Spletkarenja sa sopstvenom dušom.....

57068579_2244292832306938_7363651567053963264_n.jpg
 
Kod pravoslavnih monaha postoji reč tihovanje..divan opis tišine u jednoj jedinoj reči.
Tihovanje..reč sa velikim značenjem za mene..godi mojoj duši..a ti me ostavljaš u tišini samu.
O da, osećam tvoju neprisutnost,osećam je telom..menjaju se vibracije.Nema tvoje ubrzanosti
i preopterećenog,pretrpanog uma,koji neprekidno širi oko sebe višak,sejući ubrzanost i nervozno
glasno razmišljanje..tvoje zbrkane misli.Varaš se ako misliš da meni tišina smeta..ne,ne smeta
mi.Shvati ja volim svoju tišinu..ona me privija na svoje grudi,ljuljuška ..smiruje me,pušta
me da slušam muziku svoje duše.Tu muziku duše možeš čuti samo u potpunoj tišini..u
dragocenim momentima odsustva spoljašnjih zvukova..bez pokreta,mirno, usredsređeno
prema svom biću.U takvim trenucima čujem zvuke dalekih prostora..bezmerno udaljenih
sazvežđa poznatih samo mojoj duši.U tim delićima dragocenim srećna sam,potpuna
i svesna svega..To moja duša peva uspavanku od iskona,do večnosti..osećam
pulsiranje Univerzuma...Tihujem

k1RpmLt.jpg
 
:klap: :zag:

[/QUOTE=Poli46;37218590]Kod pravoslavnih monaha postoji reč tihovanje..divan opis tišine u jednoj jedinoj reči.
Tihovanje..reč sa velikim značenjem za mene..godi mojoj duši..a ti me ostavljaš u tišini samu.
O da, osećam tvoju neprisutnost,osećam je telom..menjaju se vibracije.Nema tvoje ubrzanosti
i preopterećenog,pretrpanog uma,koji neprekidno širi oko sebe višak,sejući ubrzanost i nervozno
glasno razmišljanje..tvoje zbrkane misli.Varaš se ako misliš da meni tišina smeta..ne,ne smeta
mi.Shvati ja volim svoju tišinu..ona me privija na svoje grudi,ljuljuška ..smiruje me,pušta
me da slušam muziku svoje duše.Tu muziku duše možeš čuti samo u potpunoj tišini..u
dragocenim momentima odsustva spoljašnjih zvukova..bez pokreta,mirno, usredsređeno
prema svom biću.U takvim trenucima čujem zvuke dalekih prostora..bezmerno udaljenih
sazvežđa poznatih samo mojoj duši.U tim delićima dragocenim srećna sam,potpuna
i svesna svega..To moja duša peva uspavanku od iskona,do večnosti..osećam
pulsiranje Univerzuma...Tihujem

k1RpmLt.jpg
[/QUOTE]

 
Poslednja izmena:
Moji prsti dugo se igraju
tvojom kosom.
Pričam ti o bolu
ispred tebe se režem
od vrata do trbuha
kako bih ti dokazao da unutra
imam nešto više od krvi, žila i organa
što bi moglo da me boli.
Uvek sam ti pričao šta osećam
nikada nisam stigao da ti ispričam
o čemu sanjam.

Sanjao sam svoju majku
bez njene riđe kose
uvele suncokrete u polju.
Sanjao sam zimu
dugu i hladnu.
Severno ledeno more
i ljude kao lednike
kako plutaju oko mene.
Utapam se i smrzavam
i to se nastavlja kad se probudim.
Sanjao sam da sam prestao da lażem
i da ništa od mene nije ostalo.
Bio sam još jedan kalup u fabrici
na trakama za proizvodnju
još jedan kip u parku
koji niko ne primećuje
po kome čuče ptice.

Sanjao sam da sam bio primoran
da odem.
Da me moj grad
otac, koji me je podigao
ošamario i oterao
čim sam prohodao i progovorio o bolu.
Da bolim sve ljude
kada razgovaramo
da sam poput gubavca izbegavan
zbog bola koji nosim
očigledno, poput grubog šala
ili tesnih cipela.
Ja ovde ništa i nemam
a sve moram da ostavim.

Moji prsti dugo se igraju
tvojom kosom.
Sanjao sam da sam ogluveo i oslepeo
i plakao sam, plakao
jastuk natopio prozirnim očima.
Sanjao sam da sam poludeo
i smejao se, smejao
svim ljudima na ulici u lice
od pljuvanja i batina smejao se još jače.
Onda niko više nije obraćao pažnju
i sanjao sam da sam se tresao
zatim ubio
crnom zaboravu u usta skočio.

Moji prsti dugo se igraju
tvojom kosom.
Nikada nisam stigao da ti ispričam
o čemu sanjam.
Sanjao sam svoju majku
bez njene riđe kose
uvele suncokrete u polju.
Sanjao sam zimu
dugu i hladnu
i
ni traga čoveku
stotinama kilometara oko nas.
Sanjao sam…

Ni traga tebi
stotinama kilometara oko mene.

u_sutonu_na_klupi.jpg

Stefan Stanojević
 
U zagrljaju tvom, postajem pravi ja, jer tada me dize tvoja ljubav, osecam je...

U zagrljaju tvom, dolazi mi sva propustena neznost, strast, sve ono sto se nije javilo u zivotu, koji i kao da nije postojao do tebe, posebna...

U zagrljaju tvom, nalazim spas i srecu, vracas mi osmeh na lice, nestaje patnja...znam, ljubav je to...

U zagrljaju tvom, ja sam tvoj i niciji vise...topim se u ocima tvojim, a sakupljam u poljucima...trebas mi...

U zagrljaju tvom...zauvek tvoj.


 
Nema više velikih ljubavi..ostale su u prošlosti,slavne,opevane,ovekovečene.Samo njihove senke
hode zemljom,poput odjeka a duhovi njihovi,odavno mirni,žive još u knjigama i pamćenju pasioniranih
čitalaca..odjekuju u njihovim glavama,uzbuđuju i greju im srca..ta imena davna..Ana i Vronski..
Ketrin i Hitklif..Romeo sa Julijom.Zamislite imala je samo trinaest godina!! Ah da,tu su i Roksana sa
nesrećnim Siranom..a šta uraditi za sirotog Don Kihota ljubljenu mu Dulčineju?Da,da,tu su i strastvena
Grušenjka i Karamazov..Šopen i Sand,Gala i Dali...bezbrojne ljubavi.
Ne, nema više velikih ljubavi.Nemamo vremena,žurimo,hitamo poput Belog zeca koji stalno docni...
nije moguće vratiti se u knjige,u prošlost,pa doživeti veliku ljubav..mi samo ljubuckamo,šemimo
kombinujemo..poneki dugi bezljubavni brak a uglavnom razlaz,ako je moguće sporazumni...
A trebaju nam istospolni brakovi!! Aj,kuda to idemo,gde smo krenuli i u međuvremenu se izgubili?
Možemo li se ponovo pronaći? Pronaći sebe i možemo li se voleti kao ljudi?

SI10fLl.jpg
 
Strašna vest..udar je direktno na emocije.. takav udar da zanemiš,da nemaš daha,klonu ruke...
a suze nema. Duša se pritaji i ćuti,a telo ubrzano izlučuje otrove u krvotok..prema srcu.
Žena je biće kojim vladaju emocije.Žena je satkana od emocija...njome vlada srce,ona
misli srcem..Razum pokušava da misli racionalno,da sabere i oduzme...ali srce prevladava
i ponovo su tu emocije.Evo nas na početku i tako u krug..sve dok suze ne krenu traje ovo
stanje neverovanja,zatečenosti..ova gusta magla,ova pritisnutost,ukočenih udova..
Očekivane oslobađajuće suze kreću i duboki uzdah..oslobađanja..Javlja se duša
osloboditeljka moja..Tecite suze,Dobrodošle ste..

CoZ8alh.jpg
 

Back
Top