Šta je po vama pravi-a muškarac-žena

Lexa:
dzordzV76:
Hvala na komentaru, ali ja nisam ovo uradi kao temu da bi ja bio zadovoljan, već da tema ima poučni karakter, bar za one koji znaju da izvuku zaključke. Vidiš, ja ne tražim ženu koja treba da radi muške ili već čiji da su poslove. Žene se takmiče sa muškarcima jer im je to znak ravnopravnosti. Ja bih voleo da je žena završila željene škole, a da je do tada mama nije naučila ničemu, sem da je princeza koja će sve da nauči, zlu netrebalo kada se uda. Voleo bih da žena jeste posle školovanja prava domaćica, da širi pozitivnu energiju i čini dom naj toplijim kutkom, i normalno izvede decu na pravi put (normalno uz našu pomoć) do 17 god. Do tada bi mogla da radi negde, ali od detove 5god. samo 4 sata. Dotle ja rmbam i gradim karijeru. Posle sedamneste godine, ja ulažem svo svoje slobodno vreme da njena karijera dostigne njen mogući vrhunac. Ja radim osam sati, trčim kući, pruzimam decu, sređujem kuću i čekam je ako treba i na večeru, ako to njena ambicioznost zahteva i to je ispunjava.
Vidi, lepo si to zamislio, suštinski se slažem sa tobom. Uz dve "prepravke":
Feminizam smatram jednom pojavom koja mi je, lično, učinila poneku uslugu, i zato je poštujem. A to što svet ide u krajnosti je jedna potpuno drugačija priča i ima veze sa toliko drugih pojava koje su, takođe, otišle u krajnosti.
Druga stvar:
Smatram da nijedan muškarac ne sme sebi da da za pravo da kaže "KAKO ŽENI POMAŽE" (u kući, ili bilo gde...)
Prosto, jer je NJEGOVA KUĆA I NJEGOVA OBAVEZA. Baš kao njena.
Smem da kažem, jer moj otac to je retko činio, moj deda još manje, a pradeda nije ni mislio. Nema ništa ružno u tome, jer i ona meni pomaže kada krečim, pa šta tu ima loše.npr.
Ali, ja to kažem zato što su ipak neki poslovi deklarisani kao ženski i muški, hvala Bogu, pa kako ja ulazim u nešto žensko ili ona u muško, onda nije tu ništa šovinistički. :wink:
 
Dzordz...svaka cast na zivcima......neke stvari jednostavno nekom moraju da se crtaju, kao u skolici....mislim da -nikom- nije trebalo objasnjenje tvojih stavova jer su skroz u redu....
Bar mi (mislim na mnozinu) znamo i kako je bilo ranije....a i kakav si ti u vezi....(bar oni koji prate...) :wink:
 
Lexa:
Aman, sestro, prestani da se šlihtaš, ispadaš glupa.
I okani me se. GLEDAJ SSVOJA POSLA.
Lexy, prvo; devojka ima pravo da se slaže i bude ljubazna i obrnuto drugo; da li ti poznajš Suzy, pa se sekiraš za nju, ili ti je oportunista.
Treće; Molim vas pročitao sam kod "Tinejdžera" temu "trudna sa 16god", pomzite devojci jer ima potencijalni problem, vrlo životan i nimalo lak problem. Ako znate nekog ko je imao slične probleme, uputite ih na ovu adresu i pomozite ovom detetu. Molim one dobronamene da se oglase i one "dobronamerne" da zaborave komentar "kad se ebala nije nas pitala"
HVALA
 
Veruj mi, Džordz, njen komentar iznad nema veze sa ljubaznošću, niti sa tvojom temom, već služi da bi mene vređala. Voli da se svađa samnom i sabotira svaki moj post. To je nešto između nje i, pa, mene, i najljubaznije bih te zamolila da se ne mešaš, jer ona to hoće. Ne znam o čemu se radi, smorila me je, Bože sačuvaj... :roll:
Mrzim neiskrenost.
 

Back
Top