Šta je uzrok neodlučnosti?

E to je sad diskutabilno u cemu da ucestvuje,posto bi zene pola domacinstva da prebace na oca i brigu o deci ,dok se one posvete sebi ne pruzimajuci njegov deo posla koji trpi zbog emancipacijskih tripova
Praksa pokazuje da musko treba da odhebe svaki takav plan i drzi se poslovne efikasnosti...
To kasnije dodje iz dupeta u glavu zeni , ili ne dodje pa i nije za tebe..

Dakle svi , ali sad paznja SVI koji su se drzali pravila da poslovno mora da ima prednost u odnosu na zelje pekmezare su odrzali brak....
To obuhvata sledece
-ne budi se nocu ako beba place nego moze zena da nespava nocima, on ima svoje vreme za spavanje kao pripremu za posao i to je to...
-nema menjanja planova da bi ugadjao sta zeli svekrva, ili vec kako se to zove, njena majka ili otac..
-nema prihvatanja nekih novih zaduzenja da bi bilo podjednako iz misljenja supruge, majke ili komsinice..
Sve to mora da se brani brzo i efikasno..

Hoces neces, ako neces, ajd cao odmah...

Zakljucak, sva gundjala su ostala u braku i posle perioda nesanice hvalila tog istog muza....Sokantno je za mene kao direktnog ocevica je prelaz iz ogromnog nezadovoljstva u ogromnu pohvalu...

U svim ali opet naglasavam SVIM slucajevima su muskarci branili svoje profesionalne pozicije...
Dakle, programer je branio san da bi sutra programirao i imao platu na koju je i dosla, a to je 1300e...nije previse, ali na to je dosla...
Vozac je branio svoju poziciju da rinta ceo dan i dodje kuci , zena mu nezaposlena a trazi da svaki drugi dan pere sudje a on izgnjecen od prenosa i utovara i istovara...

Moler, ne znam sta radi, ali dolazi u 16h kuci, trezan...
Keramicar, ne znam sta radi , ali dolazi u 17h kuci , trezan...komira do 20h
Profan u srednjoj skoli takodje...ne dolazi umoran, ali je branio isto nesto tako na poslovnom planu..


Sa druge strane su 10tak inzenjera, 10 profesora u skolama, 20 ekonomista sa dobrom platom, ove sitnije ne racunam...koji su svi zavrsili sa razvodima...ne iz njihove zelje...nego iz neznanja...jer su gledali da naprave kompromis
 
Meni je tema smešna...Da li detetu u 6 godina treba da bude važno da izabere tvrdo jaje i da pobedi u tucanju?
Naravno da treba, jer dobija podršku kao pobednik....nema ništa važnije u tom trenutku....pre 5 minuta je bilo važnije nešto drugo, ali sada bira od mnogo mogućnosti i razmišlja, ispituje intuiciju....a baba se nervira, jer žuri (negde, u odlučne pobede...)....
Neodlučnost je osobina odgovornih ljudi....pri čemu faktor vreme nema odlučnu funkciju, pa ta neodlučnost unosi zabunu i to nema veze s godinama, pa je naravno smešno kontrolisati mentalne funkcije deteta i izlagati ga nepotrebnom zbunjivanju da nešto nije u redu s njim.
 
Daj mi primer osobe koja je svesna šta želi, a nije svesna šta traži?
Pa cest primer je kad gleda samo iz svog ugla...

Znaci npr ona je neispavana i trazi od njega da resi problem njene nesanice, a po navici trazi saucesnistvo...ili nekoj modernoj logici....
Medjutim njemu to ugrozava posao i prestiznost na poslu , efektivnost..
I vrlo glupi programeri , a ima i takvih itekako puno, svedu sve na jednostavnu racunicu , ako joj ucinim ima da budem sutra blentav na poslu , mozda izgubim posao mozda ne, verovatno ne, ali cu biti pera blentavi a ne Djordje britki...

Tu je primer gde zena zna sta zeli ali nije svesna sta trazi...

Slicno je i kod raznih primera korupcije, obicno se neko busi preko zene ako se zeli korupcija, ajd ucini to , on je mlad , on je dobar, on je ovaj on je onaj...zena mu je moja prijateljica...itd itd..
 
Meni je tema smešna...Da li detetu u 6 godina treba da bude važno da izabere tvrdo jaje i da pobedi u tucanju?
Naravno da treba, jer dobija podršku kao pobednik....nema ništa važnije u tom trenutku....pre 5 minuta je bilo važnije nešto drugo, ali sada bira od mnogo mogućnosti i razmišlja, ispituje intuiciju....a baba se nervira, jer žuri (negde, u odlučne pobede...)....
Neodlučnost je osobina odgovornih ljudi....pri čemu faktor vreme nema odlučnu funkciju, pa ta neodlučnost unosi zabunu i to nema veze s godinama, pa je naravno smešno kontrolisati mentalne funkcije deteta i izlagati ga nepotrebnom zbunjivanju da nešto nije u redu s njim.
Ma, baka je katastrofa :hahaha: Inače, baka se ne nervira i nigde ne žuri, baka je vrlo smirena osoba.
 
Pa cest primer je kad gleda samo iz svog ugla...

Znaci npr ona je neispavana i trazi od njega da resi problem njene nesanice, a po navici trazi saucesnistvo...ili nekoj modernoj logici....
Medjutim njemu to ugrozava posao i prestiznost na poslu , efektivnost..
I vrlo glupi programeri , a ima i takvih itekako puno, svedu sve na jednostavnu racunicu , ako joj ucinim ima da budem sutra blentav na poslu , mozda izgubim posao mozda ne, verovatno ne, ali cu biti pera blentavi a ne Djordje britki...

Tu je primer gde zena zna sta zeli ali nije svesna sta trazi...

Slicno je i kod raznih primera korupcije, obicno se neko busi preko zene ako se zeli korupcija, ajd ucini to , on je mlad , on je dobar, on je ovaj on je onaj...zena mu je moja prijateljica...itd itd..
Dao si primer osoba u zajednici, gde su oboje nezreli, razmaženi i ne žive u realnosti. O takvima ne treba pričati, njih čeka otrežnjenje, a to je samo njihova borba.
 
Ma, baka je katastrofa :hahaha: Inače, baka se ne nervira i nigde ne žuri, baka je vrlo smirena osoba.
Naravno da se zezam....ali sam usput pročitao komentare da "to treba proveriti" kod stručnjaka....kao da je anomalija...štaviše, neodlučnost odraslih se opravdava i stimuliše odlučnim probanjem izbora...bez mozga, bez smisla kao sloboda tipa" to sam ja"....a realno nemaju pojma ko su i odlučno probaju izbore ne osećajući odgovornost....
 
Dao si primer osoba u zajednici, gde su oboje nezreli, razmaženi i ne žive u realnosti. O takvima ne treba pričati, njih čeka otrežnjenje, a to je samo njihova borba.
Da, zanimljivo , tacno je da ih ceka otreznjenje, ali ima tu caka...
Bolje je kad ima vise stepeni i vise mesta za otreznjenje..
Npr ranije se tako radilo , a kad ja nekom to predlozim svi me gledaju kao ludaka..
Bilo je viseclanih porodica, pa se sa svakim clanom stvarao neki intimni prostor koji je samo za tog clana....neki podskup, mali ....da ne detaljisem sad..

Ali prednost je , kad se desava pucanje i dileme koje su duboke, kod jednog ili drugog partnera, da se desava okretanje ka tim drugim osobama, koje je bolje da su iz familije....bez prljavih interesa...
I onda se desavaju haoticne price i pokusaji amaterske pomoci , ali to pomaze da se nekad izbegnu kolapsi nego dodje do otreznjenja....

Savremeni trend je cuveni prijatelji sa drustvenih mreza...
Medjurim karakter tih prijatelja sa drustvenih mreza je da su prvo ulozili samo periodicno dopisivanje kratkog dometa i uglavnom kazi mi sta zelis da ti kazem....uz neke zanimljive i iskusne detalje koji privlace, mamci, crvici..
I onda vecina tih net poznanika su ustvari ajkulice i kobci koji sluze za praznjenje a ne otreznjenje...

Ali tako se pravi savremeno okruzenje....lako i servisno..
 
Naravno da se zezam....ali sam usput pročitao komentare da "to treba proveriti" kod stručnjaka....kao da je anomalija...štaviše, neodlučnost odraslih se opravdava i stimuliše odlučnim probanjem izbora...bez mozga, bez smisla kao sloboda tipa" to sam ja"....a realno nemaju pojma ko su i odlučno probaju izbore ne osećajući odgovornost....
Bravo! Poruke te vrste sam preskočila...
 
Praksa pokazuje da musko treba da odhebe svaki takav plan i drzi se poslovne efikasnosti...
To kasnije dodje iz dupeta u glavu zeni , ili ne dodje pa i nije za tebe..

Dakle svi , ali sad paznja SVI koji su se drzali pravila da poslovno mora da ima prednost u odnosu na zelje pekmezare su odrzali brak....
To obuhvata sledece
-ne budi se nocu ako beba place nego moze zena da nespava nocima, on ima svoje vreme za spavanje kao pripremu za posao i to je to...
-nema menjanja planova da bi ugadjao sta zeli svekrva, ili vec kako se to zove, njena majka ili otac..
-nema prihvatanja nekih novih zaduzenja da bi bilo podjednako iz misljenja supruge, majke ili komsinice..
Sve to mora da se brani brzo i efikasno..

Hoces neces, ako neces, ajd cao odmah...

Zakljucak, sva gundjala su ostala u braku i posle perioda nesanice hvalila tog istog muza....Sokantno je za mene kao direktnog ocevica je prelaz iz ogromnog nezadovoljstva u ogromnu pohvalu...

U svim ali opet naglasavam SVIM slucajevima su muskarci branili svoje profesionalne pozicije...
Dakle, programer je branio san da bi sutra programirao i imao platu na koju je i dosla, a to je 1300e...nije previse, ali na to je dosla...
Vozac je branio svoju poziciju da rinta ceo dan i dodje kuci , zena mu nezaposlena a trazi da svaki drugi dan pere sudje a on izgnjecen od prenosa i utovara i istovara...

Moler, ne znam sta radi, ali dolazi u 16h kuci, trezan...
Keramicar, ne znam sta radi , ali dolazi u 17h kuci , trezan...komira do 20h
Profan u srednjoj skoli takodje...ne dolazi umoran, ali je branio isto nesto tako na poslovnom planu..


Sa druge strane su 10tak inzenjera, 10 profesora u skolama, 20 ekonomista sa dobrom platom, ove sitnije ne racunam...koji su svi zavrsili sa razvodima...ne iz njihove zelje...nego iz neznanja...jer su gledali da naprave kompromis
Samo se nadam da si sam i sretan.
 
Ma grese ljudi ,nezreli,uce se usput,1 roditelj uvek stroziji drugi flegma pa i to napravi zabunu detetu,bitno istrajati i dati najbolje od sebe,ne samo s decom uopsteno sta god radili
Ma da bre, uce se, sta ih boli tuki , ako pogrese, kao da je prvo dete koje je upropasteno , nije naravno..

Tera onako kako je sam trpeo uz pricu , tako sam i ja proveo detinjstvo , izdrzaces....
I te ostale price, mene tukli ko magarca, a ti si ipak konj, bice ti mnogo bolje...

Balkan ti je rasadnik strucnog roditeljstva...
 
Ma da bre, uce se, sta ih boli tuki , ako pogrese, kao da je prvo dete koje je upropasteno , nije naravno..

Tera onako kako je sam trpeo uz pricu , tako sam i ja proveo detinjstvo , izdrzaces....
I te ostale price, mene tukli ko magarca, a ti si ipak konj, bice ti mnogo bolje...

Balkan ti je rasadnik strucnog roditeljstva...
jbg nije isto sin-cerka,vremena su bolesna pazi od neta i igrica treba da ih pazis,2 klinca 7-10god naocare od kompa nabacili,drugi kaze bez 1500e ne moze mesec da izgura,jos njih par znam 150-200 000 im malo mesecno,nema spasa toj deci s takvim vaspitanjem
 
Nisam neodlučna. Nikada nisam bila. Uvek jasno znam šta želim, bez puno razmišljanja. Viđam puno osoba koje ne mogu da se odluče za najbanalniju stvar. Sada je moj unuk takav, divan dečak, računa, piše, čita....ne ide još u školu. Danas, porodičan ručak, svi na okupu....nekoliko korpica sa jajima i on ne može da se odluči koje jaje da izabere....Uskrs bi nam trajao 3 dana, da mu nismo pomogli....u čemu je problem? Ovo danas je inače svakodnevno....šta decu dovodi do neodlučnosti?
U ovom konkretnom slucaju se verovatno radi o prevelikom izboru. Sva jaja mu se dopadaju, a on treba da izabere jedno.
 
Ne znam kakvo je to dete u nekim drugim situacijama, ali vecina dece cesto zeli sve ili puno toga odjednom. Vremenom nauce da ne mogu imati sve i da moraju izabrati, a tu je veoma bitan uticaj roditelja i usmeravanje, ali i dozvoljavanje mogucnosti da sami „pogresno“ izaberu, jer se i tako uci.

U redu, ovde je u pitanju obicno jaje, ali za neke druge stvari je bitno da ga se posavetuje tako da on sam moze da razume sta taj odabir kasnije za njega znaci.
 
Ne znam bas....
Ja kao bejbi siter nemam zahteve dece da zele sve, ona probaju da izvrte sve, ali ako im das ideju koji je kriterijum za dobijanje necega, itekako prate tu ideju...

Deca su uglavnom bez ideje, tj roditelji ne daju deci osnovne jasnoce i deca su onda u ogromnom broju besmislenih roditeljskih postupaka i ne vide logiku...
Sreca je ako ima nekog da im to rastumaci...nekad su babe i dede to radile, jer babe uproste to detetu , tata i mama hoce ovo i ovo...
I onda dete razume sta ove budale od roditelja hoce...ne uvek, nekad ih smatraju budalama ali ih uvek vole bez obzira koliku stetu im nanose...dakle i fizicku bol...

Ima roditelja koji decu uce da traze sve....da budu needy, ili da ucenjuju svakog....tri razlicita pristupa koje roditelji nekad smatraju pozitivnim za buducnost dece...
Sto su bogatiji ili pozeraj ili veci snobovi , to je veca sansa da uce decu da traze sve..

Osim onog detinjeg da vole lepe ljude i ono sto im se svidja epigenetski , sve ostalo je kod deteta upravljivo i logicno...racionalno...
Ovo prvo sta da vam radim...to je prednost onih koji su lepi...dete moze da bude cak i privrzenije i opustenije sa neroditeljem...ako znas da se postavis, i ohrabris dete da bude sretno dete, ,,ih nista ga ne zaustavi da gleda sto vise da bude u tvojoj blizini..
Sto moze da izazove ljubomoru i strah kod roditelja...
 

Back
Top