Sta je NAFTA?

Vec odavno postoje resenja kako da se zameni nafta i energija dobijena njenim sagorevanjem.

Medju tim pronalascima ima i genijalnih otkrica.

Medjutim, svetom upravljaju naftne kompanije i sve je pod njihovom kontrolom: i najmocnije drzave, i najpoznatiji predsednici i Ujedinjene Nacije i - svi mi..

Sve dok te kompanije ostvaruju od nafte PROFIT, cak i po cenu unistenja covecanstva - ti pronalasci nikada nece ugledati svetlost dana.

Tek kada nafte ponestane, ako covecanstvo prezivi do tada, izvicice iz fioke neki drugi patent, ali uvek takav na kome ce moci da zaradjuju mnogo para.
 
Nažalost, istina je da naftne kompanije imaju izuzetno jake lobije u svetu i da bi im u perspektivi smetala veća upotreba obnovljivih izvora energije(vetra, Sunca, geotermalna, biodizel...), što bi smanjilo tražnju za naftom, oborilo njenu cenu i profite naftne industrije znatno smanjilo.

Međutim, istina je i da je dobijanje energije iz obnovljivih izvora još uvek skupo, mada su pomaci u tom pravcu svakodnevni. I Evropska unija i SAD, Japan i druge razvijene zemlje podstiču upotrebu ovih izvora kroz razne subvencije i garantovane cene, tako da će njihova upotreba u budućnosti biti znatno veća, mada lično mislim da neće potpuno zameniti naftu već će se više koristiti kao dopunski izvori energije.

Što se tiče hladne fuzije, nažalost sa tim se još eksperimentiše i još uvek nije pronađen efikasan način njene upotrebe(bar koliko mi znamo).

Prema tome, svet nije crno-beo, mnogo ste bre isključivi, svako pokušava da ponizi druge i da dokaže svoje ekstremne tvrdnje a u materiju se razumete ko marica u kk(čast izuzecima)...
 
Dok si ti majstore pokazo zadivljujuce znanje i upucenost u materiju kk.
Ili si mozda hteo da ponizis druge i dokazes svoje ekstrtemne tvrdnje?

U svakom slucaju pogresno si shvatio da je ovde iko tvrdio da je svet crno beo.
Ovo je zabavni deo foruma, koji ne zahteva akademsko znanje, nego bas suprotno.

Pa , da li sad da predjemo na ORGON?
 
Za godinu dve imam u cilju da ostvarim jedan projekat,da agregat za struju preradim da radi na vodu,pa ću staviti na youtube,pa da vidim vaše komentare dali može i da li ima jeftin izvor energije ili nema.
 
Mene i moju porodicu sasvim dovoljno energijom obezbediće ulje iz uljane repice proizvedene na jednoj od mojih njiva.

Al onda idem u zagađivače a to mi nije baš po savesti.

Zato mi se i dopada varijanta sa gorivim ćelijama i vodonikom koji se može akumulirati u vidu nekog jedinjenja pa koristiti u gorivim ćelijama u tom (stabilnijem) obliku.

Hoću da kažem da se površina mojeg dvorišta zagreva u toku letnjih meseci toliko,dovoljno da bih mnogostruko manju površinu stana imao da zagrevam u toku zimskih meseci.

Akumulirati tu toplotnu energiju kojom me Sunce zasipa al ne kroz fotosintezu uljarica nego kroz neki drugi hemijski proces koji bi omogućio manje zagađenja.

E to je meni pravi cilj.
 
Mene i moju porodicu sasvim dovoljno energijom obezbediće ulje iz uljane repice proizvedene na jednoj od mojih njiva.

Al onda idem u zagađivače a to mi nije baš po savesti.

Zato mi se i dopada varijanta sa gorivim ćelijama i vodonikom koji se može akumulirati u vidu nekog jedinjenja pa koristiti u gorivim ćelijama u tom (stabilnijem) obliku.

Hoću da kažem da se površina mojeg dvorišta zagreva u toku letnjih meseci toliko,dovoljno da bih mnogostruko manju površinu stana imao da zagrevam u toku zimskih meseci.

Akumulirati tu toplotnu energiju kojom me Sunce zasipa al ne kroz fotosintezu uljarica nego kroz neki drugi hemijski proces koji bi omogućio manje zagađenja.

E to je meni pravi cilj.
ja da imam para, - geotermalna energija sa toplotnom pumpom...
 

Back
Top