Sta bi bilo, da ljudi nemaju svest o Bogu?

Y:
Dakle, zaključak koji sledi: Vernici su infantilni? :think:
Inače, čovek priča o Svesti... a vera ne potiče iz tog kutka... :lol:

Zaključak je da deca u sebi imaju Ljubav.
Vera je temelj Ljubavi.

Dete na svom stepenu svesti neće sigurno da veruje u Boga, onog koga osećaju velika deca, već će radije da veruje u deda mraza. Isto tako i veliko dete, sa svojim stepenom svesti sigurno neće da veruje u deda mraza, već će da veruje u Boga koji je dostojan njegovog stepena svesti.
Šta je loše u tome biti detinjast?

P.S .Ovi odrasli samo smišljaju nove pojmove i etikete i gađaju se sa njima, i vode računa o formi, a suštinu ne dotiču.
 
Poslednja izmena:
:hahaha: Svako to pleme ima religiju. Nema plemena koje je bilo ateisticno! Svako ima svog boga.Nema imena,jer nije zabelezeno koliko to seze u proslost. *** koje pitanje ko je napravi drustvo? Niko,sami se ljudi skupili u zajednicu plemena kako bi se lakse odbranili,prehranili i sl.313 kad se pojavilo legalno hriscanstvo skupili se popovi i carevi,sklepali neku pricu koja im odgovara i katolicka crkva je silnu lovu zgrnula na toj prici i zato poseduje danas fabrike,bolnice,obdanista,sirotista i sl. Crkva je jako uticajna. Tipican primer moci su krstaski ratovi kad su izlozili narod cele Evrope da idu da ginu za sveti grad,pa lov na vestice. Crkva svakog veka gubi po jedan argument i temelj price. Uvek se pokaze da nisu u pravu.

Tacno tako,Vatikan je mocan toliko da mu sad i ne treba nikakva vojska!
 
Da, jel ti krivo??? :aha:

mozes i ti ako zelis... i ...

Daleko od toga da mi je krivo!!!
U cemu je draz ziveti vecno?To je dosadno,monotono,bez cilja...I sta bih JA (pod pretpostavkom da tezim tome i da kojim slucajem budem izabrana)tamo bez ljudi koje voli,ako njih nema tamo?
Licno,uzivam u svojoj porodici sada,u njihovim uspesima u skoli,uzivam kada mi procveta cvet koji sam sama iz semena odgajila,uzivam kada je suncan dan...jer znam kako je kada mi dete napravi problem u skolu,jer znam da sam razocarana kada mi setva ne uspe,jer znam da ne volim kada duva vetar i kada je hladno!
Ako mi je stalno lepo,jednog dana prestacu da uzivam,jer cu zaboraviti kako je kada imam problem!!!
Zato ja ne mastam u veeeecnooom zivotu!Cini mi sa da bi mi to bila kazna,a ne nagrada!
 
Daleko od toga da mi je krivo!!!
U cemu je draz ziveti vecno?To je dosadno,monotono,bez cilja...I sta bih JA (pod pretpostavkom da tezim tome i da kojim slucajem budem izabrana)tamo bez ljudi koje voli,ako njih nema tamo?
Licno,uzivam u svojoj porodici sada,u njihovim uspesima u skoli,uzivam kada mi procveta cvet koji sam sama iz semena odgajila,uzivam kada je suncan dan...jer znam kako je kada mi dete napravi problem u skolu,jer znam da sam razocarana kada mi setva ne uspe,jer znam da ne volim kada duva vetar i kada je hladno!
Ako mi je stalno lepo,jednog dana prestacu da uzivam,jer cu zaboraviti kako je kada imam problem!!!
Zato ja ne mastam u veeeecnooom zivotu!Cini mi sa da bi mi to bila kazna,a ne nagrada!

Stvoreni smo da vecno zivimo...

Zivot je sam po sebi vecan


u cemu je draz da umres i ne postojis vise nikada???
Uzivas trenutno to ce proci i umreces...

Nije to masta vec realnost, Bog je vecan i mi mozemo biti vecni :cao:
 
Stvoreni smo da vecno zivimo...

Zivot je sam po sebi vecan


u cemu je draz da umres i ne postojis vise nikada???
Uzivas trenutno to ce proci i umreces...

Nije to masta vec realnost, Bog je vecan i mi mozemo biti vecni :cao:

Ako i mi postanemo vecni,po toj logici postacemo i sami Bogovi!?
Ja ti kazem-vecnost je dosadna!Ko je zeli,nek je i dobije,meni je moj sadasnji zivot drag i uzivam,koliko mogu u njemu!
 
Ako i mi postanemo vecni,po toj logici postacemo i sami Bogovi!?
Ja ti kazem-vecnost je dosadna!Ko je zeli,nek je i dobije,meni je moj sadasnji zivot drag i uzivam,koliko mogu u njemu!

Nija tacna tvoja logika...
Bog je samo apsolutno savrsen... u vecnosti ce se covek usavrsavati i teziti Bogu...
Covek je nize bice od Boga, to je evidentno...
Vecnost dosadna???? Vecnost je Bozanska...
Ko se odrice Bozanskog zna se na cijoj je strani...
I zasluzice unistenje...
 
Nija tacna tvoja logika...
Bog je samo apsolutno savrsen... u vecnosti ce se covek usavrsavati i teziti Bogu...
Covek je nize bice od Boga, to je evidentno...
Vecnost dosadna???? Vecnost je Bozanska...
Ko se odrice Bozanskog zna se na cijoj je strani...
I zasluzice unistenje...

Draga,ja tebi zelim taj vecni zivot,i hvala ti na hriscanskim zeljama za moje unistenje!
 

Back
Top