sta je islam

Theo van Gogh (IPA: (July 23, 1957–November 2, 2004) was a Dutch film director, television producer, publicist and actor. He was a descendant of Theo van Gogh, the brother of painter Vincent van Gogh. He was murdered by Islamist Mohammed Bouyeri in 2004.

theovangoghpc5.jpg
 
Varahilo:
PER HAJR RAMAZANI :)

ovo je vec po pravopisu.
nadam se da je tema zasluzila posten kljuc.
ja sam pokusao da vam predstavim zivot na kosovu tokom ovog meseca, malo smo raspravljali i u vezi krive drine, ali sve u svemu sam zadovoljan, ja sam procitao par lepih postova, zatim sam vama otkrio neke sitnice koje karakterisu ramazan na kosovu.
i najvaznije, drago mi je da su ovu temu izbegavale neke osobe [par podmetacina ne racunam u ometanje] od kojih niko koristi ne bi imao.
 
Strela:
Theo van Gogh (IPA: (July 23, 1957–November 2, 2004) was a Dutch film director, television producer, publicist and actor. He was a descendant of Theo van Gogh, the brother of painter Vincent van Gogh. He was murdered by Islamist Mohammed Bouyeri in 2004.

theovangoghpc5.jpg

posto si otvorila par tema o religiji, mogla si tamo da postujes, ali sto kazu stari tudje je sladje, tako da te [jedva] razumem
 
salmanrushdiebc3.jpg


Sir Ahmed Salman Rushdie (Devanagari : अख़्मद सल्मान रश्दी Nastaliq:سلمان رشدی; born 19 June 1947) is a British-Indian novelist and essayist. He first achieved fame with his second novel, Midnight's Children (1981), which won the Booker Prize. Much of his early fiction is set at least partly on the Indian subcontinent. His style is often classified as magical realism, while a dominant theme of his work is the long, rich and often fraught story of the many connections, disruptions and migrations between the East and the West.

His fourth novel, The Satanic Verses (1988 ), provoked violent reactions from Muslims in several countries. Faced with death threats and a fatwa (religious edict) issued by Ayatollah Ruhollah Khomeini, then Supreme Leader of Iran, which called for him to be killed, he spent nearly a decade largely underground, appearing in public only sporadically. In June 2007, he was appointed a Knight Bachelor for "services to literature"[1], which "thrilled and humbled" him.[2] The announcement met with disapproval from some Muslim nations and communities,[3] with some claiming that it "may spark terrorism".[4] In 2007, he began a five-year term as Distinguished Writer in Residence at Emory University
 
Strela:
Понешто сам чак и од тебе научила... 8-)

bas je cudno, ja mislio da tebi vise nista ne ulazi u da kazem glavu, [pamet nekako ne ide] ipak i to je pomak, i nije sramota uciti, samo trebas biti otvorena prema tudjem uticaju i onda je sve lako
 
Banshee:
ovde pola postova koje sam pogledala ticu se albanaca :?
vidim vrte se neke dve price na temu islama,dijametralno suprotstavljene :lol:
sto se mene tice islam vidim isto kao i bilo koju drugu religiju - ispiranje mozgova ljudima iz raznih razloga,samo sto je islam sada u mnogim zemljama poprimio ekstremni oblik,a to vidim kao veoma lose.
stoji da su arapi ranije bili civilizacija u odnosu na tadasnju evropu i da su postavili osnove u matematici,da im je medicina bila za koplje ispred evropskog itd sto ustvari nemam pojma da li konkretno ima veze sa religijom ili ne.ali tako su stvari stajale...dok je evropa kenula u napredak tek sa slabljenjem uticaja crkve i njihove kvazi nauke ( gocentricni model i nesrecni galileo etc)...


e sad pricajte vi za islam sta god ocete,ali normalan covek vidi u kom se pravcu ekstremisti krecu i kako se sire...i to ne polako...tako da mirna religija,bla bla vise ne drzi vodu...mozda nekad bilo,ali sad ko i ovi slepci koji tumace bibliju kako hoce,isto tako rade i oni muslimanski im ekvivalenti.a polozaj zene necu ni da komentarisem jer ne bih znala stati.ali dobro,njihova stvar dok god to ne pokusavaju da nametnu ostalima,da ne ulazim sad u ljudska prava.naravno svesna sam toga da su ekstremisti u manjini,i da ljudi mahom nisu psihopate,ali problem je sto su oni najglasniji i sto uvek sacica retarda najbolje namece svoje zelje i namere,i sto nekad imam utisak da bi kroz celicni zid prosli - jer su spremni da daju svoj a bogami i tudj zivot za "visi cilj"

i na kraju,koliko god ne bila pristalica savremenih monoteistickih religija - jedna od retkih dobrih stvari koje su rezultirale iz katolicanstva jeste sto su zadrti katolici isabela i fernando najurili arape odande radi ujiedinjenja spanije i zatvorili puteve iz afrike na sever...jer da nisu ko zna sta i ko bismo mi sada bili :neutral:
Galileo je nažalost umro u kućnom pritvoru gde je, istini za volju imao sve uslove da se bavi astronomijom, ali nije smeo da objavljuje :sad: ...
E,sad ovo poslednje i nije baš pozitivno.....Kao katolik moram ti reći da je svako nasilje sem samodobrane a i tu treba da postoje ograničenja koja nameće humanost i zdrav razum, NEPRIHVATLJIVO....Sad će neki reći, ali ustaše itd.....Ti ljudi su se sakrili iza autoriteta crkve i počinili nasilja kojima su zaradili kojih 100000 mesta u paklu :evil: .....
Možemo rekonkvistu, jer tako se zove 'u prevodu ''ponovno osvajanje'' definisati kao samoodbranu ,ali moramo istaći,pored tog velikog uspeha HRIŠĆANSTVA U CELINI, da su i Srbi svojim otporom dali veliki doprinos sveopštoj slobodi Evrope......Što mnogi dans zaboravljaju :sad: ....
Inače, taj u suštini nasilan čin u kome je bilo dosta zločina nad muslimanskim civilima NIKAKO ne odslikava ukupan doprinos katoličanstva svetskoj baštini pre svega u umetničkom-kulturnom nivou, kao i u viševekovnom održavanju plamena SMISLA koji je vodio ljude kroz mnoge njihove dileme i zablude dve hiljade godina 8-) .....
 

Back
Top