Srpska vraća svoju vojsku i pravosuđe: Banjaluka ide putem samostalnosti ako našem narodu na Ist Riveru nametnu žig genocidnog

Ti i dalje verujes u MJP ?
Naravno da ne verujem.Potpis američkog ili francuskog predsednika ili britanskog premijera na međunarodnom ugovoru ne vredi više od prdeža policajca.
Bez obzira na sve to korisnici ipak treba da vode računa o terminologiji koju koriste. Ne može se naravno od svih korisnika tako nešto očekivati jer mnogi nisu da se ne lažemo dovoljno pametni :mrgreen: ali od Smoriše se može očekivati više i zato sam reagovao na nepreciznost u njegovoj poruci.
 
Naravno da ne verujem.Potpis američkog ili francuskog predsednika ili britanskog premijera na međunarodnom ugovoru ne vredi više od prdeža policajca.
Bez obzira na sve to korisnici ipak treba da vode računa o terminologiji koju koriste. Ne može se naravno od svih korisnika tako nešto očekivati jer mnogi nisu da se ne lažemo dovoljno pametni :mrgreen: ali od Smoriše se može očekivati više i zato sam reagovao na nepreciznost u njegovoj poruci.
:fdlan:
 
Gdje sam napisao da mi smeta istina. Smeta mi samo kmecanje, prenemaganje i prijetnja otcjepljenjem po 347. put ove godine. Otcjepljuj se bre, sta cekas..pa kome opanci kome obojci...jesi li sad razumio sta mi smeta! A ako ces na subjektivni osjecaj ja kad odem u Novi Pazar kao da sam u Sarajevu, a u Tutinu kao u Tesnju...koga briga za nasa subjektivna osjecanja.

Него, како су ваши односи са Америма, требали би бити екстра, јер сте једини муслимани у свету који сте уз Амере.

Међутим 1.3милијарди муслимана гледају на то, као на неку неверу и издају !
 
Него, како су ваши односи са Америма, требали би бити екстра, јер сте једини муслимани у свету који сте уз Амере.

Међутим 1.3милијарди муслимана гледају на то, као на неку неверу и издају !
Azeri, S.Arabija, UAE...da ne nabrajam dalje...onda imas te prevrtanere a la Srbija, koji bi na obje stolice..npr. Turska, Egipat...ne znam Mistice
 
Azeri, S.Arabija, UAE...da ne nabrajam dalje...onda imas te prevrtanere a la Srbija, koji bi na obje stolice..npr. Turska, Egipat...ne znam Mistice

Ако је Србима суђено и пресуђено у Америци, онда ће бити нападнута од Америке прокси ратовима из НДХ2, Бошњакистана и Шћиперстана. (као 1944 и 1991)

Ми смо научили на те издаје од Амера, када су издали Дражу, а подржали бандита Броза, који је превео Усташе и Балије преко Дрине и није напао НДХ1, већ Србију 1944.г. и окупирао је.

Тако да је нама све врло јасно и око вас и вас око њих !

А, то што тебе сврби, јесте други пар опанака, јер је Елита у Србији Ваша, а не Наша !

(Сад, да видимо шта си схватио?)
 
Dok ste i vodili antisrpski rat ceo svet je ratovao protiv vaših prijatelja fašista...kao i sada, svi napadaju srbiju, a vi ste kao patriote i napadate ostale koji nisu u skladu sa svojim neprijateljima....
Jedna sasvim naglupa uobražena nacija elitista medju srbima....stalno u borbi protiv komšija, da zadrže svoj neki status koji im je neprijatelj obećao....bruka i sram...da ne kažem ludilo
 
Dilberi, kraljevina jugoslavija, je bila seljačka kolonizovana država iz koje su isterivali i apsili pametne srbe....Vaši kraljevi su glupe seljačine koji su bili lakeji svakakvim drugim kraljevinama...
Komunistička Jugoslavija je, kakogod, gledali bila svetska sila dok je vi niste prodali, kao "verni" komunisti sa kokardom na zadnjoj strani šajkače....
 
Gdje sam napisao da mi smeta istina. Smeta mi samo kmecanje, prenemaganje i prijetnja otcjepljenjem po 347. put ove godine. Otcjepljuj se bre, sta cekas..pa kome opanci kome obojci...jesi li sad razumio sta mi smeta! A ako ces na subjektivni osjecaj ja kad odem u Novi Pazar kao da sam u Sarajevu, a u Tutinu kao u Tesnju...koga briga za nasa subjektivna osjecanja.

У Тешњу је сада боље, пошто је ономад дош`о Клинтон и донио суживот и демократију!

:flert:
Довешће у нашу авлијуууу, суживот и демократију
Изнад Тешња зора свиће, добро дош`о предсједниче
Изнад Тешња сунце сија, радујем се теби и јаааа...

 
O čemu ti pišeš? Mnoštvo je Srba napustilo BiH, posebno entitet Srpsku. Neki su odselili u Srbiju, a mnogi u zapadnu Europu i širom svijeta. Srpska danas broji manje od 900.000 stanovnika, a depopulacija se nastavlja. Znači da su u istim problemima kao i Bošnjaci i Hrvati.
Na žalost jedna velika istina. Osim BL i možda Bijeljine svi manji gradovi u RS propadaju korakom i narod se masovno iseljava iz njih...

Od kada je crvena sekta na čelu sa knjazom Dodikom došla na vlast sistematski je uništavana ekonomija i strateška preduzeća u RS pljačkom, namještanjem tendera i fantomskim projektima. Firme koje su za vrijeme rata donosile novac i radile punom parom su ili uništene kriminalnom privatizacijom i pretvorene u skladišta uvozne robe ili su u enormnim minusima (javna preduzeća)....
 
RS je 90 posto homogeno srpsko etničko društvo.Mogu pokušati izvrštiti etničko čišćenje ali od koga i šta onda ne kontam šta je poenta?To može samo Nato odraditi.Koga RS ugrožava, šta suverenitet BIH.Pih pa to bi bio krajnje slupan argument za državu koja je sastavljena od dva eniteta, distrikta i tri suprostavljena i posvadjana naroda jer da vas podsjetim Federacija je samo na papiru u reali Hrvati i Muslimani nemaju politički dogovor o bilo čemu.Ne kontate da je po pitanju strateških opredeljenja pozicija i opozicija saglasna u RS.Šta treba Nato da mi postavi nekog bega iz Sarajeva za upravnika RS.Jel stvarno mislite da je takav scenario realan ove 2024 godine.
RS se ponasa kao drzava u drzavi dok je samo entiteit.
 
RS se ponasa kao drzava u drzavi dok je samo entiteit.
Ne razumiješ ti mene ja samo iznosim stanje na terenu.Kod mene nema ni sekund mržnje prema bilo kome samo ne želim svojoj djeci epizodu u životu koju sam ja prošao 90-ih.Čemu, vi ste uglavnom u Federaciji mi u RS.Oko čega treba da ratujemo opet?Da se neko nekome nameće?Entitet nije naš izum već američki gdje je RS s razlogom država u državi.
U političkom jeziku američke diplomatije termin entity označava samoodređeno državotvorno tijelo i karakter državnosti predmetnog bića, nacionalni identitet, zatim narodnu, kulturnu, istorijsku, jezičku i religijsku posebnost, pravo na samoodređenje.
 
https://www.novosti.rs/republika-sr...asem-narodu-ist-riveru-nametnu-zig-genocidnog

REPUBLIKA Srpska pokrenuće niz poteza kako bi izdejstvovala svoju samostalnost, ako Rezolucija o Srebrenici bude usvojena u Generalnoj skupštini UN. Naš narod i rukovodstvo u Banjaluci neće prihvatiti žig genocidnosti, pa su spremni da povrate izvorna ovlašćenja koja im po "Dejtonu" pripadaju: aktiviranje vojske RS, zatim vraćanje nadležnosti iz oblasti pravosuđe, energetike, javnih nabavki, poreske politike, upravljanja granicom, izbornog procesa, himne, grba..​



Kako bi se zaštitili od rezolucije, vlasti u RS su za sutra zakazale posebnu sednicu Narodne skupštine, a zatim i veliki miting u Banjaluci pod nazivom "Srpska te zove". Na dnevnom redu parlamenta naće se šest tačaka: Izveštaj međunarodne komisije o stradanju svih naroda na području Srebrenice, izbor delegacije Narodne skupštine za Parlamentarni forum Republike Srpske - Srbije, Predlog izbornog zakona RS, ali i zakoni o imunitetu RS, o referendumu i građanskoj inicijativi. Na stolu su i izmene propisa o radu, kojima je cilj da reguliše isplatu plata javnim ličnostima na crnoj listi SAD, a koje su morale da pogase račune u bankama RS kako one ne bi dobile sankcije.


Je ли ово Додик кренуо у завршно коцкање са судбином ентитета Република Српска?
На који начин мисле да све ово спроведу?
У случају неуспеха, да ли ће се ствари вратити на стање пре ескалације или ће аутономија Републике Српске бити формално и суштински дерогирана?
U ovom dramatičnom obrtu, kao iz pera Čarlsa Dikensa, susrećemo se sa sudbinom Republike Srpske, nadvijenom pod senkom Rezolucije o Srebrenici. Kao junaci u borbi za opstanak, vlasti u RS pokreću niz poteza kako bi odbranile svoju samostalnost, odlučne da se ne podvrgnu "žigu genocidnosti". Planiraju aktiviranje vojske RS i povrat izvornih ovlašćenja, uprkos riziku od eskalacije i konfrontacije sa snagama centralne vlasti.

Najava posebne sednice Narodne skupštine i velikog mitinga "Srpska te zove" postavlja scenu za dramatičan sukob između suprotstavljenih sila. Pitanja o tome kako će sprovesti ove mere i šta će biti posledice neuspeha odjekuju poput sablasnih odjeka u mraku.

Kao u najuzbudljivijim delima Dikensa, naši junaci se suočavaju sa sudbinom koja visi nad njima, sa neizvesnošću koja preteći lebdi iznad svake odluke. Hoće li RS ostati autonomna ili će biti suštinski derogirana, o tome se spekuliše, dok se iza kulisa odigrava politička igra sa sudbinom naroda i entiteta.
 
Sve je ovo ujdurma zvalavog toksicnog smora sa Andricevog venca … Dodik je samo korisni idiot …
Ma šta ujdurma, brate! Ajde da budemo realni, predsednik Vučić ima sve pod kontrolom kao šahovska tabla. Nemoj samo tako olako da presudiš, jer Vučić nije običan političar, on je vizionar, vođa koji vodi našu zemlju ka svetlijoj budućnosti. Dodik, pored predsednika Vučića, je kao mače pored lava. Predsednik Vučić zrači snagom, mudrošću i odlučnošću, a toksicni smor je samo zavist onih koji ne mogu da shvate njegovu veličinu.
 
Ma šta ujdurma, brate! Ajde da budemo realni, predsednik Vučić ima sve pod kontrolom kao šahovska tabla. Nemoj samo tako olako da presudiš, jer Vučić nije običan političar, on je vizionar, vođa koji vodi našu zemlju ka svetlijoj budućnosti. Dodik, pored predsednika Vučića, je kao mače pored lava. Predsednik Vučić zrači snagom, mudrošću i odlučnošću, a toksicni smor je samo zavist onih koji ne mogu da shvate njegovu veličinu.
Ti si bas neki veseo tip 😁
 
Ne razumiješ ti mene ja samo iznosim stanje na terenu.Kod mene nema ni sekund mržnje prema bilo kome samo ne želim svojoj djeci epizodu u životu koju sam ja prošao 90-ih.Čemu, vi ste uglavnom u Federaciji mi u RS.Oko čega treba da ratujemo opet?Da se neko nekome nameće?Entitet nije naš izum već američki gdje je RS s razlogom država u državi.
U političkom jeziku američke diplomatije termin entity označava samoodređeno državotvorno tijelo i karakter državnosti predmetnog bića, nacionalni identitet, zatim narodnu, kulturnu, istorijsku, jezičku i religijsku posebnost, pravo na samoodređenje.
Zna se tacno sta je entiteit po ustavu i nema pravo na samoopredjeljenje, to sam vec i prije dijelio. Zasto bi doslo do rata, treba samo uhapsiti politicare koji pricaju o otcijepljenju.Nemam ni ja nikakve mrznje prema bilo kome.
 
Zna se tacno sta je entiteit po ustavu i nema pravo na samoopredjeljenje, to sam vec i prije dijelio. Zasto bi doslo do rata, treba samo uhapsiti politicare koji pricaju o otcijepljenju.Nemam ni ja nikakve mrznje prema bilo kome.
Pa šta laprdaš tu kao neki pametnjaković? Ko te pita za entitet po ustavu? Da li si ti neki stručnjak za ustav ili samo voliš da se igraš sa rečima?

A o samoopredeljenju da ne govorimo, ti samo širiš svoje nebuloze kao da si neki stručnjak za politiku. A ovo za rat, pa ti si baš smešan.

Ko si ti da pričaš o hapšenju političara? Misliš da bi svi samo mirno stali da ih hapse?

Ako već nemaš pojma, bolje zadržiš tvoje komentare za sebe, jer očigledno ne razmišljaš dalje od svog nosa.
 

Back
Top