Srbija - raj za Hrvate!

Ajde budi malo realan i "normalan"... pominjes nike, adidas itd iz zemalja koje su nas bombardovale:dash: ama ako nisi razumeo poentu ove teme da je u pitanju koliko je na nasem trzistu puno vise hrvatskih proizvoda i da su ako ne bolji sto se tice favorizovanja onda bar u rangu sa domacim:think:
ako malo razmislis shvatrices da u slucaju da vecina gradjana ove zemlje bude kupovala iskljucivo domace proizvode kad god ima mogucnost da bira, porasce proizvodnja istih, a samim tim i fabrike u kojima rade nasi ljudi ce bolje poslovati.
U hrvatskoj je trziste zasticeno dok kod nas to nuije slucaj:sad2:
Kupuijmo domace:ok:

Sta sam bio ako ne realan?!Da bojkotujemo Hrvatske proizvode a ne Americke ili Nemacke?:dontunderstand:
I oni su nam nemesis kao i Hrvati,jel tako?Jeste.
Mi proizvodimo samo kvalitetnu hranu, rakiju i pesadijsko naoruzanje.Kraj.
 
Ne kazem ja da srpska suva sljiva nije dobra.

kazem da se ne izvozi dovoljno u korelaciji sa kavalitetom.

I pitam se : ZASTO?

(Vazi i za malinu, jagode, visnje, ribizle, dren...)

Malina se izveze sva , koja se kod nas proizvede ,,. najveca nasa proizvodnja je bila 110 hiljada tona na nivou godine . sad je 40 hiljada tona , To je zato sto su odredjene krimnalne grupe pocele da peru novac preko malinarstva , pa njihovi zbiri prave haos sa nerealnim cenama , koje ino kupc inisu u stanju da prate . Srpska Malina je zaista najkvalitetnija na svetu , a i prva stize . to nam daje odredenu prednost , kad je cena u pitanju .Ali ta prednost nije tolika da mozemo da ih ucenjujemo , sto se pokazalo, istog casa .
Jagoda . E pa jagodu smo taman krenuli ozbiljjno da razvijamo . ... cek prevo da objasnim . Kod nas se do sad gajila najvise knzumna , pijacarska jagoda , sorte kao sto su Marmelada , honeoje i ostale . Svi ino Kupci , bas vi , kupuju samo Zengu-zenganu , jer se ona odlicno ponasa u preradi . kako toploj , tako i u zamrzavanju . a i redje je napada botritis .
Al onda je Latinska amerika imala rekordan rod i tako strasno oborila cene prosle godine , da je bilo katastrovfalno.
E sad , sa tom jagodom iz Lat. Amerike , ispalo je neko zesce sranje bas zbog tog Botritisa ,jer su je besomucno prskali , tako da su je otorovali skroz ( kao sto smo mi otrovali nsu kupinu , pa je sva vracena ) . , pa se moze ovcekivati povecanje i proizvodje i prodaje .

Mi izvozimo oko 150hiljada tona visnje u raznim oblicima u sve drzve EU , SAD , Kanade , Japan i u Rusiju .
Izvozimo vina 12 miliona litara svaka 4 meseca . I tako dalje .
NO SVE JE OVO STRRASNO MALO . Pre svega zbog toga sto veliki deo ovih roba ide napolje kao polufabrikati . A i zato sto, jednostavno nije dovoljno u odnosu sta mozemo kliko bi trebali .
 
Da oligarhija dobro zivi (na tudjim ledjima) i odredjeni drustveni krugovi zastite svoje interese na teritorijalnom principu.

Zato postoji drzava.

da nisi toliko naivan pa si mislio da postoji zbog - naroda?

ti si bre jedan ********* .
Zato onako lupas o kapitalizu, ko da tganikad nisi video, i koda ima jedan oblik .
Jos mi kazes , potrebana je radnivckja klassssa , za kapitalizam . E pa nije . radnicka klasa je potrebna za komunizam . Za kaptalizam je potrebno da se izadje iz feudalizmna i da postoji trziste , a ne da neko ima u svom vlasnistvu sela i zaseoke , pa ihh prodaje sa sve seljacima .
daklem ostrascen si , ko ********* , i os pjma nemas .
A drzava postoji zbog mnogo vaznijih stvari ,.
 
Malina se izveze sva , koja se kod nas proizvede ,,. najveca nasa proizvodnja je bila 110 hiljada tona na nivou godine . sad je 40 hiljada tona , To je zato sto su odredjene krimnalne grupe pocele da peru novac preko malinarstva , pa njihovi zbiri prave haos sa nerealnim cenama , koje ino kupc inisu u stanju da prate . Srpska Malina je zaista najkvalitetnija na svetu , a i prva stize . to nam daje odredenu prednost , kad je cena u pitanju .Ali ta prednost nije tolika da mozemo da ih ucenjujemo , sto se pokazalo, istog casa .
Jagoda . E pa jagodu smo taman krenuli ozbiljjno da razvijamo . ... cek prevo da objasnim . Kod nas se do sad gajila najvise knzumna , pijacarska jagoda , sorte kao sto su Marmelada , honeoje i ostale . Svi ino Kupci , bas vi , kupuju samo Zengu-zenganu , jer se ona odlicno ponasa u preradi . kako toploj , tako i u zamrzavanju . a i redje je napada botritis .
Al onda je Latinska amerika imala rekordan rod i tako strasno oborila cene prosle godine , da je bilo katastrovfalno.
E sad , sa tom jagodom iz Lat. Amerike , ispalo je neko zesce sranje bas zbog tog Botritisa ,jer su je besomucno prskali , tako da su je otorovali skroz ( kao sto smo mi otrovali nsu kupinu , pa je sva vracena ) . , pa se moze ovcekivati povecanje i proizvodje i prodaje .

Mi izvozimo oko 150hiljada tona visnje u raznim oblicima u sve drzve EU , SAD , Kanade , Japan i u Rusiju .
Izvozimo vina 12 miliona litara svaka 4 meseca . I tako dalje .
NO SVE JE OVO STRRASNO MALO . Pre svega zbog toga sto veliki deo ovih roba ide napolje kao polufabrikati . A i zato sto, jednostavno nije dovoljno u odnosu sta mozemo kliko bi trebali .

Ti znas da protiv Botrytisa jos nije pronadjen efikasan fungicid (nekada je bio Ronilan koji je bio samo 30% efikasan) pa sumnjam da su je "besomucno prskali" i tako otrovali kupce...

Ali ta fora je dobra za rasrturanje konkurencije.

PRVI MOTOR razvoja Srbije MORA BITI - ZDRAVA HRANA!

Drugi motor treba da bude INFRASTRUKTURA (putna mreza)

Treci motor je TURIZAM (banjski, zimski i medicinski)

TU DRZAVA treba da vuce konce, a ne da li ce nekom propasti malina....
 
U ovom trenutku , da potpuno prekinemo bilo kakve odnose sa Hrvatskom , Srbija nista ne bi izgubila , samo bi dobila . E a Hrvati bi bogami izgubili ko zna sta sve . Prvo oni ovde kod nas imaju ogromnu preradnu industriju , koju su kupili za Dzd .
Pa imaju onolike lance malo i veikoprodaje . Pa imaju zemljuj , ooju im je Dulicak za Dz prodala .
 
U ovom trenutku , da potpuno prekinemo bilo kakve odnose sa Hrvatskom , Srbija nista ne bi izgubila , samo bi dobila . E a Hrvati bi bogami izgubili ko zna sta sve . Prvo oni ovde kod nas imaju ogromnu preradnu industriju , koju su kupili za Dzd .
Pa imaju onolike lance malo i veikoprodaje . Pa imaju zemljuj , ooju im je Dulicak za Dz prodala .

Sanovnik, sta Srbija DOBIJA kada je u Hrvatskoj kriza?

Ne dobija nista, na protiv...

To je kao kada imas u komsiluku nekog ko nema nista pa samo gleda kako ce da ti nesto mazne.
 
Ti znas da protiv Botrytisa jos nije pronadjen efikasan fungicid (nekada je bio Ronilan koji je bio samo 30% efikasan) pa sumnjam da su je "besomucno prskali" i tako otrovali kupce...

Ali ta fora je dobra za rasrturanje konkurencije.

PRVI MOTOR razvoja Srbije MORA BITI - ZDRAVA HRANA!

Drugi motor treba da bude INFRASTRUKTURA (putna mreza)

Treci motor je TURIZAM (banjski, zimski i medicinski)

TU DRZAVA treba da vuce konce, a ne da li ce nekom propasti malina....

Ronilan je zabranjen vec nekoliko godina i u EU i u SAD .
Zbog Dimetoata i carbendazina .
Za Botritis se u ORGANIC vocarstvu ( to je moje polje delovanja ) koriste veoma uspesno dva preparata , koji su oba skroz ORGANIC . A to su trihodex , sto e ustvari jedna bakterija koja jede botritis te kad g pojede , sama ugine ( ORGANCI 100 % ) i jedan preparat ,koji je u stvari razblazeni peroksid , koji lepo ocisti ceo vocnjak od Botritisa .
 
Sanovnik, sta Srbija DOBIJA kada je u Hrvatskoj kriza?

Ne dobija nista, na protiv...

To je kao kada imas u komsiluku nekog ko nema nista pa samo gleda kako ce da ti nesto mazne.

Ne dobija , ali bi dobijala jednim razumnim recpiprotetom u trgovini . E sad , u hrvatskoj zaista ima mnogo vise ljuudi ,koji ni za zivu glavu ne bi kupili ni jedan srpski proizvod , nego sto je to u Srbiji .
 
Чоколада Најлепше жеље је чоколада са највише какао састава, од свих присутних чоколада на тржишту Србије !

Jako mi tržiste :hahaha:
Odvratna čokolada... prepuna masnoće i šećerčine...
Ja milku kupujem na novobeogradskom buvljaku - 300 grama milka je 190 dinara!
Moze miskovic da mi se napase... Kupim odma 10 komada.
 
Тај Полимарк ја избегавам док производе Витал и Дијамант препоручујем свима.

Vital i dijamant majoneze organski ne podnosim, polimark majonez mi ima nekako po meni super ukus...
A sta da radish kada su one heinz i jos kako bese onaj austrijski... Nabili cene zbog ovog domaćeg đubreta koje prave po burićima :lol:
 
Да је Србија иоле држава постојао би неки закон,уредба,акт о слободној трговини.Може господине,увезите слободно робу из Хрватске за 100 милиона услов је само да извезете 75.Један,једини условчић па да видимо капиталистички начин пословања и способност трговине Србских бизмисмена и тајкуна,спермих увести све и сја само дај добар проценат.
 
Безобразлук је што ти на српском форуму пишеш против Срба и Србије, а ради заметања трагова, пишеш "наши производи".
Јасно је где ти спадаш, из које си тикве поникао и чиме си надојен.
Бадава лагарија за оно "Наше", да би изгледао као "објективан".

Провидан си ти "до даске".

Oh pazi kad mi se moze da biram i kritikujem, ne jedem samo najlepse zelje koju ti babo donosi :lol:
 
Е узо сам једном крему НИВЕУ мислим да се прави у Румунији али по лиценци, поруменео сам ко рак, кажу ми апотекари па где си то нашо да стављаш на лице, ставим мало креме после бријања, и ево већ десет година користим креме које се справљају у српским апотекама никаквих проблема немам.

Pavlovićeva je zakon :)

Ja koristim onaj nivein balzam posle brijanja i mogu reći da je mnogo dobar mada sigurno mišković uveze neki šleper bajatog ili je trebao da se uništi a završi kod nas u rafovima :)
 
Jako mi tržiste :hahaha:
Odvratna čokolada... prepuna masnoće i šećerčine...
Ja milku kupujem na novobeogradskom buvljaku - 300 grama milka je 190 dinara!
Moze miskovic da mi se napase... Kupim odma 10 komada.
А шта купујеш ? Па моји а ни ја никад храну нисмо куповали на бувљаку, јел знаш шта купујеш ?
Разговарај са људима који су запослени у Штарку или у Центроппроизводу па ће ти рећи шта користе нема хемије нити сувишних адитива, мени је битно да је та храна исправна и квалитетна, и кад идем на пијацу гледам да купим поврће од сељака, а не накупца, мада је све мање здрвае хране, а све више хране без укуса и мириса увезено ко зна одакле из Египта, Турске, Кине, Грчке, Бразила...
 
Vital i dijamant majoneze organski ne podnosim, polimark majonez mi ima nekako po meni super ukus...
A sta da radish kada su one heinz i jos kako bese onaj austrijski... Nabili cene zbog ovog domaćeg đubreta koje prave po burićima :lol:
Тај Полимарк увози сировину , производи делују укусно али ни кечап ни мајонез њихов не узимам из разлога што познајем запослене. :lol:
 
А шта купујеш ? Па моји а ни ја никад храну нисмо куповали на бувљаку, јел знаш шта купујеш ?
Разговарај са људима који су запослени у Штарку или у Центроппроизводу па ће ти рећи шта користе нема хемије нити сувишних адитива, мени је битно да је та храна исправна и квалитетна, и кад идем на пијацу гледам да купим поврће од сељака, а не накупца, мада је све мање здрвае хране, а све више хране без укуса и мириса увезено ко зна одакле из Египта, Турске, Кине, Грчке, Бразила...

MILKA
je zakon :cool:

E da ti pojasnim ja malo sa aspekta tehnologa i proizvodnje :)
U EU imaš strog zakon prema kome si duzan da napises na proizvodu koji su aditivi prisutni.
Kod nas? Mozes da pises po proizvodu sta ti padne na pamet, da zaboravljas kao slučajno aditive... To se vidi po tome jer do skora neki nisu nista pisali ;)


Ajde kazi mi da ovo suvo zlato ne valja :cool:

Onog trena kad se nešto bude prodavalo po celom svetu - onda cu da poverujem da je "najlepse zelje" dobra čokoljada a do tada je braon sranje :super:
 
Poslednja izmena:
MILKA je zakon :cool:

E da ti pojasnim ja malo sa aspekta tehnologa i proizvodnje :)
U EU imaš strog zakon prema kome si duzan da napises na proizvodu koji su aditivi prisutni.
Kod nas? Mozes da pises po proizvodu sta ti padne na pamet, da zaboravljas kao slučajno aditive... To se vidi po tome jer do skora neki nisu nista pisali ;)

Позната ми је та њихова роба на којој пише земља порекла ЕУ и декларација на Бугарском, Хрватском, Румунском, Мађарском, Албанском, Пољском, Чешком, Словачком језику, а почели су да пласирају и робу са шифром земље порекла значи нема назив земље порекла већ шифра, па су обуставили пласирање такве робе.
Кваслитет њихове робе за источно тржиште је дупло гори него за тржиште ЕУ, а цена је или иста или 10% јефтинија.
Од страних чоколада које сам конзумирао и сад конзумирам су Таблороне нису променили квалитет производа.
 
Poslednja izmena:

Back
Top