Sta je to SREĆA?

Sreca je trenutak ili kratko traje.Treba traziti prave vrednosti:radost,blazenstvo,ljubav,nada...te vrednosti su trajne.Dostupne su , jedino blazenstvo dostize veoma mali broj ljudi.Moguce je govoriti i o zadovoljstvu, ali to je manje vredno.Mudro je rekao Ivo Andric: Cudno je kako je malo potrebno da covek bude srecan, a jos cudnije kako cesto mu to malo nedostaje...
 
Hektor:
Sreca je trenutak ili kratko traje.Treba traziti prave vrednosti:radost,blazenstvo,ljubav,nada...te vrednosti su trajne.Dostupne su , jedino blazenstvo dostize veoma mali broj ljudi.Moguce je govoriti i o zadovoljstvu, ali to je manje vredno.Mudro je rekao Ivo Andric: Cudno je kako je malo potrebno da covek bude srecan, a jos cudnije kako cesto mu to malo nedostaje...

SRECA JE KAD JA CITAM POSTOVE VRLOG HEKTORA! :P
 
Hektor:
Sreca je trenutak ili kratko traje.Treba traziti prave vrednosti:radost,blazenstvo,ljubav,nada...te vrednosti su trajne.Dostupne su , jedino blazenstvo dostize veoma mali broj ljudi.Moguce je govoriti i o zadovoljstvu, ali to je manje vredno.Mudro je rekao Ivo Andric: Cudno je kako je malo potrebno da covek bude srecan, a jos cudnije kako cesto mu to malo nedostaje...

Medjutim, to necemo naci u ovoj nasoj prici. Da bi shvatili sta je sreca i zevili u njoj trebali bi da odemo malo istocnije. Mada je to nasim mozgovima, koji su stalno u spidu, tesko shvatljivo, potrebno je saslusati mudrace (namerno ih ne navodim, jer ih ima i u hriscanstvu i u hinduizmu i u islamu!) kako je moguce naci srecu u trenutku u kom zivimo. Mozda je zen odgovor? Opterecivanje prosloscu je negativno, a jos gore je opterecivanje buducnoscu! Da bi to shvatili morali bi da zagazimo jos dublje, da pocnemo da razmisljamo o akciji i reakciji. Ali ne bih vise o tome da me ne bi proglasili za sektasa i da me ne bi Velja Ilic i Atanasije sa svojim zakonom krivicno gonili. :roll:
8)
 
divlja-u-srcu:
SRECA JE KAD SI TRUDNA! :D A VI MUSKARCI NIKAD NECETE OTKRITI KAKVA I KOLIKA JE TO SRECA! :wink:


Paaa, do četvrtog meseca je onako, mala i neprimetna sreća a onda postane sve uočljivija, tera da ćešće piškiš i da jedeš pomorandže :roll:
Ipak je najveća sreća kad je izguraš iz sebe :D
Mnogo je to sreće za jednu osobu :wink:
 
dragonfromdarkness:
Kelis, sve OK. No problemo. Ja samo volim malo da se salim i na svoj i na tudji racun. Dobro je da ima neko ko vodi racuna o tome sta se pise na ovom forumu, pa ako je nesto moje nepodobno, samo cenzurisi, a tek za druge da ne pricam.
Veliki pozdrav.
Usput, video sam spot KELIS nas TV, strava image a i pesma je neobicna i zanimljiva. Usput, STO DOBRO IZGLEDA.....


CHAT
 
apotekarka:
divlja-u-srcu:
SRECA JE KAD SI TRUDNA! :D A VI MUSKARCI NIKAD NECETE OTKRITI KAKVA I KOLIKA JE TO SRECA! :wink:


Paaa, do četvrtog meseca je onako, mala i neprimetna sreća a onda postane sve uočljivija, tera da ćešće piškiš i da jedeš pomorandže :roll:
Ipak je najveća sreća kad je izguraš iz sebe :D
Mnogo je to sreće za jednu osobu :wink:

Једну особу? А шта је са другом.. оном која је угурала пре него што ви бебу изгурате из себе? :oops:
 

Back
Top