Srpski lekari u Nemačkoj

Zanima me koje su specijalizacije deficitarne u Nemačkoj, jer sam pročitao na forumu da oni veoma gledaju koliko ste tokom studiranja bili zainteresovani za tu određenu granu medicine za koju se prijavljujete... Ja sam sada na 6-oj godini medicine u Nišu i vaši odgovori bi mi dosta pomogli, jer sam mislio da uzmem temu za diplomski i za studentski rad (ako može naravno) iz oblasti tih deficitarnih specijalizacija... Ja imam najveći afinitet prema neurologiji, ali ne znam da li bih tamo uspeo da nađem posao u ovoj oblasti. :)
Unapred se zahvaljujem na odgovorima :ok:
 
Molim vas ako je neko može da mi pojasni u vezi aprobacije u bayernu. Ja sam nedavno dobila radnu dozvolu koja vrijedi do oktobra 2018, da li mogu podnijeti zahtjev za aprobaciju odmah ili moram čekati (šta čekati)? Pri predaji dokumenata za radnu dozvolu je pisalo ¨zur Erteilung einer Approbation/Berufserlaubnis¸ da li to znači da je ujedno predan zahtjev i za radnu dozvolu i aprobaciju. Medicinski fakultet završen u BiH.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pojašnjenju. Da li neko ima skriptu, knjigu, preporuku za spremanje KSP-a? I kako se ispit zakazuje?

Poslato sa SM-G850F korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice

Pokusaj da pronadjes unapred na forumu imas link za medicinske knjige na nemackom npr. Fallbuch Innere, Chirurgie, Neurologie, i ostalo a imas i dosta toga na www.medizin-kompakt.de poz :-)

- - - - - - - - - -

Hvala na pojašnjenju. Da li neko ima skriptu, knjigu, preporuku za spremanje KSP-a? I kako se ispit zakazuje?

Poslato sa SM-G850F korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice

Pokusaj da pronadjes unapred na forumu imas link za medicinske knjige na nemackom npr. Fallbuch Innere, Chirurgie, Neurologie, i ostalo a imas i dosta toga na www.medizin-kompakt.de poz :-)
 
Pokusaj da pronadjes unapred na forumu imas link za medicinske knjige na nemackom npr. Fallbuch Innere, Chirurgie, Neurologie, i ostalo a imas i dosta toga na www.medizin-kompakt.de poz :-)

- - - - - - - - - -



Pokusaj da pronadjes unapred na forumu imas link za medicinske knjige na nemackom npr. Fallbuch Innere, Chirurgie, Neurologie, i ostalo a imas i dosta toga na www.medizin-kompakt.de poz :-)
Hvala [emoji4]

Poslato sa SM-G850F korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Da li se mogu slati samo Lebenslauf i Anscheiben u sklopu Bewerbungsunterlagen, s obzirom da imam B2 ispit za mjesec dana, pa bih polako pocela sa trazenjem posla. Ili se to ipak ne preporucuje? Ili moram sve da skeniram i posaljem: Lebenslauf, Anschreiben, prevedenu diplomu, certifikat B2, preporuke i sl...ili mi tek na razgovoru traze diplomu i preporuke koje imam? Hvala unaprijed na odgovoru :)
Poloziti B2, pa tek onda slati i u Anschreibenu napisati kad si polozio ispit.
 
Ja se opet javljam poslije jos jedne posjete Regierung von Oberbayern.. Predala sam zahtjev za Aprobaciju 15.10.2015 i jos nemam odgovor. Na statusu mi uopste ne pise da su papiri kod Gutachtera, iako mi onaj sluzbenik iz sobe 313 kaze da jesu od sredine aprila. Danas sam opet isla jer je isteklo 6 mjeseci za Gutachtera i sluzbenik mi kaze danije zakonski utvrdjeno koliko Gutachter amije zadrzati papire. I da isti moze da odbije da vjestaci tvoja dokumenta i onda oni moraju traziti drugog. Svaki put saznam nesto nepovoljno i mislim da ovom procesu nema kraja. Da imam uslova, isla bih negdje drugo, Bayern zaobilaziti u sirokom luku. I to nije samo zato sto nemam posao, u cekaonici sam upoznala dosta osoba koje rade po 2-3 godine, a papiri kod Gutachtera vec 8-9 mjeseci. Stavise, vidim kolegu koji je sa mnom studirao, kaze za njega su urgirali i sef i lokalni politicari, ali nacekao se. Ja sam trazila da me posalju sefu tog Sachgebieta, kazu nece. Da me posalju zaduzenom za moje dokumente, nece ni to. Sad gledam kako da napisem neku zalbu i da nadjem advokata, ovo se drugacije nece zavrsiti.
 
Meni je advokat trazio 1700 eura,a Rechtschutzversicherung ne pokriva troskove u ovom slucaju. Uglavnom sam pokusao bez advokata, al mislim da sam pogrijesio. Meni su Regierungu rekli da se ceka do 2 godine od podnosenja zahtjeva, a meni berufserlaubnis istice za 2 mjeseca a tahtjev za Aprobaciju predan krajem 2015. Kao sto kazete, za Bayern ispada advokat jedina opcija....mislim da se tu ipak radi o nekoj sistemskoj diskriminaciji stranih ljekara...nisu ni oni ocekivali ovoliki broj zahtjeva....lijep pozdrav
 
Meni su svaki put drugacije rekli..ja inace nisam ni zeljela Gutachtera, ali su mi u Regierungu rekli da moram. Da bih danas saznala od kolege u cekaonici da se Gutachter moze odbiti, da za to postoje formulari..ali o tome nikad niko ne obavjestava.Onda su govorili da kod Gutachtera ostaju dokumenti najvise 6 mjeseci, a ja cekam i vise od toga. Stvarno ne znam sta da radim, danas sam isla sa muzem i on im je svasta rekao, nisam mogla da vjerujem kako nam se onaj sluzbenik smije u lice, kako nas omalovazava. Cula sam za nekog advokata koji se specijalno bavi aprobacijom stranih ljekara, pa cu ga kontaktirati. Da vidim koliko trazi i moze li se sta uciniti
 
Poštovane kolege, potrebna mi je potvrda jedne informacije. Po specijalnosti sam klinički patolog, krajem septembra sam boravio u Kelnu na Evropskom kongresu, i pošto učim već neko vreme nemački, pokušao sam da napravim neke kontakte i zakažem par razgovora za posao. Međutim, nemačka je vrlo specifična po pitanju moje specijalizacije. Koliko vidim i po oglasima za posao, većina instituta je u privatnom vlasništvu. U razgovoru sa dvoje lekara (jednim zaposlenim u jednom privatnom institutu i jednim suvlasnikom), sam saznao da je od januara ove godine snazi zakon koji onemogućava privatnim klinikama i institutima da zapošljavaju lekare sa Berufserlaubnisom. Da li je ova informacija tačna? Koji je onda način da se zaposlim kao lekar u nemačkoj? Da li ću morati da prvo izjednačim diplomu? Da li je to uopšte moguće bez ugovora o radu i prijavljene boravišne adrese u nemačkoj? Hvala unapred.
 

Back
Top