Спрема се напад на Иран

:super:

IAF.jpg

:cool:

Муслим Иран САКС
:ok:
 
Ako dođe do rata, mislim da SAD neće voditi glavnu reč. Jedino da Izrael napravi neki Blitzkrieg, uništi iransku infrastrukturu i prisili ih na pregovore (jer Izrael nema ni ljudstva ni mogućnosti da izvede kopnenu ofanzivu).
SAD sa druge strane ne zna šta će sa dva postojeća rata. Pre njih smatralo se da ekonomija SAD-a može da izdrži bar tri rata srednje veličine, a sada se vidi da jedva mogu da izađu na kraj sa ova dva.
Iran nije Irak ni Avganistan. U ove dve potonje zemlje su se mogli povezati sa veoma jakim i brojnim grupacijama koje nisu podržavale postojeću vlast. U Iranu nisam čuo da je takav slučaj. Koliko je meni poznato Iranci su poznati kao patriote.
Treće, ne postoji volja u zemljama NATO-a za još jedan rat.

Ovo su neki argumenti zašto ja smatram da će se sa Iranom insistirati na diplomatiji. Pa skontajte samo koliko se Zapad dodvorava Rusiji da se umeša u konflikt i da izvrši pritisak na Iran. Ne bih rekao da je čitava diplomatska igra oko Irana bilo puko mazanje očuju.
 
Ako dođe do rata, mislim da SAD neće voditi glavnu reč. Jedino da Izrael napravi neki Blitzkrieg, uništi iransku infrastrukturu i prisili ih na pregovore (jer Izrael nema ni ljudstva ni mogućnosti da izvede kopnenu ofanzivu).
SAD sa druge strane ne zna šta će sa dva postojeća rata. Pre njih smatralo se da ekonomija SAD-a može da izdrži bar tri rata srednje veličine, a sada se vidi da jedva mogu da izađu na kraj sa ova dva.
Iran nije Irak ni Avganistan. U ove dve potonje zemlje su se mogli povezati sa veoma jakim i brojnim grupacijama koje nisu podržavale postojeću vlast. U Iranu nisam čuo da je takav slučaj. Koliko je meni poznato Iranci su poznati kao patriote.
Treće, ne postoji volja u zemljama NATO-a za još jedan rat.

Ovo su neki argumenti zašto ja smatram da će se sa Iranom insistirati na diplomatiji. Pa skontajte samo koliko se Zapad dodvorava Rusiji da se umeša u konflikt i da izvrši pritisak na Iran. Ne bih rekao da je čitava diplomatska igra oko Irana bilo puko mazanje očuju.

Кад Русија (Кремљ) подржава санкције ирану, то значи да је вероватно био споразум са америком да не прави зажтитни штит у Европи, али да ће подржати санкције и неће правити фрку ако (када) иран буде нападнут.

Што се тиче њиховог патриотизма. Запад им је наместио западну марионету шахена, којег су они после дуго времена сменили и поставили хомеиниа.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi neko hteo da napadne demokratski Iran, tog svetionika slobode u modernom svetu ? :(
Amerikanci su najvece zlo ovog sveta...

Kosovo je Srbija! Izdrzite braco Iranci, srpska braca su uvek uz vas!!!
Zajednicki protiv Novog Svetskog Poretka i americkog hegemonizma!!!

Није. Америка је највећи пријатељ кога је Србија икада имала.Ево читам како јавно притискају неке земље да признају Косово,то наравно за наше које су нам драги нам пријатељи одувек желели.
 
Није. Америка је највећи пријатељ кога је Србија икада имала.Ево читам како јавно притискају неке земље да признају Косово,то наравно за наше које су нам драги нам пријатељи одувек желели.

Ko bi rekao, ja i ti se ustvari foliramo po forumu, a na ovoj temi dolaze do izrazaja nasa iskrena misljenja...
 
Кад Русија (Кремљ) подржава санкције ирану, то значи да је вероватно био споразум са америком да не прави зажтитни штит у Европи, али да ће подржати санкције и неће правити фрку ако (када) иран буде нападнут.

Што се тиче њиховог патриотизма. Запад им је наместио западну марионету шахена, којег су они после дуго времена сменили и поставили хомеиниа.

Mislim da Rusima nikako ne odgovara novi rat u komšiluku. A posebno im ne bi odgovaralo to da SAD dobije pristup iranskim rezervama gasa. To direktno slabi ruski uticaj.
 
Zasto bi neko hteo da napadne demokratski Iran, tog svetionika slobode u modernom svetu ? :(
Amerikanci su najvece zlo ovog sveta...

Kosovo je Srbija! Izdrzite braco Iranci, srpska braca su uvek uz vas!!!
Zajednicki protiv Novog Svetskog Poretka i americkog hegemonizma!!!

El mislis kami , covece od principa , da svaku drzavu rtreba napasti i bombardovati u koliko nije demokratska , po unzusima SAD , to jest zapada ?

Mene licno nije sve to mnogo briga . Ja sve postavljam iz pespektive nacije . ( naravno ,moje nacije ) . Posto slutim , da Srbi nece stradati d ovog sukoba , a verujem da svako treba da brine o sebi . ja nemam razloga za brigu . Meni je samo zao one silne dece , koja ce neminovno ce neminovno biti sprzena . da li je demokratija , (SAD verzija ) , zaista validan razlog , za spaljivanje tolike dece .

Da su motivi drugaciji , ( a ne samo i skljucivo pljacka Nafte i Gasa ) pa cak i da raspravljamo . Ovako , prakticno da nema sta da se kaze . Irance gledam kao radikalne muslimane , koji su to postali onog caasa kad su SAD i GB , nasilno smenile Rezu Pahlavija i , prakticno na silu doele Homeinija , znajuci sta ce da bude i koliko se tamo lako rasplamsa verski fundamentalizam . Da nisu , sad bi Iran bio jedna zaista respektabina drzava . Ali jesu . ONi su verske fanatike doveli na vlast , kako bi ih jedno dana rusili .


Daklem , pljackasi i ubice , protiv glavoseca .

S jedne strane 4 rajh , s druge strane muslimanski mracnjaci .... Sasvim je glupo da navijamo za bilokoga . Samo..... mnogo ce dece da bude ubijeno .. i to ne amercke ... bar ne ovaj put .
 
El mislis kami , covece od principa , da svaku drzavu rtreba napasti i bombardovati u koliko nije demokratska , po unzusima SAD , to jest zapada ?

Zadrzacu se samo na ovome. Naravno, treba raditi sve da se promene svi odvratni rezimi na celom svetu, a rat dolazi u obzir samo kao poslednje sredstvo. To sto ti mislis da je samo u pitanju pljacka gasa, ne znaci da jeste samo to u pitanju.

Naravno, ako pricamo o moralu; a ako pricamu o pravu i ostalom...Pa to me interesuje manje od morala, iskreno...
 
Ko bi rekao, ja i ti se ustvari foliramo po forumu, a na ovoj temi dolaze do izrazaja nasa iskrena misljenja...

Моја љубав према братској америци родила се одмах након њеног милосрдног бомбардовања наше земље које је било сасвим оправдано и у складу са међународним правом.
Тек сам након тога схватио колика је љубав америке према нама.Као љубав оца према детеу које он кажњава за његово добро и које ће му се једнога дана захвалити на томе.
 
Iran moze sam preko Iraka da prsa u prsa povede borbu protiv NATOa a mozda i protiv Izraela ako bude stigao do te drzave.Inace jaka mi je stvar ako oni gadjaju raketama.Pa i ovi ce gadjati raketama i tako uzvratiti istom mjerom.

Da kada bi Iran imao rakete kao Izrael. Izraelska vojska je jedna od najsavremenijih i najuvežbanijih na svetu, a izraelska avijacija je tek priča za sebe.
 

Back
Top