Spletkarenja sa sopstvenom dušom.....

tumblr_pe4srr77541vu9gbgo1_400[1].jpg

Noć neba tišine ,ozvezdanog neba koje mi ispunjava pogled u čaroliji treptaja Tople zvezde,nas!
Tihi kutak u prostoru izmedju, i jednog Neba pod kojim ogrnuti napuštamo tihost uma,dišemo dahom iste nežnosti,bez zastoja.
Pogledom ka nebu kojim se prolama tišina treptaja Tople zvezde,poznatom azbukom naših srca,
dodirujemo se.Čujemo sebe,govorom tišine.
Ne ućutkujemo srca,prepuštamo se trenutku nezaboavne povezanosti,onim bojenim,tananim nitima koje su jače i čvršće od svakog mornarskog čvora.
Tišina ,koja se pojavila rečima,na drugoj strani neba sada je putokaz koji nas uvodi u novo carstvo,duboko,dublje,šire i više,gde glad uma postavlja prestol svetlosti beskraja koji osluhujemo melodijom otkucaja srca.
Ona je odziv iz onog doziva ,kada ptice polete,a leptirići udarima krilaca daju novi ritam kome se prepuštamo
 
"Čovek ti je taka živina - sve zaboravlja. Ne znam kaki bol da ima, najzad će uvek da ga odboluje i da zaboravi. I produži da živi ko da ga i nije zadesilo ništa strašno. Pamti još ponešto od to, nije da je baš sve zaboravio, ali i to nekako kroz maglu, ko da se desilo nekom drugom, ne njemu. Tak`a je to strvina. Voli da živi, živina." "Petrijin venac", Dragoslav Mihajlovic
 
Nemoj otići a da i mene ne povedeš! Šta ću ja sa svitanjem zore u kojoj nećeš biti i ti?! Kojim putem da se zaputim, a da na njemu ne prepoznam tvoje korake, i pomislim...mogli smo zajedno! Ja neću sama prolećem kroz polja,... ja neću različke ni makove, ni žitna polja bez svetlosti tvoga oka da gledam... Ja neću mesečinu ni zvezda treptaj, ako im se moram sama divit... Ako odeš...gledaj prije toga da ukloniš svaki svoj trag, jer ću krenut za tobom... Ne marim! Neka noć od čadji crnja bude, neka me noge kuda god hoće nose, ...ali srce zna put ! I nemoj, da me ne pozdraviš...i nemoj na prečac da nestaneš, znaš...ja ne volim rastanke, bez stiska ruke.....ja ne volim daljine !!!
71889626_1586725258136866_5542931148352520192_n.jpg
 
Kakav skup raznih turbulentnih emocija, koje su izazvali razni bliski, a u stvari emotivno tako daleki i zli ljudi u sirem i blizem krugu nazovi prijatelja, poznanika i svih onih dezurnih dusebriznika.

Tu se vrzmaju oko mene, zbunjuju me laznom iskrenoscu i neistinama, da jednostavno jos pokusavam da sredim, ovu moju razvaljenu romanticnu dusu.

Onda iznenada, hrabro, bez straha i zadrske, usetas tim krupnim koracima samopouzdanja, koji sve zavaraju, cak i mene, prepredenog iskusnog romantika, kako je dosla jedna jaka otresita i snazna slatkica.

Medjutim, losa procena iskusnog profesionalca za zenska srca i njihove duse, ucinila je da malo vise vremena treba da shvati, kako je to ona prava, prirodna, normalna, dosadasnjim zivotom iscrpljena, a tako neodoljivo simpaticna, slatka i predivna ,, samo moja, a ipak svoja".

I...zavoleo sam je, jako, snazno, beskrajno iskreno, da kada pomislim na nju, zatreperi mi skriveni osmeh srece na usnama, jer krijem je, stitim je, mazim je, ,,samo je moja, a ipak svoja".

Čarobnjak!
 
Kada me tvoje misli zapostave
zlo se privuče,
niko me ne čuva.

Pitam se koja te tajna obuzela
odvukla od mene,
ne mogu da dišem.

Nije mi žao što je tako,
u izdisaju ti ime govorim.
Lagano, da što duže traje.

Srce te prepozna, pomeriš ga,
u vazduhu tvoj miris,
daje mi snagu za borbu.

Po mojoj duši plešeš,
hvataš zalet za bekstvo
iz ove raznizane duše.

Neću živeti bez tebe,
neću te usnama zadržati
osećam da se povlačiš.

Ako osećaš zašto puštaš,
ako voliš zašto ostavljaš,

prazan je svaki dan bez tebe.
Screenshot_20190514-215857.png
 
.Vibracije boje duge,sa njegove palete do njenog platna života... darovi ...uzajamna povezanost trenutka..Let ptice ka ptici..Ptice..uvek u pokretu..iz boja vibrirajuće duge muzika..srca!
Uzajamno...Sa mirisom..da se dovrši ptica..Ptica u ptici..Njegova i pre stvaranja...Ona koja će kao njegova svetlost da traje..da cvrkutom budi i uspavljuje..da letom umnožava darovano.
tumblr_py1a6rWNdo1urz824o1_500.jpg
 
Samo bez grubih reči molim te..reči izgovorene ostaju u vazduhu
i lebde dugo iznad nas..zauzimaju prostor koji pripada emocijama.
Ošre reči lede vazduh oko nas,uvlače se udahom u svaku poru i
pravo u dušu.Kad se to britko parče leda zarije u dušu,ona se skupi
pokušavajuči da zadrži toplotu kojom zrači večno.. Pazite na grubost
i oštrinu svojih reči,jer one poput strelica pogađaju cilj..Pokušajte da
poslušate svoju dušu i zapitajte se da li ove grubosti dolaze od vaše
duše,ili je u pitanju vaš um..um je brzoplet i nema osećanja,ne oseća
empatiju,on to ne razume..On je taj koji komunicira čulima..ne osećanjima.
Razmislite malo o tome pre nego izgovorite grubost..

rKpvTqx.jpg
 
b77ae3c07711a164c9c3a2a882bc9d63b2aa56f5[1].jpg

Talasi njihove prisutnosti u prisnosti.Disanjem pokreti.
Kapljice sna stvarnosti rasprštane pod nebom zagrljaja.Čudesno postojanje u glasu tišine.Pokrenuti jače- osećaji... Jutro...Sjajem vremena u blistavom trenutku.Kada neobični plamen čudesno gori.Gaseći nemir,plamena plamenom.. Obruč lahora,širi se komadićem sunca..Oni u melodiji zagrljaja,Zajedno...
 
Pod plavetnilom valovitih kosa neba,plete pletenicu za dvoje.
Na usnicama oči mnogih noć .Uvek gladne strune ljubavi ,posebnost melodije.
Pletenicom niti,ona plamen koji korača.Nastala iz razbuktalog komadića žara.Plamen plamenu koji spaja.
Sjajem vremena u blistavom trenutku.Kada neobični plamen čudesno gori.Gaseći nemir,plamena plamenom..
Istošću ispijaju svaku kap,gladnom žedji
2d665668804de51d074589afe7cfee75e8391d75[1].jpg
 
tumblr_nf1quoX20v1r3swmzo1_500[1].jpg

"
tumblr_owqranEpMU1uf49cxo1_400[1].jpg

Još uvek verujem da umem
da te volim tako da ne primetiš,
da umem da te dotaknem, da ne osetiš,
da umem da kažem, da ne čuješ,
i da maštam, znajući da se neće ostvariti.
Lažem sebe. Može mi se, kad verujem.
...
Pokucam na vrata južnog Banata
i pobegnem, pre no što ti korake čujem,
srećan kao da sam te video,
kao da sam te dodirnuo,
kao da si čula kako šapućem da te volim,
kao da se ostvarilo sve o čemu maštam,
...
Kad odmaknem dve svetlosne godine daleko,
osvrnem se, u nadi da ću te pred kapijom videti,
kako izviruješ da vidiš ko se to usudio da tebe takvu voli"
 

Back
Top