Srbija zahtijeva

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrva...je-protutuzbu-srbije-20-prosinca-clanak-99299


Srbija u svojoj tuzbi protiv RH zahtijeva ,izmedu ostaloga, da sud donese presudu kojo se RH zabranjuje slavljenje Dana Pobjede, Dana Domovinske Zahvalnosti kao i Dana hrvatskih branitelja.....
zna ki netko tko je pisao vasu tuzbu, osim Strbca...
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:


"Republika Hrvatska narušila je svoje obveze prema Konvenciji udruživanjem
radi počinjenja genocida nad dijelom srpske nacionalne grupe koja je živjela
na području Krajine".

Od Hrvatske se traži da odmah poduzme korake za kažnjavanje odgovornih,
isplati odštetu za sve štete i gubitke, osigura uvjete za povratak Srba......

........................и.......

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

.
 
vidim, nitko nije odgovorio tko je, osim Strbca, pisao ovu tuzbu...
za njega ovakava tuzba ne cudi, ali pravni strucnjaci koji su na to pristali me cude
mislim na temelju kojih zakona med. prava Sud moze donijeti jednu takvu presudu?
cak i da utvrde genocid masovnih razmjera, kako bi zabranili praznike?
u svakom slucaju onaj poslanik Micunovic, koji putuje u RH sa nekoliko srpskih zastupnika NS(:super:) opet popravlja ono sto je Tadic us.o....; i , izmedu ostaloga(cilj poboljsanje odnosa sa RH, sto ja pozdravljam) prema vlastitoj izjavi, potruditi ce se "nagovoriti" RH da se tuzbe povuku...
pitam se pitam zasto je to prioritetni cilj srpske politike prema RH, povlacenje tuzbe...
iako ima mnostvo drugih stvari i problema koji bi se u obostranom interesu trebali rjesavati...
 
..to je zamka za slonove..uvijek bi netko ..bio..antiprotivan...

ne samo da se svjesno negira cinjenica da se SFRJ raspala nego i cinjenica da se SRH kao republika udruzila u SFRJ...ZAVNOH je bio prije Jajca...
ali o toj tematici sam vec dovoljno ovdje pisala uzalud, pa mi se neda ponovo...meka svatko vjeruje u sto hoce, posljedice svojih vjerovanja snosi svatko za sebe
 
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrva...je-protutuzbu-srbije-20-prosinca-clanak-99299


Srbija u svojoj tuzbi protiv RH zahtijeva ,izmedu ostaloga, da sud donese presudu kojo se RH zabranjuje slavljenje Dana Pobjede, Dana Domovinske Zahvalnosti kao i Dana hrvatskih branitelja.....
zna ki netko tko je pisao vasu tuzbu, osim Strbca...
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

po obicaju valja skrenuti stvar sa ozbiljnih stvari u tuzbi i potpuno je jasno da onima koji trezveno misle u cro, tuzba srbije nikako ne odgovara. relativizacijom valja drzati puk neobavjesten, ionako je kriza...naime, medacki dzep,paulin dvor, gospic, oluja itd...imaju toliko dokaznog materijala da odbrana moze samo mahati glavom (kazem, nazalost-sve su to dokazi nad iskoipanim jamama punim srba) geneza ce obuhvatiti i ww2 a svakako je bitno da se svjetska javnost upozna sa svim detaljima rata u ex yu. neminovno ce doci do sukoba podataka i cinjenica i neminovno je da ce citav niz savremenih istoricara i dustveno politickih analiticara izvrtiti film i iz srpskog ugla. kako rekoh, istina je jedna, pravda je spora. polako
 
ne, to je garancijama svim gradjanima i svim suverenim narodima sfrj da su predajom suvereniteta republikama ustavom iz 1974 njihova prava zagarantovana. zna se ko je izvrsio jednostranu secesiju

ne nisi u pravu...
garantirana prava naroda SFRJ ostvaruju se kroz rep. institucije...
jasno napisano...
osim toga , dokazano, SFRJ se raspala...
nije bilo nikakve secesije, nikoga..
bilo je pokusaja Srbaa iz RH, ali nije uspijela :D
bilo je pokusaja da se SFRJ demokratizira i prilagodi demokratskim sistemima, takoder nije uspijelo, a znamo i zasto
ali , nemam namjeru boriti se sa vjetrenjacama...:heart:
 
ne nisi u pravu...
garantirana prava naroda SFRJ ostvaruju se kroz rep. institucije...
jasno napisano...
osim toga , dokazano, SFRJ se raspala...
nije bilo nikakve secesije, nikoga..
bilo je pokusaja Srbaa iz RH, ali nije uspijela :D
bilo je pokusaja da se SFRJ demokratizira i prilagodi demokratskim sistemima, takoder nije uspijelo, a znamo i zasto
ali , nemam namjeru boriti se sa vjetrenjacama...:heart:

ni ja:) proizvoljna tumacenja i subjektivne zelje nikada nisu relevantne za konacan istorijski sud. kako rekoh, polako:heart:

a garantovanje prava kroz republicke institucije je jasno napisano. samo to nema veze sa onim sto sam ja napisao;) shvatices.
 
Poslednja izmena:
ne nisi u pravu...
garantirana prava naroda SFRJ ostvaruju se kroz rep. institucije...
jasno napisano...
osim toga , dokazano, SFRJ se raspala...
nije bilo nikakve secesije, nikoga..
bilo je pokusaja Srbaa iz RH, ali nije uspijela :D
bilo je pokusaja da se SFRJ demokratizira i prilagodi demokratskim sistemima, takoder nije uspijelo, a znamo i zasto
ali , nemam namjeru boriti se sa vjetrenjacama...:heart:


Snaso !
Je li ti ovo recept za slavonski lagarac !
Zaboravila si podravkinu vegetu .
 
po obicaju valja skrenuti stvar sa ozbiljnih stvari u tuzbi i potpuno je jasno da onima koji trezveno misle u cro, tuzba srbije nikako ne odgovara. relativizacijom valja drzati puk neobavjesten, ionako je kriza...naime, medacki dzep,paulin dvor, gospic, oluja itd...imaju toliko dokaznog materijala da odbrana moze samo mahati glavom (kazem, nazalost-sve su to dokazi nad iskoipanim jamama punim srba) geneza ce obuhvatiti i ww2 a svakako je bitno da se svjetska javnost upozna sa svim detaljima rata u ex yu. neminovno ce doci do sukoba podataka i cinjenica i neminovno je da ce citav niz savremenih istoricara i dustveno politickih analiticara izvrtiti film i iz srpskog ugla. kako rekoh, istina je jedna, pravda je spora. polako

sto da ti se kaze na ovo..?
mozda jedino, u pravu si...
sve je zabiljezeno, dokumentirano, zapisano
RH nije nikada negirala pojedinacne zlocine, za njih se sudi i sudeno je (i to svijet zna) ali sve to je u poredenju sto ste vi napravili nama daleko od genocida kao ti od marsa
p.s. vasa tuzba sastoji se vecim dijelom od pregleda povijesti )pri cemu se polazi od 45-e..kao da prije nije bilo nista), nekih 70% teksta, zatim nabrajanje zlocina hr. strane, zatim prepis hr. tuzbe o povredi konvencije o genocidu, zatim zahtijevi poput onih gore napisanih..:dash:..
i sad ti meni reci, zasto je prioritet srpske politike prema RH, da ova povuce svoju tuzbu..?
 
ni ja:) proizvoljna tumacenja i subjektivne zelje nikada nisu relevantne za konacan istorijski sud. kako rekoh, polako:heart:

a garantovanje prava kroz republicke institucije je jasno napisano. samo to nema veze sa onim sto sam ja napisao;) shvatices.

niti su to proizvoljna tumacenja, niti subjektivne zelje, nego dokazane cinjenice koje ce biti zapisane u svim udzbenicima povijesti cijeloga svijeta, ustvari vec jesu :D
(ja vjerujem, nakon izvjesnog vremena i u vasim)
p.s. svaki student prava u prvoj godini ce moci da ti kaze (naravno ako ga pitas)i u Srbiji da se zakonski clanci(stavke) uvijek tumace u kontekstu odgovarajuceg zakona ;)
 
ko da povuce tuzbu? ne interesuje me tuzba hrvatske niti treba da interesuje srbiju, muslimani su montirali godinama sve price po bosni, strpali 95% srba od optuzenih za rz u haag i opet sud nije optuzio srbiju, a zlocin u srebrenici nazvao "sa elementima genocida" a u kojem smjeru ide bice jos revidiranja- pa mislim, nelogicno je da se preko 30000 srba u bosni ubilo samo, ili nekom nije. od toga su trecina civili. elem, da skratim, koliko god to bio i politicki proces, preko evidentnih cinjenica ni jedan sud ne moze preci. samim tim hrvatska tuzba je smjesna sa osnova uzroka raspada, sukoba i x drugih naduvanih i na laznim cinjenicama zasnovanih faktora . zalosno je da je bilo dosta civilnih zrtava i razaranja medjutim ni srpska strana nije znacajno manje stradala a na kraju su i etnicki ocisceni. krenuvsi od nelegalne secesije, do formiranja paravojnih formacija, naoruzavanja devedesetih itd. koliko je meni poznato to nisu demokratske metode....pa do spaljene zemlje, pljacke kompletne imovine, ubijanja zaostalih staraca i civila. sve je to pedantno zabiljezeno, zao mi je- nisam ja kriv sto veliki dio hrvatske javnosti do skora nije vjerovao da hrvatski vojnik moze pociniti zlocin. pa jos prije dva mjeseca izasli su stititi masovno onoga koji je krio "topnicke dnevnike" od haga...
samo polako i strpljivo:heart:
 
niti su to proizvoljna tumacenja, niti subjektivne zelje, nego dokazane cinjenice koje ce biti zapisane u svim udzbenicima povijesti cijeloga svijeta, ustvari vec jesu :D
(ja vjerujem, nakon izvjesnog vremena i u vasim)
p.s. svaki student prava u prvoj godini ce moci da ti kaze (naravno ako ga pitas)i u Srbiji da se zakonski clanci(stavke) uvijek tumace u kontekstu odgovarajuceg zakona ;)

nece, to samo pise u hrvatskim udzbenicima;) ja sam sfrj ustav iz 1974 davno procitao i slusao i citao tumacenja eminentnih pravnika-sve do vrhovnog suda sfrj. a to je jasno, vazna prepreka neistinama:)
 

Back
Top