!!!
i još ono nađem se sama negde i kao svi pitaju a gde ti je muž? pa kod kuće mrzelo ga da ide...šta treba da se smara na nekoj izložbi samo zato što mi je muž???
tako ni ja nisam išla na Exit svaki dan..onomad kada je bilo 9 dana..smara me pa je išao sam...i tako...opušteno ljudi bre...
brak je mora samo ako ga takvim napravite...i ne vredi se nervirati šta će biti sutra...biće šta bude...mislim tu i na razvod...
neka je OK dok traje makar se sutra završio...i neću da se neviram unapred.Mislim, šta dobijam time?
gigule,ti si svetli primerak!ja jednako kao ti zamisljam zajednicki zivot i brak,mislim,ne zamisljam ga nego ocekujem da sve bude kao i pre toga, a ne zatvor i slicne varijante.on vrlo dobro zna da i ako budemo ziveli zajedno nece biti uskracen za izlaske bez mene,koje ionako upraznjava bez mog zvocanja i sl.jer smatram da je to normalna stvar,nece biti lisen bas nicega sto ima sad samo ce promeniti adresu u licnoj karti.zato mi nije jasno odakle mu je to tako ogroman problem! :cry:
 
rekla bih da o "robiji" u braku pisu najcesce oni sa 00 dana zajednickog zivota.
uticaj casopisa, "zenskih emisija", spanskih serija, sta li...?
ako je u vezi lose i klimavo, pa se jos na silu nametne brak, to je savrsena osnova da bude lose. ne znam ni jednog muskarca koji curu forsira na brak, ali zato zene uglavnom imaju sklonost da od muve prave slona i vole da pritiskaju muskarca. ajde da idemo u shopping, ajde da idemo kod moje drugarice, jao beba viiiidi sto je slatka, jao diiivan prsten, znam da sredom gledas fudbal ali ajde u bioskop... on prvo prevrce ocima, vremenom zaboravi sta ce u toj vezi, navikne i kad prsne i ode sa drugom cicom ova prva se godinama pita gde je pogresila a sve je bilo ok. vrlo cesto cujem takve price, devojacke komentare kako su 7 godina zajedno, faks zavrsili, rade a eto njemu ne pada na pamet da je pita da se vencaju. u zdravoj vezi, gde svako ima svoj prostor i svoj zivot (a zajednica ne trpi zbog toga) brak se ne namece nego sam dodje kad mu je vreme.
zrelost, i u zivotu i u vezi, nema veze sa godinama.
 
breskvice, hvala ti ali znam da nisam jedina i to me raduje!


e kada smo se venčali(nije bilo svadbe inače) kolega je mog muža pitao: a u kom je mesecu?
ovaj zbunjen, kao pa...nije trudna...
a ovaj nije mogao da veruje...komentar je bio u fazonu ma daj ko se još danas ženi ako cura nije trudna!



samo opušteno ljudi...
 
:lol: a šta Labrador je znak da sam OK...he he...hvala ti... :lol:
e ja sam samo reagovala na te priče kao buuu brak je strašan...pa nije ...uvek..ali možeš znati kako je samo ako probaš to...
i zajednički život
eto toliko...
a jes sam promašila temu...a nema veze...uradila sam to jednom na filozofiji
pa sam odusatala od filozofije...ne od filoforiranja
ovo je dobar znak...možda iskuliram i na ž.kutku he he
ajd dosta od mene...
 
Stalno o tome govorimo kako propadaju brakovi-ali verujte mi isto tako propadaju i te veze gde se zive zajedno. Samo to i ne zapazimo jer to nije brak samo ,,veza,,.
Tako da ja mislim da i brakovi i veze opstaju i isto tako mogu i da puknu. Zar mislite da brak zato pukne jer ste potpisali jedan parpir? Ne, nego je veza pukla. Nevezano dali je bio brak ili ne. Tako da sam ja jos uvek za to da kada jedan par planira porodicu, decu, to nek bude muz i zena. Sto da ne, kada vec i brak i veza isto tako nosi mogucnost da ce jednom doci kraj.... :roll:
 
nema od tog posla nista...
sve dok neko treba nekog da forsira...
ej bre,pa potpuno je bezpredmetno planirati bilo sta sa nekim ko nije siguran da li zeli ovo ili ono...
kad je prava ljubav u pitanju ljudi ne mogu da disu jedno bez drugoga,
stalno misle o onom drugom, zele da provode svo vreme ovog sveta zajedno, da jedu,piju,setaju,izlaze,spavaju...ineznamstasvene jos zajedno,pa vremenom nadju pravu meru koja im oboma odgovara

prava zena ne forsira udaju, a pravi muskarac ne bezi od zenidbe
 
denylop:
nema od tog posla nista...
sve dok neko treba nekog da forsira...
ej bre,pa potpuno je bezpredmetno planirati bilo sta sa nekim ko nije siguran da li zeli ovo ili ono...
kad je prava ljubav u pitanju ljudi ne mogu da disu jedno bez drugoga,
stalno misle o onom drugom, zele da provode svo vreme ovog sveta zajedno, da jedu,piju,setaju,izlaze,spavaju...ineznamstasvene jos zajedno,pa vremenom nadju pravu meru koja im oboma odgovara

prava zena ne forsira udaju, a pravi muskarac ne bezi od zenidbe
i ti si moj idol! :wink:
 
gigule:
breskvice, hvala ti ali znam da nisam jedina i to me raduje!


e kada smo se venčali(nije bilo svadbe inače) kolega je mog muža pitao: a u kom je mesecu?
ovaj zbunjen, kao pa...nije trudna...
a ovaj nije mogao da veruje...komentar je bio u fazonu ma daj ko se još danas ženi ako cura nije trudna!



samo opušteno ljudi...
...po meni, brak je formalnost koja olaksava birokratiju u sadashnjem drustvu vezano za osiguranje, papire, i decu...
a ljubav i brak ne mogu da povezem.. jer... jedno ne uslovljava drugo... i obratno nazalost... tako je u ovom svetu.... meni je bitna ljubav.... brak je... formalnost koja, kad je ugradjena u drustvo, moze da bude prakticna i da olaksa neke gluposti... ali again nikakve veze sa ljubavlju nema... neki gledaju to kao ultimate commitment... ali to mi je nekako.... ne znam.... yebes ti ljubav gde je neophodan papir da te podseca da volis nekoga...
 
i Nadya sačuvaj ovaj post i ako ne promeniš mišljenje kroz 5 ili 8 ili 10 godina nemoj se ni udavati...
...to mi je inače OK ... mislim da se žena ne uda ako se ne nalazi u tome...

"yebes ti ljubav gde je neophodan papir da te podseca da volis nekoga..."mislim, ovo je tako bezveze...podseća te milion drugih stvari a papir najmanje ali to to ne shvataš, očigledno...

uzgred, gde ti to živiš i kakve ti to ljude poznaješ kada ti je nepojmljivo da ljubav i brak idu zajedno????
 

Back
Top