Šta je lepota...

Ne bitno :wink:

AKo ukrotiš lepotu i prilagodiš je ukusima okoline dobićeš ''komercijalu'', ukoliko je podeliš na kriterijume dobićeš filozofiju i umetnost... Lepota se hrani tvojom težnjom da je primetiš i prihvatiš jednostavno kao takvu kakva je.

Ljudi su vekovima pokušavali da odgovore na ovo pitanje, da se nadmeću odgovorima i da njome manipulišu... Na sreću ili žalost ostala je neuhvatljiva :wink:

Naravno i ovo je samo još jedan od stavova koji može i ne mora da bude prihvaćen
 
inspirion:
Devojko,nemoj da si naivna
Lepota je univerzalna.
Ako si nekom lepa i drugom si.
Jedino gde je pomeranje realno u oblasti:
da li neko voli visoke,plave,crne....

lepota NIJE univerzalna, zavisi od mnogo cega.i mnogo puta sam se uverila u to...:roll:
lepota NIJE nesto sto se pravi po kalupu,a ti pricas upravo o takvoj lepoti.
 
baby_05t.jpg


Ja mislim, možda grešim, ispravite ali čovek je u stanju da se divi svemu i svačemu i da što šta smatra lepim, ali da mu je iskreno i pravo LEPO samo ono što on sam napravi i oblikuje :wink:
 
cLick - OR - Die:
lepota je vi$e-manje univerzalna! (ako izuzmemo ukuse skoro pronadjenih plemena u svetskim zabitima). Kosooke i tamnopute misice bice mi podjednako lepe kao $to ce crncima i kinezima biti lepe na$e lepe devojke.

meni i najlepsi kinez ili japanac najverovatnije nece biti fizicki lep zato sto je moje shvatanje lepote drugacije.takodje dve osobe ne mogu da mi budu podjednako lepe,jer ce prema mom kriterijumu lepote jedna sigurno biti lepsa...
ustalom da je shvatanje lepote relativno pokazuje i to da su ranije bile lepe debele zene,pa one blede,pa prepecene...pa ko zna sta ce biti lepo za 100 godina...i opet u svemu tome postoji subjektivno shvatanje bilo koje osobe.
zato nista od univerzalne lepote. :D
 
:wink: Što da ne... ne mora da bude lepo odelo, cveće, misice, manekenke, parfem, miris ili čak stav ili razmišljanje - podležni su diskusiji pa samim tim njihova vrednost postaje ''opipljiva''...

O tome ti pričam, postoji jedan ''pravac'' u kome lepota ostaje ne dodiriva i ne ukaljana... Pravac u kome ona doseže do svog istinskog značenja gde nema više polemika, kritika ili bilo kakvih gradacija.

Zamisli samo kako se celo tvoje biće ukruti i zastane pred nečim tako lepim da jednostavno nemaš ama baš nikakvog komentara. Nemo stojiš, posmatraš otkriće neke do tad nove vrednosti i jedino što želiš jeste da zauvek zadržiš i sačuvaš taj trenutak... I on u tebi ostane :wink:
 
cLick - OR - Die:
inspirion:
ancika:
Bas takvog jednog necu nikada zaboraviti...To su one osobe koje umeju izele da se nametnu odredjenoj osobi- A TO CENIM!!!
To su za mene pravi smekeri.
Ali su skroz zaebani.Moras se paziti,jer oni slusaju jedino sebe.Zato se lako i namecu

dobri su joj jer onda slobodno mozhe da iskljuchi to malo mozga i da mu se potchini i preda u potpunosti. Chuvena mazzo varijanta :)

:D
 
Banshee:
meni i najlepsi kinez ili japanac najverovatnije nece biti fizicki lep zato sto je moje shvatanje lepote drugacije.takodje dve osobe ne mogu da mi budu podjednako lepe,jer ce prema mom kriterijumu lepote jedna sigurno biti lepsa...

ne govorimo ko je lep$i vec da li je lep ili nije! Lepo je lepo, a uvek ima lep$e

Banshee:
ustalom da je shvatanje lepote relativno pokazuje i to da su ranije bile lepe debele zene,pa one blede,pa prepecene...pa ko zna sta ce biti lepo za 100 godina...i opet u svemu tome postoji subjektivno shvatanje bilo koje osobe.
zato nista od univerzalne lepote. :D

kada skonta$ razliku izmedju lepe debele i ruzhne debele zhene, a bez da u to uplete$ karakterne osobine, kao i to da li su dobre domacice ili ne, e onda ce$ skontati $ta je lepota!!

Jel znate kako je izgledala Majka Tereza?! Jel znate koliko je bila dobra i koliko je srece donela nesretnima? I jel mozhe ovde neko za Kewu Terezu koja je vrhunsko olichenje harizme i dobrote da kazhe da je lepa, a bila je ruzhna kao gabor!? Dajte skontajte vec jednom $ta je lepota i razdvojte lepotu od karakternih osobina.. ljudi moji c.c.c. :roll:
 
RedBloodedWoman:
NatasaNatasa:
Za mene je lepota harizmaticnosrt. Energija koju covek nosi u sebi i nacin na koji se odnosi prema drugima.
Pravi odgovor zrele i pametne osobe :D

mozhete onda lepo da se podlaktite pa pravac na gerijatriju :D Vi bi ste sirote htele da pod lepotu stavite i rachun u banci i 2 'ektara livade. Pa nece moci. Mexujete i lepite za lepotu sve i sva$ta.
Da podsetim samo da si postavila pitanje "Za$to se za nekoga kazhe da je lep, a ne pametan"?

Pitanje je po sebi glupo na kub tj. nesretno je formulisano, ali $ta sad.. mora o nechem uda se razglaba. Treba i Krsta neke pare da zaradi na ove dosadne reklame gore :wink:
 
inspirion:
cLick - OR - Die:
inspirion:
ancika:
Bas takvog jednog necu nikada zaboraviti...To su one osobe koje umeju izele da se nametnu odredjenoj osobi- A TO CENIM!!!
To su za mene pravi smekeri.
Ali su skroz zaebani.Moras se paziti,jer oni slusaju jedino sebe.Zato se lako i namecu

dobri su joj jer onda slobodno mozhe da iskljuchi to malo mozga i da mu se potchini i preda u potpunosti. Chuvena mazzo varijanta :)
:D

cupiko.. izvlachi$ mi rechi iz konteksta
 

Back
Top