SRBIJA

sve sam ja ovo lijepo iscitala
i ima tu dobrih prica
ali me interesuje jedno
o ovome sam pricala sa jednim veoma dobrim crnogorskim astrologom
i on se ne slaze sa mnom u ovome, a vjerujem da ni vi necete, ali ajde da vas pitam
pa da mi objasnite

natalna karta nove Srbije je uradjena na dan novog ustava kao i karta crne gore
OK
ali sta je sa datumom 21 maj 2006 21:05
tacno u taj momenat proglaseno je otcjepljenje CG od SR
e sada, posle nekog vremena dosla je skupstina i ustav
ja ovo tumacim ovako
cas kad je dijete rodjeno (citaj rodjenje nove drzave)
nove drzave su se rodile 21 maja 2006 u 21:05 na 2 razlicita mjesta Podgorica i Beograd
i upisale su se u "maticnu knjigu i knjigu drzavljana" na dan donosenja ustava
kako to sada da se uzima cas novog ustava za datum rodjenja odnosno natal:?::?::?:
jeste da je tada DRZAVA PRIZNATA ali drzava se rodila 21 maja 2006 u 21:05 kada je proglaseno otcjepljenje CG odnosno osamostaljenje SR


a drugo pitanje je sledece
pricate o genetskom horoskopu pa me interesuje
narod u BiH kao i narod na Kosovu, juznom i istocno dijelu CG
tacnije musliman i siptari
genetski-to su srbi -asimilovani za vrijeme turske vlasti ili kasnije,
kako se gleda taj narod genetski-kao srpski ili kao muslimanski/siptarski???

onda narod u CG-pravoslavni narod je bio 90% srpski narod
posle ovog odvajanja nastaje "nacija" crnogorac
kako ce se sada taj narod gledati??? genetski???
da li su to i dalje srbi ili ...crnogorci...ili sta???

izvinjavan se ako se nisam dobro izrazila, ali poznavaoci ce shvatiti poentu sta sam htjela reci i sta sam htjela pitati
 
Postavila si neke karte na forumu, ali ih ja ne vidim, mislim da si postavila kartu Srbije sa Berlinskog kongresa, to je dobra karta za osnovnu analizu, jer iako smo ulazili u razlicite zajednice osnovna jedinica oko Beograda se nije rastakala, cak i kad smo se razdvajali to smo radili po starim granicama, pa ona verovatno jos uvek ima uticaja.

Od novijih karti ne znam, toliko brzo ih menjamo da se ne moze proveriti da li funkcionisu, ipak Venera je pala na Ic u noci Evrovizije tako da to daje odredjenu vaznost karti zadnjeg Ustava.
Не разумем? Зашто је то битно?
 
muslimani i crnogorci nisu posebne nacije nego su to sve srbi ?

to me podsjeca na šešelja kad je rekao da su Hrvati pokatoličini Srbi ?

muslimani su škorpion i pluton jednako kao i šiptari - genetski horoskop.
 
onda narod u CG-pravoslavni narod je bio 90% srpski narod
posle ovog odvajanja nastaje "nacija" crnogorac
kako ce se sada taj narod gledati??? genetski???
da li su to i dalje srbi ili ...crnogorci...ili sta???

izvinjavan se ako se nisam dobro izrazila, ali poznavaoci ce shvatiti poentu sta sam htjela reci i sta sam htjela pitati
Meni u stvari nije najjasnije ovo tvoje pitanje jer je i inače svaki deo Balkana pod različitim uplivom, oduvek bio ... kao što je Dalmacija Strelac iako je Hrvatska Devica, Crna Gora (i crnogorci) su uvek bili predstavljeni Lavom, Srbi Jarcem itd. Ne znam, nisam razumela pitanje.
 
@Elle-pitam sledece
da li se narod kao narod gleda pod znakom drzave ili pod znakom naroda
na primer
kako se narod u republici srpskoj gleda?
kao srpski narod-jarac?
ili kao bosanski muslimanski narod-skorpija?

i to za crnogorski narod- gleda se kao lav nezavisno da li su srbi, muslimani ili siptari, bitno je da su u crnoj gori??? i ako je lav, da li ostaje lav iako je sada cg blizanac???

@vindex-ti uvijek odgovaras na nacionalistickoj osnovi i prepucavas se u vezi toga na kom bilo postu (provjereno i iscitano)
pa ne bih sa tobom da udjem u prepirku, jer nam se misljenja mnogo razlikuju po pitanju toga
ja tebe posmatram kao astrologa i samo kao takvog, i mnogo cijenim tvoje znanje astrologije , to vidis cim sam ti se obratila za pomoc po par pitanja
a sto se tice istorije, o tome ne bih da te ucim niti da raspravljam na ovom forumu, ja sam ovde da naucim nesto iz astrologije, i pitam ono sto me interesuje, i onako kako shvatam, ako ne mozes da mi das odgovor na to, ne pocinji o politici,
sto se tice muslimana iz bosne i srba iz crne gore-vjeruj da me o tome ne trebas ucit, jer to su moje drzave i moj narod, a ja istoriju mog naroda znam
 
Ja se iskreno time nisam naročito bavila, niti me je ovaj deo astrologije posebno zanimao nego tek koliko "moram" ;) ne bih li bila u toku. Mislim da je narod jedno a država drugo tako da će narod imati svoja obeležja a država svoja tj da su to dve različite stvari ... ali opet da naglasim da bi bilo dobro da se izjasni neko ko se u ovo bolje razume, ovo je moja pretpostavka za koju ne znam da li je tačna.

Povodom načina diskutovanja na ovoj temi sam se već izjasnila, mogu samo da vas podsetim na to - http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6662020&postcount=104.
Kad god su se teme na ovom pdf-u bavile ovakvim i sličnim stvarima, jedini uslov za njihovo postojanje (uopšte) bio je da se ne politiše, prema tome nema razloga da se ta praksa menja.
Please.
 
nisam siguran baš da Ustav ima toliko odlučujuću ulogu.

ustav je komponenta država ali ne i država sama.

mislim da je ključan trenutak proglašenja u parlamentu.
 
nisam siguran baš da Ustav ima toliko odlučujuću ulogu.

ustav je komponenta država ali ne i država sama.

mislim da je ključan trenutak proglašenja u parlamentu.


pa to i pitam, zasto je to toliko bitno kada to nije sami nastanak, zar nije nastanak sami dogadjaj kada se drzava rodila, a ne kada je izglasano i upisano da je rodjena???
da li se to posmatra da se drzava rodila onog momenta kada se potpise da postoji na papiru, a ne onog momenta kada se rodi u "vazduhu" i u "prostoru"?
 
U suštini država nastaje onog trenutka kada narod koji živi na toj teritoriji proglasi državu. Amerika je najbolji primer za to. Da li su Amerikanci naseljavali Ameriku pre Džordža Vašingtona? Jesu i to je bila engleska kolonija. Nakon proglašenja države, 4. jul 1776. se smatra datumom "rodjenja" USA. Ta natalna karta savršeno i odgovara Americi (rak/strelac - teritorijalna ekspanzija, država koju su formirali stranci, mars u 7. kući - česti ratovi kada je u pitanju spoljna politika, saturn u 10. kući - moćni predsednici itd.). Pošto je doduše tema Srbija, kako kod nas nema pisanog traga kada je prvi put formirana srpska država, ostaje samo da se nagadja da je Srbija jarac, a tačan datum formiranja prve srpske države verovatno se nikad neće saznati.
 
U suštini država nastaje onog trenutka kada narod koji živi na toj teritoriji proglasi državu. Amerika je najbolji primer za to. Da li su Amerikanci naseljavali Ameriku pre Džordža Vašingtona? Jesu i to je bila engleska kolonija. Nakon proglašenja države, 4. jul 1776. se smatra datumom "rodjenja" USA. Ta natalna karta savršeno i odgovara Americi (rak/strelac - teritorijalna ekspanzija, država koju su formirali stranci, mars u 7. kući - česti ratovi kada je u pitanju spoljna politika, saturn u 10. kući - moćni predsednici itd.). Pošto je doduše tema Srbija, kako kod nas nema pisanog traga kada je prvi put formirana srpska država, ostaje samo da se nagadja da je Srbija jarac, a tačan datum formiranja prve srpske države verovatno se nikad neće saznati.

g.g. ipak je razlika između SAD-a i Amerike. Amerika je proglašena samo jednom i teritorijalno i organizacijski je ostala ista. Međutim Srbija se komadala, imala više dijelova, pa Kraljevina pa SFRJ itd...dakle ima više toga. Pa sad je otišlo Kosovo i ono je dobilo novi horoskop no Srbiji je ostao isti.
 
Pojedinci ovde očito razmišljaju kao političari, ne kao astrolozi, što je donekle razumljivo, ali umanjuje kvalitet diskusije (a pošteno po malo i smara). Inače Sevilla, u pravu si da se privreda neke zemlje gleda kroz položaj Marsa, lično mislim da bi bilo dobro da dobijemo za premijera nekoga ko ima dobar aspekt Mars-Jupiter. Koliko znam, Mars je u jarcu egzaltiran, da je taj položaj Marsa u prvoj natalnoj karti Srbije, siguran sam da bi nam privreda bila u mnogo bolja. Prva Jugoslavija je npr. imala Mars baš u jarcu.
 
Sunce ti kalaisano, pa mi nismo ni svesni da sve vreme, u stvari, čekamo Velju Ilića.
Ima čovek dobar aspekt Marsa i Jupija....šalim se malo....nisam toliko dobra u proceni.;)
Velja Ilić


Dalje, Tadić:


Vojislav Koštunica: (inače sjajan primer za visoko obrazovanje)


Čedomir Jovanović:



Analiza mogućeg učinka?
 
Mjesec u Ovnu govori da ga podržavaju radikali = borbeni dio naroda, taj Mjesec radi trigon sa Plutononom u polju 12 tajne organizacije.

no ono što je tragično u cijoj priči je to što ima konjukciju Marsa i Saturna u Blizancima = riječi pa Merkur u Ovnu ratoboran vam je on dosta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ako je ovo Koštunica onda zaista teško vama.

Mjesec u Ovnu govori da ga podržavaju radikali = borbeni dio naroda, taj Mjesec radi trigon sa Plutononom u polju 12 tajne organizacije.

no ono što je tragično u cijoj priči je to što ima konjukciju Marsa i Saturna u Blizancima = riječi pa Merkur u Ovnu ratoboran vam je on dosta.
Ima i Tadić konjunkciju Marsa i Saturna u Strelcu.:D...i Kvadrat Plutona iz prvog polja na taj Mesec.

A zašto bi taj Mesec u Ovnu značio da ga (Koštunicu) podržavaju radikali?:dontunderstand:
Što se mene tiče Koštuničin Mesec nije toliko strašan.

Hehehe..mene zaima šta bi se desilo kad bi Nikolić došao na vlast, gde bi se denuo Uran sa Ascedenta?!:lol:
 
Mene konkretno zanima ono što je Neptunijanka rekla jednom prilikom, kad Pluton bude potpuno zašao u Jarca, šta će se deseti. Sve čekam epilog za to, ali očigledno su neka druga pitanja ovde zanimljivija.
Srbija ima stelijum u Škorpijonu.
Kad zađe u Jarca eto nama gomile sekstilčića, a još ih nosi i pravi Pluton iliti FATUM.:D
Morali smo proći kroz godine krize...posebno poslednjih pa baš 7-8 godina...Pluton je bio pri kraju strelca i pravio opoziciju na Mesec- narod je trpeo...e, sad to polako prolazi i dolaze mnoooogo bolji dani.
Mene zanima šta će biti kad Pluton dođe u 1. polje i napravi opoziciju na Saturn u 7. polju ( kao javne neprijatelje)...to bi mogao opet biti neki sukob-rat-ebem li ga...mada do tad ima još mnogo vode da protekne Dunavom i Savom.:)
 
Poslednja izmena:
pa seviljo kad govorimo o Plutonu u Jarcu, o tome sam ja pisao, pa me Neptunijanka pitala nesto vezano za to.

Pluton u Jarcu naravno nije dobar, jer vam je donio smanjenje teritorija. Tu vam je i Sunce, kad vam Pluton prijedje preko Sunca eto opet slavne likvidacije nekog vlatitog politicara od vlastitog naroda. Nesto u stilu Obrenovica koji su stvarno bili super ali eto - tko ce koga ako ne svoj svoga.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da kojim slučajem mi nemamo stepen naručenog ubistva:confused:(Čitajući ono obaveštenje kako tumačiti natalnu kartu,naišla sam da je 24.stepen u Lavu,stepen naručenog ubistva).Šta mislite o tome?
 
a gle donekle bi smisla imalo Lav je sama osoba, 24 stupanj analogija ribe zavjera tajna...mislim može biti ali i ne mora.

ali ne bih to uzeo kao pravilo.
 





Evo sada sam ucukal;a podatke kada su javili da je osnovana Vlada. I dodje mu da je to bilo oko pola jedanaest 22 30. Znaci dodje mu da je podznak tacno u Ribama na 1 *. Sto i nije bas sjajno. Nego mi se svidja sto je Jupi u isto vreme vladar I i X a pricala sam koliko je naglasena povezanost onh aspekata zivota kojima vlada ista planeta. Plus je taj Jupi doduse u Jarcu ali u XI polju drzave. Ostvarivanje dugogodisnjih ( Jarac ) planova i snova drzave. Posebno je super to sto je Jupi u trigonu sa Mesecem skoro egzaktan asepkt! Konacno da i ovaj narod malo zivne. A i dobor je sto je Vladar Meseca ( narod) u svom sedistu u Blizancima!
 
A kako li će tek narod doživljavati ovu vladu najbolje pokazuju Mar. i Sat. na vrhu sedme kuće.. Inače i ova opozicija Ur. Mo je baš dobra za narod..
 
He, he severni cvor u vodoliji u dvanestoj kuci, izgleda da ce ova vlada morati kako zna i ume da se oslobodi proslosti i uklopi se u svet, da ugusi ego i prestane da se smosazaljeva.
Te ribice na vrhu prve , a dispozitor u 12 ma jesu li to izolacije, ako se ne uklopi u svet. Uran u prvoj , vrlo nemirna vlada zeljna promena i tajnovita. A saturn iz 12 u 7, neke tajne ce ocigledno da izadju u javnost (narod).
Ova vlada ne izgleda ni malo sretno, bice zbrke i u komunikaciji
 
Poslednja izmena:
He, he severni cvor u vodoliji u dvanestoj kuci, izgleda da ce ova vlada morati kako zna i ume da se oslobodi proslosti i uklopi se u svet, da ugusi ego i prestane da se smosazaljeva.
Te ribice na vrhu prve , a dispozitor u 12 ma jesu li to izolacije, ako se ne uklopi u svet. Uran u prvoj , vrlo nemirna vlada zeljna promena i tajnovita. A saturn iz 12 u 7, neke tajne ce ocigledno da izadju u javnost (narod).
Ova vlada ne izgleda ni malo sretno, bice zbrke i u komunikaciji

Tako i ja mislim. Dok oni ( Vlada ) ostvaruju ( svoje ) ciljeve narod ce za to vreme sve da sazna pa ce biti u soku ( MO opozicijaa Uran ). A kako je taj uran u I moze biti i delenja te iste vlade odustajanje neke stranke od sramote kad se ovi obrukaju, zato nam je vlada vise nego nesigurna zbog tog urana u I kuci pa udara u opociziju na Mo.
Ali mesecev dispozitor je u sedistu u V polju u konj. sa Suncem opozicija na Jupiter vl. asc. koji predstavlja vladu samu i koja je u opoziciji ( gubitak) sa suncem ( vlasti ) A tu opoziciju kao sto sam rekla dolazi od dispozitora naroda.
Zatim mi se ne svidja sto Mo ulazi u kvadraturu sa Pl dispozitor polutona je onaj Jupiter opozicija Sunce. Znaci da se narod nesto podize protiv vlasti. Kad sazna neke tajne vlade vl. I u XII i taj Neptun pravi 150 Venerom i Suncem( koja je vl. III polja ugovora; Sunce tajna koja je izasla na videlo dana ) i 150 sa Mesecom ( 150 aspekt protiv naroda ) . Mislim da ce biti frke kad se sazna za smisao potpisanih ugovora, klauzule itd.ne mislim pritom samo na Kosovo vec i na stvari koje idu protiv naroda uopste ( odnosno ne idu u priglog istom), na koje ce narod da se zgrozi kad sazna. Onda se pokrece horoskop!
 
Ja ovo nisam nikad radila, miislim karte koje se ne odnose na pojedince, pa me zanima sta znaci taj trigon urana i sunca, koji su vezani z asestu kucu i ukljestene znake?????
Da li bi to moglo da se tumaci kao lep odnos poznatih i tajnih neprijatelja, kao da postoji neko ko rovari vladu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top