Srpska vraća svoju vojsku i pravosuđe: Banjaluka ide putem samostalnosti ako našem narodu na Ist Riveru nametnu žig genocidnog

RS je 90 posto homogeno srpsko etničko društvo.Mogu pokušati izvrštiti etničko čišćenje ali od koga i šta onda ne kontam šta je poenta?To može samo Nato odraditi.Koga RS ugrožava, šta suverenitet BIH.Pih pa to bi bio krajnje slupan argument za državu koja je sastavljena od dva eniteta, distrikta i tri suprostavljena i posvadjana naroda jer da vas podsjetim Federacija je samo na papiru u reali Hrvati i Muslimani nemaju politički dogovor o bilo čemu.Ne kontate da je po pitanju strateških opredeljenja pozicija i opozicija saglasna u RS.Šta treba Nato da mi postavi nekog bega iz Sarajeva za upravnika RS.Jel stvarno mislite da je takav scenario realan ove 2024 godine.
Ти стварно не капираш амбис над којим сте наднети и од којег вас дели пар лоших дасака
 
Nemoj da si naivan.
Znaš i sam kakva ludnica je bio Bosanski građanski rat.
Časkom to može da krene, a da niko ne zna ni kako ni gde je počelo.
A onda bi NATO presekao, je li, kao što i jeste uradio 1995.god.
Ne ne i ne ovo nisu 90-e kada je gotovo svaki grad u BIH zapravo bio BIH u malom.Federacija i RS su danas homogene teritorije sa različitim ustrojstvom.Nema tu kapaciteta za ozbiljan konflikt, mladje generacije nisu ni vojnu obuku prošle.Dakle može samo Nato intervenisati.Zašto?Jer debeli Dodik nije priznao genocid.Opusti se bosanski lonac je probušen lonac odavno.
 
Poslednja izmena:
RS je 90 posto homogeno srpsko etničko društvo.Mogu pokušati izvrštiti etničko čišćenje ali od koga i šta onda ne kontam šta je poenta?To može samo Nato odraditi.Koga RS ugrožava, šta suverenitet BIH.Pih pa to bi bio krajnje slupan argument za državu koja je sastavljena od dva eniteta, distrikta i tri suprostavljena i posvadjana naroda jer da vas podsjetim Federacija je samo na papiru u reali Hrvati i Muslimani nemaju politički dogovor o bilo čemu.Ne kontate da je po pitanju strateških opredeljenja pozicija i opozicija saglasna u RS.Šta treba Nato da mi postavi nekog bega iz Sarajeva za upravnika RS.Jel stvarno mislite da je takav scenario realan ove 2024 godine.
Tvoje priče i pogledi će malo značiti zapadnim vlastodršcima kojima je ugled srozan zbog Ukrajinskog rata i iranskih proksi ratova na Bliskom istoku.
Vi, Republika Srpska, Dodik i njegove avanture ćete biti posmatrani kao Putinov prst u oko u sred Evrope.
Znači ako Putin ubode NATO prstom u oko u sred Evrope moraš biti spreman da dočekaš i NATO pesnicu.
To je dakla sva poenta.
Kao što ti je Pobedonoscev objasnio, u BiH je uložen trud i prestiž NATO zemalja. Sve teorije o nefunkcionalnosti BiH tu padaju u vodu.
 
Poslednja izmena:
plasenje nato intervencijom je upravo to plasenje kao nemoj te ni pomisliti ili cemo intervenirati pa ako se to desi rusija i kina sigurno nece sedeti skrstenih ruku kao sto nato guzija na ovom forumu zamislja dovoljno je da rusi prebace pvo sisteme i da daju hipersonicne zemaljske sisteme srbiji i da im da dozvolu da udare po vojnim fabrikama i infrastrukturi zapadnih zemalja jer po un rezoluciji svaka zemlja ima pravo da se brani od agresije ja cak mislim da bi rusi voljeli da se udari po zapadnim fabrikama i infrastrukturi a da to ne izazove 3 svetski rat
 
Poslednja izmena:
Ne ne i ne ovo nisu 90- kada je gotovo svaki grad u BIh bio BIH u malom.Federacija i RS su homogene teritorije sa različitim ustrojstvom.Nema tu kapaciteta za ozbiljan konflikt, mladje gemeracije nisi ni vojnu obuku prošle.Dakle može samo Nato intervenisati.Zašto?Jer debeli Dodik nije priznao genocid.Opusti se bosanski lonac je probušen lonac odavno.
Okej, želim da verujem i nadam se da si u pravu.
 
plasenje nato intervencijom je upravo to plasenje kao nemoj te ni pomisliti ili cemo intervenirati pa ako se to desi rusija i kina sigurno nece sedeti skrstenih ruku kao sto nato guzija na ovom forumu zamislja

Branice Srbe kao 90-ih ljuto verbalno. Tresce se sve do Aljaske.
 
Карабах је пример да је сценарио итекако реалан
Karabah nikada nije imao medjunarodno priznanje kao RS kroz Dejton.Ne vidim legitiman način da se RS na silu etnički vojno očisti jer je elte RS neposlušna šta li.Najgori mogući scenario je politički pad Dodika.Ako mene pitaš zreo je za političku penziju svakako i bez guranja zapada.
 
Karabah nikada nije imao medjunarodno priznanje kao RS kroz Dejton.Ne vidim legitiman način da se RS na silu etnički vojno očisti jer je elte RS neposlušna šta li.Najgori mogući scenario je politički pad Dodika.Ako mene pitaš zreo je za političku penziju svakako i bez guranja zapada.

Да, али онда направите унутарњи друштвени и политички договор/уговор. Притисак ће привремено стати, док се не консолидује те.
 
Карабах је пример да је сценарио итекако реалан
U Karabahu je živelo manje 200 hilj. Jermena, protiv 10 miliona Azera i bez igde ikoga. Azerbejdžan je godinama ulagao u vojsku, a silne pare zarađivso od energenata.

U RS živi milion Srba, na drugoj strani 1.7 miliona Bošnji, namenska industrija nula, glavni izvozni proizvod je Travnički Sir. Srba odmah uz granicu još 6 miliona.

Karabah scenario nije realan.
 
Босна је сама по себи наравно безвредна.

Међутим у садашње решење је инвестиран труд и престиж западних земаља, и поткопавање тог система ће схватити као ударац свом престижу. И то неће дозволити, јер би им било на штету и послало погрешну поруку.

Ако желиш да будеш жртва демонстрација трајуће моћи Запада, то ће можда бити симпатично неком у Москви; теби не треба да буде ни симпатично ни пожељно.
Neće se desiti ništa specijalno.Bih je demilitarizavana s razlogom, pa prvi Dodik je bio predvodnik te ideje ranih 2000-ih, da se ukine vojni rok i smanji budzet za vojnu opremu.Ovdje vojska postoji samo na papiru.Kako će kriza završiti?Pa ja nisam iskreno siguran da u državama kao što je BiH ikada može kriza završiti.To je dio nas .Ali ako je za utjehu nije jedina u svijetu koja tinja u miru godinama i tako funkcioniše kao dio normalnosti.Za ljude sa strane nije normalno stanje ali za lokalce je kontinuitet koji traje.
 
U Karabahu je živelo manje 200 hilj. Jermena, protiv 10 miliona Azera i bez igde ikoga. Azerbejdžan je godinama ulagao u vojsku, a silne pare zarađivso od energenata.

U RS živi milion Srba, na drugoj strani 1.7 miliona Bošnji, namenska industrija nula, glavni izvozni proizvod je Travnički Sir. Srba odmah uz granicu još 6 miliona.

Karabah scenario nije realan.
naravno da nije ali nato guzija pokusava da zastrasi a rusija i kina ce samo sediti skrstenih ruku dok nato intervenise? price za malu decu niti je srbija goloruka kao 99 niti je nato ono sto je bio 99 a rusija i kina su svetlosnim godinama napred nego sto su bile 99
 
naravno da nije ali nato guzija pokusava da zastrasi a rusija i kina ce samo sediti skrstenih ruku dok nato intervenise? price za malu decu niti je srbija goloruka kao 99 niti je nato ono sto je bio 99 a rusija i kina su svetlosnim godinama napred nego sto su bile 99

Мишљење незрелог детета.
 
Tvoje priče i pogledi će malo značiti zapadnim vlastodršcima kojima je ugled srozan zbog Ukrajinskog rata i iranskih proksi ratova na Bliskom istoku.
Vi, Republika Srpska, Dodik i njegove avanture ćete biti posmatrani kao Putinov prst u oko u sred Evrope.
Znači ako Putin ubode NATO prstom u oko u sred Evrope moraš biti spreman da dočekaš i NATO pesnicu.
To je dakla sva poenta.
Kao što ti je Pobedonoscev objasnio, u BiH je uložen trud i prestiž NATO zemalja. Sve teorije o nefunkcionalnosti BiH tu padaju u vodu.
Ako je BIH primjer Nato uspjeha za stvaranje ozbiljne države onda smo im slaba karta za bilo šta čak i za poker.:D Ja imam utisak da su mnogi odavno prezasićeni BiH problematikom te zato i imamo ovakvo nesredjeno stanje koje niko ne želi ozbiljno preuzeti na sebe.
 
Ја им кажем тамо у Српској, да су динароиди државотворни, главни град Србије би био у БЛ , тамо неке 1700. г.
Који то Срби нису динароиди? Покушавам да се сетим...можда бачвани? :mrgreen:
 
Ако прогласе независност; биће скршени силом, одговорни политичари похапшени, ентитет стављен под принудну управу и блиској перспективи дерогиран.

Ако и прогласе независност, али наставе да русопишају уз ветар, шири се круг санкција, уз скори економски слом.

Једина шанса је да се уразуме и буду одговорни. Са новим људима.
 
Уф, што смо осетљиви и увређени...
:D не, погрешно схваташ, не можеш мене увредити на личном нивоу, али увреде упућене народу и продукту његовог труда скупо плаћене су нешто сасвим друго.
Када будете опонашали Шумадинце, своје старије и мудрије сународнике, можда и направите државу.
Не, очигледно је да ми нисмо сународници, ако смо икад и били, осим што припадамо словенској грани, бар судећи по контексту оног што пишете овдје на форуму.
Ослањају се на Србију.

Незнање, које и нас може повући у амбис, али Вучић ће издати Додика.

Динароид издаће истог динароида.
Погрешно, знам ја да ви волите сматрати да су "Босанци" приглупи, гледати нас са висине и да то годи вашем егу, али није баш тако. Не знам за Херцеговце, или за исток који граничи са Србијом, међутим што се тиче Крајине, ствари стоје другачије, људи напросто не придају много значаја представама које играју Додик и Вучић или други политичари. Овдје се народ не нада некој помоћи од Србије у виду неке заштите, чак и да је Србија у много јачој позицији него што јесте. Напросто овдје су људи више пута гадно страдали ослањајући се на Београд, па им се већ формирао онај став, молим вас, само нас немојте ви више бранити.:mrgreen:
 
Okej, želim da verujem i nadam se da si u pravu.
Sutra će biti malo cirkusa u BL za domaći plebs, stižu autobusi i ta stranačka priča oko Dodika ali već prekosutra sve po starom.Mene više interesuje momenat oko izbora, jer RS jeste nekada ranije kasnih 90-ih imala solidan izborni zakon i organizovala je ozbiljno izbore sa dosta dobrim izbornim procesima na koje strani posmatrači nisu imali žalbe, gdje se stranački parlamentarizam odvijao u sasvim korektnim uslovima za naše balkanske uslove.Mislim realno i tada je postojala kriza ali u RS, postojao je ogroman politički jaz izmadju istoka i zapada RS.Istok je bio ekstremno za SDS, na zapadu je jačao krajina politički korpus koji je iznjedrio Dodika.Zreli smo za nove političke fajtove unutar RS a što se tiče rata sa Federacijom nema od toga ništa budi miran i spokojan.A za Nato intervenciju ne vidim ni jedan logičan smislen razlog.
 
A za Nato intervenciju ne vidim ni jedan logičan smislen razlog.
Rusija agresivna u Ukrajini
Iran & saveznici agresivni na Bliskom istoku
Vi agresivni u Republici Srpskoj i Bosni

Nama to ne deluje naivno uopšte. Nešto se kuva. Tako mi deluje. Nešto se sprema.
 
plasenje nato intervencijom je upravo to plasenje kao nemoj te ni pomisliti ili cemo intervenirati pa ako se to desi rusija i kina sigurno nece sedeti skrstenih ruku kao sto nato guzija na ovom forumu zamislja dovoljno je da rusi prebace pvo sisteme i da daju hipersonicne zemaljske sisteme srbiji i da im da dozvolu da udare po vojnim fabrikama i infrastrukturi zapadnih zemalja jer po un rezoluciji svaka zemlja ima pravo da se brani od agresije ja cak mislim da bi rusi voljeli da se udari po zapadnim fabrikama i infrastrukturi a da to ne izazove 3 svetski rat
Зашто би Србија долазила у конфликт са западним земљама, не разумијем?
 
Rusija agresivna u Ukrajini
Iran & saveznici agresivni na Bliskom istoku
Vi agresivni u Republici Srpskoj i Bosni

Nama to ne deluje naivno uopšte. Nešto se kuva. Tako mi deluje. Nešto se sprema.
Meni bi ovo bilo redovno stanje u Bosni da nema sudjenja Dodiku i da CIA nije izbacila onaj izveštaj kako će Dodik proglasiti nezavisnost. To su skroz novi momenti.
 

Back
Top