Srušio se ringišpil u Kuršumliji - ima puno povređenih

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.225

DRAMATIČNE SLIKE IZ KURŠUMLIJE​

Ringišpil postavljen zbog vašara se srušio, ima mnogo povređenih​



Danas je vašar u ovom mestu, pa je ringišpil postavljen na platou kod autobuske stanice.
Na nesreću, ringišpil se otkačio i srušio...
Pri tom je povredio mnogo dece i odraslih... lakše i teže...

Screenshot_14.png


Čekamo više detalja, pa ćemo objaviti...

Izvor : Blic
 
Videla sam komentar jedan u kom neko pita da li je to onaj isti ringišpil koji se pre nekog
vremena srušio u Lazarevcu... Čoveče Božiji!

У Лазаревцу је власник рингишпила зауставио исти јер је приметио дете које је скинуло сигурносни ланац да би дохватило седисте испред.

Гледајте десну страну снимка и прилику у белом како се нагиње и хвата корпу испред.

https://www.dnevnik.rs/hronika/zast...o-stao-i-krenuo-da-se-rusi-oglasio-se-vlasnik
 
У Лазаревцу је власник рингишпила зауставио исти јер је приметио дете које је скинуло сигурносни ланац да би дохватило седисте испред.

Гледајте десну страну снимка и прилику у белом како се нагиње и хвата корпу испред.

https://www.dnevnik.rs/hronika/zast...o-stao-i-krenuo-da-se-rusi-oglasio-se-vlasnik
Na snimku iz teksta se lepo vidi da je momak u belom odelu PAO sa sedišta...

Evo i komentara:

Screenshot_15.png
 
Screenshot_16.png


Jedno dete je u komi, devojčica od 13 godina i nekoliko puta je reanimirana, još dvoje dece imaju teške
povrede i prevoze se privatnim kolima ka Nišu. U pitanju su brat i sestra.
Četvoro dece je zbrinuto u prokupačkoj bolnici - kaže izvor "Blica"

Danas oko 13.30 sati popustila je konstrukcija na ringišpilu koji je pao i tom prilikom povređeno je više osoba,
uglavnom dece, potvrđeno je "Blicu" u policijskoj upravi u Prokuplju.

Screenshot_18.png


Policija je na terenu i utvrđuje se tačan broj povređenih i kako je došlo do nesreće.
 

"ČUO SE PRASAK, RINGIŠPIL JE PUKAO NA POLA!"​

Očevidac stravične nesreće u Kuršumliji opisao dramu: "Sa sve korpama sa decom je PAO!"​


Na vašaru u Kuršumliji danas oko 13.30 časova otkačila se metalna konstrukcija ringišpila i tom prilikom povređena su deca, od kojih je
troje teško povređeno. Kako svedoče meštani, ringišpil se polomio na pola.
 
Prema svedočenju građana Kuršumlije koji su se u momentu kada se obrušio ringišpil nalazili na licu mesta, sve se desilo u sekundi.



- Čuo se ogroman prasak.
Onda se gornji deo ringišpila odvalio, ona šipka što ga drži i samo je sa sve korpama i decom pao.
Bilo je strašno - kaže svedok.

Dodaje da se odmah videlo da je devojčica teško povređena.

Metalna konstrukcija se presavila na pola.

- Samo sam čuo jauke, lupu, lomljavinu. Bilo je… ne znam koju reč da upotrebim - dodaje drugi svedok.

Podsetimo, u najkritičnijem stanju je dete od 13 godine. Troje dece je u kuršumlijskom Domu zdravlja,
sedmoro u Prokuplju, a jedno dete je prebačeno za Niš.
Na licu mesta je policija, tužilac Osnovnog tužilaštva u Kuršumliji i u toku je uviđaj.
 
Ovo nažalost nije prva nesreća koja se dogodila na ringišpilu.


Prošle godine u Grockoj, tokom manifestacije "Grocke svečanosti" troje mladih ljudi povređeno
je na ringišpilu, kada je deo konstrukcije pao i to, kako su kasnije nadležni saopštili, zbog "nemarnosti radnika".


- Tri godine pre ove nesreće, raspao se ringišpil prepun dece u Somboru.
Naime, samo pukom srećom u Kolutu kod Sombora izbegnuta tragedija kada je došlo do pucanja glavnog stuba
ringišpila u trenutku kada se na njemu nalazio veliki broj dece.

Najnovija vest:

UHAPŠEN VLASNIK RINGIŠPILA​

 
Cijenim da da nikada ne pises nista lijepo o Srbima.
Cijenim da mrzis Srbiju.
I ne cijenim samo ja tako na forumu.
Ne postoji niko iz tvoje ekipe na ovom forumu ko više voli Srbiju od mene. Od svih zemalja u kojima sam bio, odabrao sam baš da živim u onoj koju najviše volim. Vidim da ima dosta ovih što mnogo vole Srbiju sa sigurne daljine, iz raznih Amerika, Bosni i Nemački.

To što kritikuješ decu kada urade nešto loše ne znači da ih ne voliš. Baš naprotiv.

Jedina je razlika što ti kad vidiš nešto što ne valja u Srbiji, ti kažeš "to je dobro jer je to moja Srbija", i misliš da time činiš dobro Srbiji. Pa ne činiš.

Ako ja kažem "to nije dobro i treba da se popravi", to kažem zato što volim Srbiju. Ne prihvatam ništa da bude loše samo zato što je srpsko. Mi ćemo malo da kraduckamo, jer je tako u Srbiji normalno. Mi ćemo da bacamo đubre kroz prozor jer tako je normalno u Srbiji, svi to rade. Onda skočite na mene kad kažem "ne treba da se baca đubre kroz prozor i mora da se pooštri kontrola na svim nivoima, uključujući i ringišpile", a ti skočiš "znači ne voliš Srbiju čim kritikuješ ringišpile".

To je jedna opšta šizofrenija, Rže moj druže Brzotrže. Da li više voli Srbiju onaj ko opravdava loše, ili onaj ko kritikuje loše?

Teško pitanje, a?
 
Ovo nažalost nije prva nesreća koja se dogodila na ringišpilu.


Prošle godine u Grockoj, tokom manifestacije "Grocke svečanosti" troje mladih ljudi povređeno
je na ringišpilu, kada je deo konstrukcije pao i to, kako su kasnije nadležni saopštili, zbog "nemarnosti radnika".


- Tri godine pre ove nesreće, raspao se ringišpil prepun dece u Somboru.
Naime, samo pukom srećom u Kolutu kod Sombora izbegnuta tragedija kada je došlo do pucanja glavnog stuba
ringišpila u trenutku kada se na njemu nalazio veliki broj dece.

Najnovija vest:

UHAPŠEN VLASNIK RINGIŠPILA​

Nigde decu ne pustati s drugima na izlete
 

Back
Top