Srbija ima najgori obrazovni sistem u Evropi

Naravno da imamo jedan od najjacih obrazovnih sistema, neznam odakle samo price suprotne ovome ?!
Druga je stvar, korumpiranost itd itd.
Dakle recimo neko ko je zavrsio etf ovdje ima odlicno znanje iz svih smjerova koje on pokriva, dok je zapadni sistem usko specijalizovanog tipa na jednu oblast i samim tim nemoze se nikako porediti neko ko je zavrsio taj i nas studij.
 
Није проблем образовни систем већ то што :
- родитељи не васпитавају своју децу код куће;
- родитељи и ближе окружење уче децу да им школа и образовање не значе ништа у животу;
- родитељи очекују од учитеља, наставника, професора да ученицима дају добре оцене, али да им не траже знање,
- су учитељи/наставници/ професори толико преплашени од родитеља да ће радије да снизе и онако ниске критеријуме само да би деца која би требала да понављају разред (на основу стварног знања) имала барем добар успех...
- су учитељи/наставници/ професори често усмерени од стране разних "невладиних" организација (па и од одређених страних издавача) да радије кукају на децу уместо да примењују доступне васпитне алате ради васпитавања деце,
- су деца толико распуштена да себи дозвољавају свакојака омаловажавања учитеља/ наставника/ професора што у комбинацији са већ написаним доводи до садашњег стања да нам и из средње школе често излазе необразовани млади људи који немају ни основна знања чак ни о стварима са којима се свакодневно срећу.
 
Skoro 10 godina od otvaranja ove teme, nigde se dalje nije mrdnulo, osim komentara da nam obrazovni sistem nije dobar. Niti se ko pobunio protiv toga, izneo negde taj problem, osim prosvetnih radnika, a i njihove proteste su okarakterisali samo kao proteste za većom platom.Nipodaštavanje obrazovanja se nastavilo, mislim da je dostiglo neko dno, svi su spremni da osude sam prosvetne radnike i dalje...
 
Poznavalac obrazovanja u svetu, je slučajno svratio na ovaj forum i video da je zgodno da tu ostavi svoju temu u cilju ....pa pomoći obrazovanju...i odleteo dalje u nove krajeve...:) Svuda ga čekaju da pomaže...
Zamisli, postoje ljudi, koji vole da prate svetska zbivanja u oblastima kojima se bave . Nismo obavešteni da je to greh :mrgreen: A nije ni čudo, u ove krajeve svraćaju samo mrzitelji, pa niste imali prilike da čitate i druge i postove drugih profila osoba :mrgreen:
 
Samo crna gora ima lošiji obrazovni sistem....tacnije tamo obrazovanih nema, samo ljudi sa potvrdama da su obrazovani....znači nije čudo ni da je tako u srbiji, pošto su ovi sa potvrdama najrašireniji "učitelji" i stručnjaci u srbiji....bolje da su albanci u skolskom sistemu nego crnogorci....

Smijesno, nas presjednik je zavrsio Oksford, vas megatrend.
 
Smijesno, nas presjednik je zavrsio Oksford, vas megatrend.
A kakve veze ima obrazovanje predsednika sa obrazovanjem dece ? Mislim, jedino u smislu, da ako on shvata vrednost obrazovanja, onda će možda nešto uraditi da njegova država ima dobar sistem obrazovanja. S dužnim poštovanjem, niti sam primetila da vaš bvši predsednik nešto uradio po tom pitanju, niti naši nešto rade.
 

Back
Top