SPECIJALNA ANTITERORISTICKA JEDINICA....... MOLIM VAS POMOZITE

Legija stranaca ima neke delove koji su surovo realni,ali svako ima ono sto radi najbolje.Neko ce reci Rusi,neko Britanci,Nemci,posebno Izraelci.Sve obuke sjedinjene bi,verovatno,zaokruzile najspremnijeg coveka za sve.Da li ste razmisljali zast nikada nije ostvarena madjunarodna,sveobuhvatna obuka i centralizovana borba protiv terorizma?To bi sigurno svima odgovaralo.
 
Legija stranaca ima neke delove koji su surovo realni,ali svako ima ono sto radi najbolje.Neko ce reci Rusi,neko Britanci,Nemci,posebno Izraelci.Sve obuke sjedinjene bi,verovatno,zaokruzile najspremnijeg coveka za sve.Da li ste razmisljali zast nikada nije ostvarena madjunarodna,sveobuhvatna obuka i centralizovana borba protiv terorizma?To bi sigurno svima odgovaralo.

Ima tu saradnje razmene iskustava, opreme, taktike, itd... nedovoljno !
 
Ima tu saradnje razmene iskustava, opreme, taktike, itd... nedovoljno !

Da.Meni se cini da je saradnja pro-forme i da svi imaju neke "tajne".Protiv terorizam je deo specijalnih operacija i nema veze sa konvencionalnom upotrebom.Tako da nema razloga da se nesto krije zbog mogucih,buducih sukoba.Sadasnji teroristi su svima,manje ili vise,pretnja.Po meni bi bilo logicno da se u nekim centrima za obuku razvija potpuna i sveobuhvatna saradnja.
 
Ok,pricaju.Ali,ja nisam primetio kako realizuju tu zajednicku borbu.Cak mislim da jedni drugima naoruzavaju teroriste.

To je tacno, ali..
Politicki interesi pre svega.
Paradoskalno je sto Amerikanci stite siptare, muslimane koji su ratovali u BIH , a sa druge strane kazu da im je najveci neprijatelj AL Kaida.
To ce im se olupati o glavu.
 
A AKCIJA je po meni kad se desi bas neko veliko sranje !
Kao npr ovih dana tamo u Indiji u gradu nekad zvanom Bombaju kad su teroristi zauzeli hotel „Tadž mahal" i zel stanicu itd! Njihovi spec su se jako dobro pokazali ! Iako je na zalost bilo puno smrtnih ishoda !

Pa ne znam iz kojih medija imas informacije, ali one koje sam ja pratio i koju su stalno pokrivali akciju (engleski, americki i nemacki mediji) su navodili da u indiji vlada veliko nezadovosljstvo akcijom specijalnih sluzbi, prvo sto akcija nije sprecena na vreme (ali to manje vise), drugo da je je suvise dugo trajala i da su zato mnogo zivoti izgubljeni (trajala je skoro 3 dana)
 
Da, ali oni vezbaju, stalno se pripremaju za to, pa sam pretpostavila da bi logicno bilo da su mnogo sigurniji u sebe. Sad, to je bio moj utisak, Vi koji ste bili u takvim i slicnim situacijama sigurno bolje znate od mene.

u pravi si, a ono sa druge strane niko ne zna u datom trenutku kako se stvari odvijaju, ima i onaj snimak nasih 'specijalaca' kada na pokaznoj vezbi, priliko spustanja niz konopac iz helikoptera jedan padne na dupe, tj ne doceka se na noge, ali ni to nije neki pokazatelj
 

Back
Top