Šta je alternativa evropskom putu?

Nemojte pogresno da me shvatite (mada, ako zelite, nemam nista protiv :p) ali jos nisam procitala validan odgovor na postavljeno pitanje "sta je alternativa evropskom putu". To sto se desilo pre 50, 10, 1000 godina nije odgovor, vec upozorenje da se mozda ne treba zaletati za "evropski put". Ipak, ima li iko ideju sta je alternativa?
Da ponovim deo teksta koji verovatno nisi pročitala, a ne odnosi se na početak 1903, već na sadašnjost:
Sa druge strane, imamo istok, a već sam spomenu da ćemo, gledajući naš nivo tehnološkog razvoja, lakše tamo prodati svoje proizvode, nego na zapadu. Uz to, sa Rusijom je, ako se ne varam, postignut sporazum o smanjenju, ili u nekim segmentima i ukidanju carinskih stopa, Rusija i zemlje na istoku su u ekonomskom usponu, i uz to su i ogromna tržišta, mnogo veća od EU, ali je izgleda zaslepljenost nekih naših ministara zapadom tolika, da i ne ispituju ozbiljniju saradnju sa pomenutim zemljama i pored beneficija koje već imamo i koje bi mogli proširiti.
 
Сигуран? Оне земље које су признале Косово ће Србији постављати услове, а Солана је најавио да ће бити још више стотина услова. Један од њих ће бити да Србија призна Косово. Толико о сјајном плану Тадића "генијалца".



koliko praznih priča...navedi gde je , ne samo Solana, nego bilo koji političar iz EU rekao ovo što ti pominješ...
 
...sta da citam...trabunjanja ovih politicara kojima je samo stalo da se docepaju vlasti...ja samo mislim da ovom narodu treba reci istinu i da je on dovoljno pametan da izabere ono sto je najbolje za njega...sta god...nejgore je ovo sto rade - manipulisu cinjenicama...koja je razlika izmedju ovog sad i onog da smo pobedili NATO
...uostalog nadji jednog stranog diplomatu koji podrzava DS a da kaze to sto Tadic prica
 
Nemojte pogresno da me shvatite ali jos nisam procitala validan odgovor na postavljeno pitanje sta je alternativa evropskom putu

Alternativa je to da poznemo da se ponasamo kao ozbiljna drzava i pocnemo nesto da radimo.....a ne da samo pokusamo da se uguramo u EU i mislimo da ce poceti pare da nam rastu na drvecu.......

Citat:
ko će biti prijatelji Srbije

Onaj ko zeli....


Citat:
ko će ulagati u proizvodnju i radna mesta

Verovatno si na maminoj s.si ceo zivot pa ocekujes da neko non-stop nesto ulaze.....toliko smo para dobili od privatizacije a nista nismo uradili......trebalo bi da malo sami ulazemo u proizvodnju i radna mesta....


Citat:
sa kim ćemo trgovati

Pogledaj koliki je svet......


Citat:
kako ćemo stizati do svojih novih prijatelja

WTF........kakvo je ovo pitanje.....iz ocajanja jer nemas vise??? Avionom, autobusom, kolima, zeleznicom, nekim plovilom mozda....
 
Da ponovim deo teksta koji verovatno nisi pročitala, a ne odnosi se na početak 1903, već na sadašnjost:
Sa druge strane, imamo istok, a već sam spomenu da ćemo, gledajući naš nivo tehnološkog razvoja, lakše tamo prodati svoje proizvode, nego na zapadu. Uz to, sa Rusijom je, ako se ne varam, postignut sporazum o smanjenju, ili u nekim segmentima i ukidanju carinskih stopa, Rusija i zemlje na istoku su u ekonomskom usponu, i uz to su i ogromna tržišta, mnogo veća od EU, ali je izgleda zaslepljenost nekih naših ministara zapadom tolika, da i ne ispituju ozbiljniju saradnju sa pomenutim zemljama i pored beneficija koje već imamo i koje bi mogli proširiti.

A ko nam garantuje da nas Rusija nece zaebat'? Ipak su Rusi jaki igraci i, za razliku od nas, rade u svoju korist. Koliko vidim, oni se samo jogune, ali mogu da nas abortiraju cim im to odgovara.

Ja se pomalo plasim ruske ljubavi, kao i zapadnog gneva. Ko god je bio sa Rusima, voljno ili nametnuto, nije se dobro proveo. :(
 

Back
Top