Srbija gori - pozare nema ko da ugasi

eremita:
Па браћа Руси су послали ЈЕДАН АВИОН - а ваша браћа Амери и Јевропљани су вам ПОСЛАЛИ К*РАЦ ОЧИ ДА ИЗБИЈЕТЕ .........где су вам ваши велики пријатељи, где ???????

Умели су ОДМАХ да пошаљу СТОТИНЕ БОМБАРДЕРА......... а где су сад???


Pa braća Rusi prvi došli na Kosovo i prvi otišli...
sad će da nam pošalju one nuklearke da sredimo šumu očas posla
 
Šumski požari u Srbiji i dalje izazivaju velike probleme. Zbog vrućina, nepristupačnog terena, vetra, ali i nemara, situacija je veoma teška. Na Staroj planini, posle pet dana, vatra je pod kontrolom. Gašenje je počelo jutros oko pet časova, a u 12 bi trebalo da počne intervencija ruskog aviona, rekao je pomoćnik ministra unutrašnjih poslova sekcije za zaštitu i spasavanja Predrag Marić. On je kazao da će avion sleteti na niški aerodrom u 10 časova, a dva sata posle toga, nakon izviđanja situacije, počeće akcija gašenja požara na Vidliču. Novi požar se rasplamsao iznad Bele Palanke, a vatrena stihija besni i u okolini Priboja, Leskovca, Niša, Svrljiga i Bora. Na planini Stolovi iznad Kraljeva gori više od 100 hektara borove šume. Stanje je veoma teško i na Kosmetu, gde je registrovano 50 požara. Pet kuća je izgorelo u selu Zli Potok kod Dragaša. Šumski požar u opštini Štrpce, posle 70 sati borbe s vatrenom stihijom, lokalizovan je. Alarmatno je i u opštini Vitina, u delu prema Makedoniji. Šumski požar, koji je u subotu izbio u blizini Bitolja, noćas se proširio i preti rubnim područjima tog grada. (RTS)
 
prijatelji moji,tamo gori,vi se ovde opet prepucavate,mi-*vi,a ni jedni ni drugi nece da gase.GASE ONI JADNICI,sto su im kuce tamo,ako ih jos ima.Pa najbolje da mi iz Beograda idemo na Staru Planinu.Naravno da nemamo avione,a isti tj.novac za njih otisao je ovim u cije se ime trsite.A vi se prepucavajte,RADIKALI-DS-DSS...E JESTE SASAVI
 
eremita:
Види будалчине........па ја нисам ни војно лице, ни полицајац а ни ватрогасац - да ли ти клемпо клемпави уопште знаш КОЛИКО СРБИЈА ПЛАЋА ТЕ ЛИКОВЕ ... а шта они сада раде питам се... како Поношу, Шутановцу и Тадићу САДА ФУНКЦИОНИШЕ ЊИХОВА СМРДЉИВА РЕФОРМА.....битанге једне.......где су сада њихови "експерти" и "специјалци"......С Р А М О Т А !!!!!!!!!!!!

Mito pa spremaju se za godisnji odmor.
*ebe se njima sto gori :evil:
To je bre stoka samo takva ,bez trunke obraza :evil: :evil:
 
Вас двојица бисте могли мало да престанета да срете о стварима о којима немате појма. КОЛИКО ИХ ПЛАЋА? Кад сте тако паметни и све знате, дајте нам неку цифру.

И ко је бре стока Шта ти знаш о тим људима? Колико њих познајеш? Једног? Ниједног? Тишноћа бре....
 
Marqueaux:
Вас двојица бисте могли мало да престанета да срете о стварима о којима немате појма. КОЛИКО ИХ ПЛАЋА? Кад сте тако паметни и све знате, дајте нам неку цифру.

И ко је бре стока Шта ти знаш о тим људима? Колико њих познајеш? Једног? Ниједног? Тишноћа бре....

auuuuuuu ala smo strogi...
Jednog od doticne gospode odlicno poznajem :) :)
Pa niko ne radi dzabe ....sigurno ih neko placa....postoje gorske sluzbe,spec.jed.Vj,policije za takve stvari.....
 
Хиландар горео Због Караџића

Британци запалили Хиландар

Сензационална тврдња француског писца Жерара де Вилијеа

• Пожар су изазвали људи из британске тајне службе, јер су желели да натерају Радована Караџића да изађе из манастира, тврди аутор шпијунско-полицијских романа у интервјуу за недељник "Европа"
Хиландар су запалили Британци. Тај пожар су изазвали људи из британске тајне службе који су желели на тај начин да натерају Радована Караџића да изађе из манастира.
Ово, у интервјуу за београдски недељник "Европа", тврди француски писац, новинар и издавач Жерар де Вилије, чији је роман "Досије К." посвећен "хајци на неухватљивог Радована Караџића. На питање новинара "Европе" да у књизи оставља сумњу да су пожар изазвали Американци, Вилије је одговорио:

- Био сам на Светој гори годину дана касније, у лето 2005, и видео колико је манастир оштећен. Да, у књизи говорим о Американцима, а у стварности су то били Енглези. Знам шта говорим и стојим иза тога.

Један од главних извора за књигу "Досије К." Вилијеу је био генерал Рондо, који се својевремено прославио хватањем Карлоса, некадашњег светског терористе број један, у Судану.


- С генералом Рондоом сам пријатељ већ 26 година. Њега је француска влада својевремено задужила за трагање за ратним злочинцима. На томе је радио годинама и веома добро је познавао досије Караџић.

Једна од смерница које је Вилијеу дао генерал Рондо одвела га је на Свету гору.

- Био сам три дана на Светој гори и посетио сам манастир Хиландар. Караџић је тамо боравио више пута. Мислим да је ове зиме опет био у Грчкој, али не на Светој гори, не у неком манастиру. Знате, постоји неко ко игра велику улогу у Караџићевом животу. То је кћерка лекара из Фоче, који је био његов најбољи пријатељ. Умро је од срчаног удара пре годину и по дана. Упознао сам и њену мајку и њу. Стицајем околности, десило се да је један мој српски другар био њен младић пре неколико година. Њен отац је био веома, веома близак с Караџићем. У Србији то нису схватили, јер је био раздвојен од жене. Она је живела у Београду, а он у Фочи. Он није видао Караџића у Београду, јер никада није ишао у Београд. Али, његова кћерка је путовала у Фочу да га види. Тако је као врло млада упознала Караџића и сагледала њихово пријатељство. Она је врло привржена Караџићу.

Кажете да би Караџић могао бити у Грчкој?

Чаршијске приче
Својевремено се по београдској чаршији причало како су пожар у Хиландар изазвали британски обавештајци да би уништили документ о договору бившег америчког дипломате Ричарда Холбрука, једног од главних твораца Дејтонског споразума и Радована Караџића о томе да се први председник РС повуче са функције, а да за узврат не буде ухапшен и изручен Хашком трибуналу.

- Мислим да се био вратио у Грчку. У сваком случају, она (кћерка Караџићевог пријатеља) била је тамо. Постоји српска заједница на Пелопонезу. Али, није сигурно где је сада. Знате, Караџић се увек пуно кретао, за разлику од Младића, који није имао потребе за тим јер је имао заштиту која му је то омогућавала. Караџић је, напротив, стално мењао место боравка, увек се ослањао на Цркву. Био је, поред осталог, у Острогу...
На напомену новинара "Европе" да Караџића описује као интелектуалца и емотивца, Жерар Вилије објашњава:

- Караџића сам настојао да опишем таквим каквим сам га осетио преко људи који га добро познају. Он није карикатура. Караџић је пре интелектуалац, запаљен као многи политичари и, коначно, није много несрећан. То је човек који воли да медитира. Караџић није човек акције. Био је у Београду да види унука када се родио. Занимљиво је да сам то знао пре него обавештајне службе, јер је један од мојих другара из АФП-а срео Караџића на улици. То је било пре, мислим, шест година. Тада кад му се родио унук.

Промашили
- Не знам да ли је прича истинита, али оно што сигурно знам јесте да Радован у време пожара није био у Хиландару - рекао је "Вестима" добро обавештен извор, близак британској обавештајној служби.

Биографија
Жерар де Вилије је рођен 1929. године. Аутор је 167 шпијунско-полицијских романа о пустоловинама аустријског принца Малка Линга, агента у служби ЦИА. Тренутно се у штампи налази "Полонијум 210", с поднасловом "Како је Владимир Путин учинио да буде убијен Александар Литвињенко".
Осим "Досијеа К.", Вилије је објавио десетак романа, чија се радња дешава на просторима бивше Југославије и суседних земаља ("Манипулације у Загребу", "Мисија у Сарајеву", "Убићеш ближњег свог", "Бомбе над Београдом" и "Пакт с ђаволом").
 

Back
Top