Srbi komunistima trebaju oduzeti gradjanska prava.

Немој напамет причати - покажи у којем се то језику име народа прилагођава нечијем правилу.

И још ниси одговорио зашто се каже, по истом правилу, грбски а не грпски.



Па ти можеш у својој соби да скраћујеш шта хоћеш, али ја сам написао да у службеној преписци то не смијеш радити - Немаш право да мијењаш нечије име.

ali ti si niko i nista da bi nekome rekao da nema prava da se skracuje necije ime.dok god u pravopisu srPskog jezika pise drugacije pisace se tako kako pise.
 
То се зове лустрација. Коју су неке државе провеле.

Ја исто мислим да се то код Срба никада неће десити. Али иако тако мислим борићу се да се починиоци злочина казне.

Искрено речено мислим да треба одговарати онај који је ставио на капу неки знак, па убио комшију из неких тобоже идеолошких побуда.

Послије му је узео стан, кућу...Онда му се родила дјеца, која су се у школи сажалијевала на комшијску дјецу јер нису имала оца. Па с обзиром да је комшија био напредни и свјесни комуниста, дјеца су му имала предности и код стипендија, кредита, запошљавања итд.

На оне које су чинили кривнична дела не примењује се лустрација, него право.
Ако је неко ушао у туђу кућу, стан, може да се изврши реституција - повраћај у пређашње стање. Док нема закона о реституцији немамо правни основ за било шта.
Лустрација је одузимање права на бављење јавним послом онима који су служили диктаторском режиму. Када је завшена смена власти 2000, чули су се апели - лустрација, људи, без лустрације нема помака на боље. Овде није изведена ни после 5. октобра, а камоли од '45.
Лустрација је МОРАЛА да се спроведе у правосуђу, а није спроведена нигде. За малу државу која је силована бирократијом тешко је извести.. Практично смо на томе да би била добра једна револуција до које ће тешко доћи...
 
ali ti si niko i nista da bi nekome rekao da nema prava da se skracuje necije ime.dok god u pravopisu srPskog jezika pise drugacije pisace se tako kako pise.

Па ти си све побркао. Навео сам ти да се у службеној преписци не смије мијењати ничије име. То је регулисано важећим законима.

То сваки приправник у управној установи разумије.
 
Па ти си све побркао. Навео сам ти да се у службеној преписци не смије мијењати ничије име. То је регулисано важећим законима.

То сваки приправник у управној установи разумије.

ne znam kojim zakonom i ne znam u kojoj to ustanovi.
 
ne znam kojim zakonom i ne znam u kojoj to ustanovi.


Мени је још од почекта када си се јавио на ову тему, јасно да ништа не знаш.

Па да те ја учим??? Зар стварно не знаш шта је то управна установа?

Закон о државној управи.
Закон о матичним књигама и матичном броју грађана.
Уредба о канцеларисјком пословању....
 

Back
Top