Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

SRPSKI ODBRAMBENI PAS U STAROM EGIPTU I STAROJ PERSIJI


Dragi odgajivači Srpskog Odbrambenog psa!
Šta ljudima preostaje?Samoodbrana?Zlatni Retriver je divan pas,ali vam on u kritičnim situacijama teško da može pomoći.SOP ima urođeni nagon da vas čuva.Još ako mu kao mladom kupirate uši,da ga ne može napadač,podčovek-nečovek(nazovite ga kako hoćete,osoba koja koristi priliku vašeg odsustva da vam npr. provali u kuću i siluje dete)uhvati za uši,i tako se pokuša rvati sa psom,i odbraniti od psa.Tu je pas sa skraćenim ušima u velikoj prednosti.Nije dresiran,ali nagonski skače na vrat čoveku.

Господине ,,pero bg,, овај цитат је извучен из контекста вашег текста све ово горе написано звучи лепо али има један мали проблем ,а то је КРИВИЧНИ ЗАКОН РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ. Ако ваш СОП изуједа нападача или провалника па макар то било и у вашој кући мораћете истом том провалнику да платите сву штету коју је ваш пас нанео.А ако би недај боже наступиле смртне последице били би оптужени за убиство, а ваш пас успаван.
 
Gospodine celap, a da ja vas pitam gde vi živite

Šta će te uraditi ako neljudi upadnu u vašu kuću, siluju vam ženu majku...popljačkaju, ubiju... da li će te i onda razmišljati da je krivično delo ako vaš pas ugrize tog nečoveka.

Zahvaljujući tim provalnicima ja sam danas invalid i vrlo loša sudbina me pratila, a od kako sam nabavio sopa od gospodina Peđe Balanca bar mirno spavam, pas jeste agresivan ali šta će neko u mom dvorištu kad je sve zaključano, znači ima loše namere.
 
pozdrav svim ljubiteljima pasa
nije zoran nego bata
ne bi voleo da polemisem jer za to koristim zeta samo da neke podatke koji se iznose odokativno
potvrdim> medo romaniski je proveo 40 dana na obuci ukupno,period adaptacije 15 dana ,15 dana obuke i
10 dana rada na ponavljanju istih sa vlasnikom.pas je socijalizovan i nesme da napadne coveka i reaguje lavezom i kretnjama prema nepoznatom licu,ne napada dok ne dobije komandu.sve ostalo osim ljudi napada i dok ne cuje komandu ne pusta.ukoliko ne narusavate njegovu teritoriju niste u njegovoj nadleznosti.

drugarski pozdrav bata
 
Sve je to tacno,ali isto tako i nepravilno.Mada u nasoj drzavi i nema zakona,tj. ima ga ali kako za koga.Vi ste pretpostavljam milicioner i sigurno mozete potvrditi ovu moju konstataciju.A ako sumnjate,ja sam vam cist primer te nepravde naseg zakona,kada sam ja zamalo uhapsen za NAVODNO kidnapovanje,jednog NARKOMANA,KRIMINALCA I SILEDZIJE,koji je terorisao pola grada,a ni sama milicija mu nije mogla nista,dok ga ja nisam postavio na mesto gde treba i da bude.Sve ovo moze i Pedja da potvrdi da sam bio u pravu sto posto.
Ja se izvinjavam Forumasima za skretanje sa teme!
 
Gospodine celap, a da ja vas pitam gde vi živite

Šta će te uraditi ako neljudi upadnu u vašu kuću, siluju vam ženu majku...popljačkaju, ubiju... da li će te i onda razmišljati da je krivično delo ako vaš pas ugrize tog nečoveka.

pero bg - ја живим у земљи СРБИЈИ , а шта би ја урадио то је нешто друго ,, вероватно би их појео мрак,,.Ја сам само хтео да упозорим на оно што каже наш закон и тоје све.
 
Uh gledam ove slicice i ne mogu a da ne primetim da ima jako lepih pasa i cini mi se da su mnogo vise standardizovani nego sto je to bilo pre 4-5 godina kad sam ih poslednji put "gledala"...subjektivno, priznajem, ali tacno tip pasa koji se meni dopada, svaka cast odgajivacima :)
I jedno pitanjce samo, volela bih da vidim vise pasa od razlicitih odgajivaca, stenad, kuje, kretanje a ne samo fotke, jeli moguce naruciti negde CD-ove (sto vise to bolje) i ako jeste gde i po kojoj ceni?
PoZ od ponosnog vlasnika sarplaninaca ;)
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja shvatio ovde se sa razlogom vodi polemika,ili bi bar trebalo, o tome koji je to tip psa u standardu,kratkodlaki ili pas sa nesto duzom dlakom. Kao da je to jedina i sitna razlika kod ova dva razlicita psa, koja po svoj prilici jedva da i podsecaju jedan na drugoga. Osim kod duzine dlake, razlika se javlja i u njenoj boji, a zatim dolaze vrlo primetne morfoloske razlike, kao i napokon razlike u temperamentu... Lepa je prica o dva tipa Sopa, pa cak i poredjenje sa nekim drugim rasama, ali mi se cini da su kod navedenih rasa razlike izmedju njihovih podtipova mnogo manje u odnosu na ova dva nasa tipa Sopa. A koliko sam ja upoznat i kod pomenutih rasa pasa se tezilo,kroz dug vremenski period njihovom tipskom ujednacavanju. I onda jednu stvar ja tu ne mogu da shvatim, veliki trud je bio ulozen da se dobije tipski Sop, a onda taman kada se to ostvarilo, pojavljuje se jos jedan tip. Prirodno je da su neki od nas pomalo iznenadjeni... Pa ljudi nije to srednje azijski ovcar koji naseljava teritoriju velicine mozda i desetak Srbija pa da mozemo da govorimo o morfoloskim razlikama koje su rezultat razlika u klimi jer jedni zive na +40 a drugi na -40!!! Uz svu ovu moju reakciju moram da napomenem da sam ja licno vlasnik Sopa i veliki zaljubljenik u ovu rasu i celu pricu vezanu za nju i da je bilo dosta stvari koje sam ja cuo ili procitao a koje bas i nisu imale mnogo smisla ali sam ih ja prihvatao bas zbog ljubavi prema Sopu, ali sto se mene tice sada je neko poceo da preteruje i moj razum to ovaj put na osnovu dve slicice ne moze da prihvati! Reagujem jer smatram da ovakve price nimalo ne doprinose ugledu Sopa i zbog toga ce ga svi protivnici te ideje jos manje smatrati ozbiljnom rasom, a o nekom priznavanju da i ne govorim.
 
Да ли Сопови са дужом длаком мање балаве од Сопова са краћом длаком. Претпостављам да су ови са краћом длаком повукли на Напуљске мастифе, па због тога имају набораније лице и понекад прилично балаве. Можда грешим.
 
Ovo bi bilo smešno da nije žalosno.
Gavrilović postavlja tekstove kako bi smanjio pritisak na Batu i njegove pse van standarda a Bata se ubacuje sa nekim glupim tekstovima koji su samo za smejanje, nizašta više.
Možda bi trebalo podržati Gavrilovića da se idsa dve linije pasa, kratka i poluduga dlaka, ali nikako drugi tip sopa.
Ova Gavrilovićeva poruka može da znači put ka priznanju a i šargarepu, na vama odgajivačima je da odlučite.
PS Bato uozbilji se malo, ljudi te već shvataju neozbiljno, još sa takvim tekstovima u odredjenim momentima postaješ „idol“.
 
Ovo bi bilo smešno da nije žalosno.
Gavrilović postavlja tekstove kako bi smanjio pritisak na Batu i njegove pse van standarda a Bata se ubacuje sa nekim glupim tekstovima koji su samo za smejanje, nizašta više.
Možda bi trebalo podržati Gavrilovića da se idsa dve linije pasa, kratka i poluduga dlaka, ali nikako drugi tip sopa.
Ova Gavrilovićeva poruka može da znači put ka priznanju a i šargarepu, na vama odgajivačima je da odlučite.
PS Bato uozbilji se malo, ljudi te već shvataju neozbiljno, još sa takvim tekstovima u odredjenim momentima postaješ „idol“.

Eto, sva sreca nisam jedini koji je imao nesto da kaze protiv dve male slicice na kojima su prikazani raljefi iz Mesopotamije i Egipta, a koji opet treba da opravdaju postojanje dva razlicita psa...
 
Ma meni je u celoj toj priči najsmešniji Bata, ovo je bio pokušaj njegovog spašavanja, ali ovim svojim postupcima sam sebe potapa.
Ipak mišljenja sam da treba prihvatiti Gavrilovića i kratku i poludugu dlaku, ali ne i drugog psa.
Voleo ja Gavrilovića ili ne to sad nije bitno ali psi su mu za respekt, ni približno dugodlakim "mešancima".
 
Pa niko u srbiji nema takve pse pa ni sam Gavrilović, i pored svega Gavrilović pokušava da približi sve odgajivače sopova sa Batom a ovaj umesto da pošalje pismo podrške on priča o nekim mogu slobodno da kažem nebitnim i glupim stvarima i time sebe potapa na dno ispadajući smešan.
PS Izvinjavam se ako sam uvredio Batu, nije mi bila namera, takav sam čovek sa takvim nastupom, još jednom se javno izvinjavam. šaljem priv. por.
 
невидим чему толика полемика између паса са кратком длаком и паса са нешто дужом длаком ако су и један и други типски добри пси.А то можете видети и кад упоредите псе од Mili 1 toraka i GutObrena, оба пса су типски идентична само што један има нешто дужу длаку и мислим да то непреставља неки недостатак.
 
невидим чему толика полемика између паса са кратком длаком и паса са нешто дужом длаком ако су и један и други типски добри пси.А то можете видети и кад упоредите псе од Mili 1 toraka i GutObrena, оба пса су типски идентична само што један има нешто дужу длаку и мислим да то непреставља неки недостатак.
U ovoj nasoj polemici se ne radi o psima kao sto je Gutobrenovo stene, jer taj pas je fakticki tipski sa nesto duzom dlakom i meni se takodje dopada!
Radi se o psima koji pored duge dlake imaju i ogromnu razliku u gradji tela u poredjenju sa drugim sopovima. Slobodno mogu da kazem na osnovu fotografija koje sam jednom prilikom video da su nizi i nabijeniji, takodje su meni licno lepi, ali ne lice na sopa koji se pojavljuje u standardu.
Celap, nisam siguran da li mislimo na iste pse. Postoje psi koji su u standardu sa nesto duzom dlakom, a postoje i oni koji nisu u standardu i oni imaju jos duzu dlaku!
 
Poslednja izmena:

Back
Top