Србија купује руске борбене авионе и ПВО

Zamisli situaciju da civilni avion otme ludak i zaputi se u centar Beograda. Čime da ga nateraš da se okrene ili da ga oboriš? Uostalom, mislim da je neophodno da zemlja ima vojnu kontrolu nad nebom da bi se mogao odvijati civilni saobraćaj. Šta misliš zašto se plaća prelet preko zemlje?

U slučaju rata, što civilnog što međunarodnog, lovci su neohhodni za bombardovanje neprijateljske infrastrukture, izviđanje, i ogroman broj različitih misija.

Ti zamišljaš ulogu aviona kao u WWII kada su se avioni borili "prsa u prsa".

Na to sam mislio kad sam pisao o civilnim sporazumima o kontroli vazdušnog prostora. To i jeste prevashodan razlog za nabavku novih modernih aparata.
 
Откуд ти то да ћемо куповати од Руса заостало наоружање, да ће нам поставити такав услов? А поклон слободно заборави, ниједна земља ниједној не поклања оружје, чак и ако продаје оно што њој више не треба. Ми ћемо од Русије купити најмодерније што она тренутно има по цени нешто већој него што Русија наручује за сопствене потребе, а услов ће бити да не уђемо у нато и то је ОК.
FNRJ ili ti rani perion titove jugoslavije. Rezolucijom informbiroa ( čiji je Putin učenik) naredjeno je da je Jugoslavija vojno osvoji i rasparča a stanovništvo pobije ili raseli. Naši graničari prema istočnom bloku su bili : klani, davljeni, pucani iz snajpera, ubijalo se na svakom koraku, tih dana je bio pravi rat izmedju Jugoslavije i kompletnog istočnog bloka koji se spremao da udje...a onda se tito dosetio i potražio pomoć USA i obećao da više nikada neće prići rusima. Odmah su dignute sve okolne zapadne zemlje i doneta odluka da se Jugoslavija brani po svaku cenu. Po tom sporazumu USA vojno pomogla jugoslaviju 1947 godine sa 133 aviona tipa P47, a nastavilo se ubrzo i sa avinima tipa T33 i F-84 Thunderjet, poklonjeno nam je i 20 transportnih aviona Dakota i 700 motora. kompletna PVO odbrana koju i danas koristimo marke bofors, 760 komada artiljeriskog naoružanja i 170000 granata za prvu ruku, 599 tenkova tipa Šerman i 319 tenkova Paton, 715 samohodki, 5000 komada Bazuka, 1200 bestrzajnih topova, 12 hidroaviona za protivpodmornička dejstva, radari, sistemi za ometanje radio veze, ...pa ti vidi. Kasnije je tito usrao motku sa vojnim sporazumom sa SSSR i navukao večni bes zapada...koji i danas traje. Tako je tito imao novac , političku podršku, oružije i tehnološku podršku zapada....i opstao na vlasti do kraja života. Ovo je tekst za one golobrade koji gledaju testove s300 po yutubu i ne shvataju da je Putin komunistički agent koji ucenjuje srbiju........ inače s300 je zastareo i zapad ima rešenje za njega već 10 godina. NAjača odbrana je politika. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Prvo, verujem da je tebi neko ukrao nick....Delujes mi neobicno....

Drugo da neko ukrade civilni avion sa recimo 350 putnika i krene prema Beogradu KO JE TAJ ko bi smeo izdati naredbu da ga vojni avion obori?

Cak i da se to desi, ne bi bilo vremena za nista jer ...Srbija je MALA zemlja....

Preleti se placaju i to je sasvim ok.

I da Srbija nema avijaciju - preleti bi se placali.

Ne vidim u cemu je problem?

Nije mi niko ukrao nik, ne boj se, samo shvatam da su diskusije o nepotrebnosti vojske i avijacije slepe.

Na osnovu čega bi naplaćivao prelet ako ne pružaš adekvatnu zaštitu avionima koji preleću?

Dok je mir uvek se postavljaju pitanja što će ovo, što će ono. U slučaju rata priča se drugačija priča.

Sad pričam kao realista, iako sam idealista. Ali svet (posebno vojni) funkcioniše po realizmu, a ne idealizmu.
 
семе им лебово свима

зашто нису дали 3.000.000.000 кредита за образовање, медицину, културу, заштиту животне средине...

не, него ево вам оружје па се кољите

лепо је један профа, који је још 70-тих предвидео ратове 90-тих, то објаснио

погледајте само колико улажу у образовање, а колико у "одбрану"

на међународној листи по улагању тада смо били међу земљама у којим се воде или су се водили ратови

е ти који нас и сада гурају у такво друштво сигурно нам не желе ништа добро


A šta misli taj "profa" da li bi imao kome da predaje i uopšte šta da predaje da nema onog koji mu je to omugućio i obezbedio ?

Od kada smo došli na Balkan konstanto neke vojske prolaze ili traže prolaz ili pokušavaju da izvrše okupaciju .....

Misliš da je to završeno ?

Nije i neće se završti nikada jer smo na takvom mestu da jednostavno svi moraju ovuda da prođu. I oni koji idu na istok i oni koji hoće na zapad. Neki silom neki milom.
 
Nije mi niko ukrao nik, ne boj se, samo shvatam da su diskusije o nepotrebnosti vojske i avijacije slepe.

Na osnovu čega bi naplaćivao prelet ako ne pružaš adekvatnu zaštitu avionima koji preleću?

Dok je mir uvek se postavljaju pitanja što će ovo, što će ono. U slučaju rata priča se drugačija priča.

Sad pričam kao realista, iako sam idealista. Ali svet (posebno vojni) funkcioniše po realizmu, a ne idealizmu.

Kakvu zastitu treba pruzati ratnom avijacijom stranim civilnim avionima kada prelecu Srbiju u par minuta?

O cemu ti pricas?
 
A šta misli taj "profa" da li bi imao kome da predaje i uopšte šta da predaje da nema onog koji mu je to omugućio i obezbedio ?

Od kada smo došli na Balkan konstanto neke vojske prolaze ili traže prolaz ili pokušavaju da izvrše okupaciju .....

Misliš da je to završeno ?

Nije i neće se završti nikada jer smo na takvom mestu da jednostavno svi moraju ovuda da prođu. I oni koji idu na istok i oni koji hoće na zapad. Neki silom neki milom.

Ma Srbija vise NE SME NI DA PISNE, a kamoli da pomisli da koristi vojsku na Balkanu!

Niti ima para ni za 3 dana ratovanja.

Ni sa Kosovom, a kamoli sa kim drugim!

De, osvestite se vec jednom!

Bili bi izbombardovani gore nego Gadafi kada bi se samo sporeckali sa bilo kim od suseda!
 
N elupetaj gluposti, Gadafi ima s200 koji je većeg dometa od s300 pa vidimo kako prolazi. Inače s200 300 400 ...to su komercijalne našminkane oznake vrlo sličnih sistema. DAli vi uopšte shvatate da recimo s400 gadja samo jedan avion i samo njega obara a recimo Neva može da obori celu eskadrilu ..odjednom! Ko je bio u PVO zna o čemu pričam...pozdrav.
 
N elupetaj gluposti, Gadafi ima s200 koji je većeg dometa od s300 pa vidimo kako prolazi. Inače s200 300 400 ...to su komercijalne našminkane oznake vrlo sličnih sistema. DAli vi uopšte shvatate da recimo s400 gadja samo jedan avion i samo njega obara a recimo Neva može da obori celu eskadrilu ..odjednom! Ko je bio u PVO zna o čemu pričam...pozdrav.

Naravno.

Ni americki sistemi "Patriot" ne mogu da zastite od eskadrile aviona ili vise raketa ispaljenih u kratkom razmaku.
 
N elupetaj gluposti, Gadafi ima s200 koji je većeg dometa od s300 pa vidimo kako prolazi. Inače s200 300 400 ...to su komercijalne našminkane oznake vrlo sličnih sistema. DAli vi uopšte shvatate da recimo s400 gadja samo jedan avion i samo njega obara a recimo Neva može da obori celu eskadrilu ..odjednom! Ko je bio u PVO zna o čemu pričam...pozdrav.

lupetas . ti bas nemas pojma sa zivotom

gadafi ima SA-4 PVO sistem iz 70tih godina proslog veka.

S-400 simultano gadja 6 meta istovremeno

vise o tome ovde

http://en.wikipedia.org/wiki/S-400_(SAM)

znaci sa 3-4 baterije S-300/400 srbija moze da obori i do 30 aviona u istom momentu. a 30 aviona vredi preko 1 milijarde
 
lupetas . ti bas nemas pojma sa zivotom

gadafi ima SA-4 PVO sistem iz 70tih godina proslog veka.

S-400 simultano gadja 6 meta istovremeno

vise o tome ovde

http://en.wikipedia.org/wiki/S-400_(SAM)

znaci sa 3-4 baterije S-300/400 srbija moze da obori i do 30 aviona u istom momentu. a 30 aviona vredi preko 1 milijarde

A sta moze kada mu hitnu "tomahavku"?
 
Ma Srbija vise NE SME NI DA PISNE, a kamoli da pomisli da koristi vojsku na Balkanu!

Niti ima para ni za 3 dana ratovanja.

Ni sa Kosovom, a kamoli sa kim drugim!

De, osvestite se vec jednom!

Bili bi izbombardovani gore nego Gadafi kada bi se samo sporeckali sa bilo kim od suseda!

Srbija u svojoj državi na svojoj zemlji i teritoriji može da radi šta hoće. Vreme je da vi takozvani hrvati prestanete da pretite da vam se zaista na kraju ne desi brodolom.

A od tog bombardovanja više nema ništa. Odmah po proterivanju NATO smrada iz Srbije menjaće se kompletna državna strategija od odbrane pa do poljoprivrede. A u njoj neće biti mesta ni za jednog DOSmanlijskog patološkog lažljivca, podrepaša a još manje za dezertere tvog kalibra.

I što mi jedan neće dopasti ruku kao ti pa da vidiš kako se dere jarac.
 
Nisi mi odgovorio na pitanje: OD KOGA TREBA DA STITI VOJNA AVIJACIJA STRANE CIVILNE AVIJONE DOK U SAMO PAR MINUTA PRELECU TERITORIJU SRBIJE?

To su NEBULOZE bratac!

To su zahtevi tržišta što se tiče civilnog saobraćaja. A osim toga, vojska nikada nije bila višak na Balkanu.

Ti sada kad pričaš uzimaš u obzir sadašnjost i eventualno 5 godina budućnosti. Otkud ti znaš da se za 20 godina NATO neće raspasti, Grčka i Turska zaratiti i stvoriti nestabilnost u regionu, da u toj nestabilnosti neće proraditi stara nezadovoljstva Dejtonom i da će ponovo da se desi rati između bivših republika Juge? Ko će onda taj rat da spreči? Na koga da se pouzdamo?

Onda kao krunski dokaz uzimaš činjenicu da NATO ima 100x više aviona nego mi. Naravno da ima. Ali nema više Bugarska, Mađarska, Albanija, Hrvatska. Dok god ti ne budeš mogao da garantuješ da rata neće biti, svaki realista će ti reći da je vojska i avijacija neophodna.
 
Srbija u svojoj državi na svojoj zemlji i teritoriji može da radi šta hoće. Vreme je da vi takozvani hrvati prestanete da pretite da vam se zaista na kraju ne desi brodolom.

A od tog bombardovanja više nema ništa. Odmah po proterivanju NATO smrada iz Srbije menjaće se kompletna državna strategija od odbrane pa do poljoprivrede. A u njoj neće biti mesta ni za jednog DOSmanlijskog patološkog lažljivca, podrepaša a još manje za dezertere tvog kalibra.

I što mi jedan neće dopasti ruku kao ti pa da vidiš kako se dere jarac.

A kada si se probudio vidis - ruka ti u noksiru....:hahaha:
 
To su zahtevi tržišta što se tiče civilnog saobraćaja. A osim toga, vojska nikada nije bila višak na Balkanu.

Ti sada kad pričaš uzimaš u obzir sadašnjost i eventualno 5 godina budućnosti. Otkud ti znaš da se za 20 godina NATO neće raspasti, Grčka i Turska zaratiti i stvoriti nestabilnost u regionu, da u toj nestabilnosti neće proraditi stara nezadovoljstva Dejtonom i da će ponovo da se desi rati između bivših republika Juge? Ko će onda taj rat da spreči? Na koga da se pouzdamo?

Onda kao krunski dokaz uzimaš činjenicu da NATO ima 100x više aviona nego mi. Naravno da ima. Ali nema više Bugarska, Mađarska, Albanija, Hrvatska. Dok god ti ne budeš mogao da garantuješ da rata neće biti, svaki realista će ti reći da je vojska i avijacija neophodna.

Neki kazu da i mrtav moze da prdne, ali sa time se ne treba previse racunati.
 
lupetas . ti bas nemas pojma sa zivotom

gadafi ima SA-4 PVO sistem iz 70tih godina proslog veka.

S-400 simultano gadja 6 meta istovremeno

vise o tome ovde

http://en.wikipedia.org/wiki/S-400_(SAM)

znaci sa 3-4 baterije S-300/400 srbija moze da obori i do 30 aviona u istom momentu. a 30 aviona vredi preko 1 milijarde

E, podsećaš me na Dinkića sa tim svojim prognozama. Uzimaš u razmatranje idealne cifre.

A ti prvi Dinkića smatraš najvećim lažovom.

Ain't life a bitch? :mrgreen:
 

Back
Top