СПЦ кренула на "Грешног Милоја" !!!

Nije bilo Fejsbuka, ali bilo je drustvenih mreza. Ipak, niko ga nije "pljuvao", svi su ga postovali.
Па и није било тако. Колико су само пљували цркву на Румији да је ругло и треба да се сруши, патријарх Павле је објашњавао зашто треба таква црква.
Јел се сећаш кад је пат. Павле критиковао прескупу храну и одећу за децу ? Благо речено то није добро прихваћено.
Чак су и кривотворили и фалсификовали његове речи. Медији су такви, шта да се ради.
Ne znam, sud u svakom slucaju daje konacnu rec, ali Artemije nije mogao biti kriv za Vilovskog, niti je morao da zna za njegove spekulacije, a po svemu sudeci, niti je znao.
Наравно да је крив кад је наложено да се Виловски смени а Артемије никада то није хтео да уради.
Није то игла па да,се изгуби. Због много превараната и лажова и зато што је Артемије кукао да канонски не може да му се уклони епископство (што је лаж) и да је неправедно осуђен (што је још једна безобразна лаж), документи о преварама Виловског су јавно доступни на интернету.
Артемије је иначе од деведесетих година прошлог века сарађивао са секташима (расколницима-старокалендарцима) из Грчке.
 
Па и није било тако. Колико су само пљували цркву на Румији да је ругло и треба да се сруши, патријарх Павле је објашњавао зашто треба таква црква.
Јел се сећаш кад је пат. Павле критиковао прескупу храну и одећу за децу ? Благо речено то није добро прихваћено.
Чак су и кривотворили и фалсификовали његове речи. Медији су такви, шта да се ради.

Наравно да је крив кад је наложено да се Виловски смени а Артемије никада то није хтео да уради.
Није то игла па да,се изгуби. Због много превараната и лажова и зато што је Артемије кукао да канонски не може да му се уклони епископство (што је лаж) и да је неправедно осуђен (што је још једна безобразна лаж), документи о преварама Виловског су јавно доступни на интернету.
Артемије је иначе од деведесетих година прошлог века сарађивао са секташима (расколницима-старокалендарцима) из Грчке.
Niej tacno, to je odlicno prihvaceno, samo sto su se i tada vlasti pravile "ludim" kao i sada...sve za bebe je skupo a zeli se natalitet.

A ovo drugo, nisam upoznata sa detaljima slucaja osim da je Vilovski po svemu sudeci kriv jer se nije pojavio otkad je otisao u Grcku, da se odbrani o dokaze istinu, ali znam samo da je mnogo ljudi postovalo Artemija i da je sigurno istina negde na sredini.
 
Па и није било тако. Колико су само пљували цркву на Румији да је ругло и треба да се сруши, патријарх Павле је објашњавао зашто треба таква црква.
Јел се сећаш кад је пат. Павле критиковао прескупу храну и одећу за децу ? Благо речено то није добро прихваћено.
Чак су и кривотворили и фалсификовали његове речи. Медији су такви, шта да се ради.

Наравно да је крив кад је наложено да се Виловски смени а Артемије никада то није хтео да уради.
Није то игла па да,се изгуби. Због много превараната и лажова и зато што је Артемије кукао да канонски не може да му се уклони епископство (што је лаж) и да је неправедно осуђен (што је још једна безобразна лаж), документи о преварама Виловског су јавно доступни на интернету.
Артемије је иначе од деведесетих година прошлог века сарађивао са секташима (расколницима-старокалендарцима) из Грчке.
Да је сарађивао са папом и бискупима остао би епископ на својој катедри и још би га сви хвалили.
 
Да је сарађивао са папом и бискупима остао би епископ на својој катедри и још би га сви хвалили.
Не знам шта си ти сањао али те позивам да се пробудиш, промашио си тему, можда си хтео да напишеш нешто на форуму теорија завере.
Бројна документа о преварама Артемија су званично изнесена, то што његови љубитељи само помињу папу и тако плаше људе, то већ морамо да питамо њих.
Какву то јерес исповедају?
Добро си га питао, човек написао поруку 2011, није више на форуму, не верујем да ће ти одговорити.
 
Не знам шта си ти сањао али те позивам да се пробудиш, промашио си тему, можда си хтео да напишеш нешто на форуму теорија завере.
Бројна документа о преварама Артемија су званично изнесена, то што његови љубитељи само помињу папу и тако плаше људе, то већ морамо да питамо њих.

Добро си га питао, човек написао поруку 2011, није више на форуму, не верујем да ће ти одговорити.
Има ли каква правоснажна пресуда?
 
Има ли каква правоснажна пресуда?
Има али теби то не би вредело, не разумеш се ти у то.
Артемије је прекршио велики број канона, с обзиром да је више година био у статусу монаха, тј. да му је било забрањено служење а он је тај период искористио да гради своје паралелне структуре и да скупља монахе у своју парацрквену организацију.
Научио од расколника старокалендараца са којима се дружио.
Тако да је искључивање Артемија из цркве и враћање световног имена Марко Радосављевић било само логична последица за човека који је пошто је покрао СПЦ одлучио да направи своје удружење грађана.
 
Има али теби то не би вредело, не разумеш се ти у то.
Артемије је прекршио велики број канона, с обзиром да је више година био у статусу монаха, тј. да му је било забрањено служење а он је тај период искористио да гради своје паралелне структуре и да скупља монахе у своју парацрквену организацију.
Научио од расколника старокалендараца са којима се дружио.
Тако да је искључивање Артемија из цркве и враћање световног имена Марко Радосављевић било само логична последица за човека који је пошто је покрао СПЦ одлучио да направи своје удружење грађана.
Требао се обратити римском папи за апелацију, јер је он по црквеним канонима највиша инстанца у таквим случајевима. Какве глупости, нема рашчињења. Једном свештеник увек свештеник.
 
Требао се обратити римском папи за апелацију, јер је он по црквеним канонима највиша инстанца у таквим случајевима.
Да ли си ти вечерао ? Халуцинираш.
Ово не постоји ни у зони сумрака.
Никада папа није био највиша инстанца по црквеним канонима.
Ти ниси ни отворио каноне.
Клирицима је било забрањено да одлазе код епископа Рима за апелацију а епископу Рима је било забрањено да прима у општење претходно рашчињене људе.
Дакле говорим о првенству части а не власти.
Првенство власти епископа Рима није никада ни постојало по канонима јер је сваки регион имао своје митрополите и епископе.
 
Какво лагање? Тако пише у канонима?
https://forum.krstarica.com/threads/spc-krenula-na-gresnog-miloja.445322/post-48800251
Не пише.
Нити је икада писало. Није лепо лагати.
Римокатолци су пре свега фалсификатори и боље немој њих у оквиру канона да помињеш да се не би брукали даље пошто чачкаш тему коју не познајеш.
 
https://forum.krstarica.com/threads/spc-krenula-na-gresnog-miloja.445322/post-48800251
Не пише.
Нити је икада писало. Није лепо лагати.
Римокатолци су пре свега фалсификатори и боље немој њих у оквиру канона да помињеш да се не би брукали даље пошто чачкаш тему коју не познајеш.
Није истина. Папа је највиша судска инстанца. У канонско право се код Грка док су били јеретици увукло штошта јеретичко и неправилно и те аномалије су се наставиле до данас.
 
Није истина. Папа је највиша судска инстанца.
Гедо, ајде боље немој да лупаш као отворен прозор. Не каже се "није тачно" већ се цитира канон.
Пошто не умеш да цитираш канон који не постоји, покриј се ушима и ћути.
Ухватио си се канона као пијан плота а нигде тачно ни сабор ни канон.
Гедо, православна Црква није исто што и римокатоличка, ти као да два дана ниси ништа јео, халуцинираш.
Нема православна Црква никакве везе шта је неком рекао папа, нити је то интересује.
У канонско право се код Грка док су били јеретици увукло штошта јеретичко и неправилно и те аномалије су се наставиле до данас.
Тако су те учили на курсу ? Или овако кажу на јутјубу ?
 
Гедо, ајде боље немој да лупаш као отворен прозор. Не каже се "није тачно" већ се цитира канон.
Пошто не умеш да цитираш канон који не постоји, покриј се ушима и ћути.
Ухватио си се канона као пијан плота а нигде тачно ни сабор ни канон.
Гедо, православна Црква није исто што и римокатоличка, ти као да два дана ниси ништа јео, халуцинираш.
Нема православна Црква никакве везе шта је неком рекао папа, нити је то интересује.

Тако су те учили на курсу ? Или овако кажу на јутјубу ?
Traži po kanonima pa ćeš naći i brak je po Gospodnjim rečima nerazrešiv pa se kod nas u crkvi daje razvod to nije u redu
 
Traži po kanonima pa ćeš naći i brak je po gospodnjim rečima nerazrešiv pa se kod nas u crkvi daje razvod to nije u redu
Aло мајсторе ?
Ти тврдиш да нешто постоји и да други траже по канонима оно што не постоји ?
Па не да си смешан него си пукао скроз.
Треба да неко други тражи оно што ти не можеш да нађеш ?
У лажи су кратке ноге.
Није лепо лагати Гедо.

Какво лагање? Тако пише у канонима?
Који канон ?
 
Aло мајсторе ?
Ти тврдиш да нешто постоји и да други траже по канонима оно што не постоји ?
Па не да си смешан него си пукао скроз.
Треба да неко други тражи оно што ти не можеш да нађеш ?
У лажи су кратке ноге.
Није лепо лагати Гедо.


Који канон ?
Pa ne lažem Šta bi lagao nemam sad milaša kod sebe da prolistam ali znam da ima negde taj kanon
 
Грци су били тешки јеретици кад су забрањивали иконе и тада се штошта неправилно одомаћило код њих.
Za ikone su u pravu, nema nikakvih likova u religiji

Sam Bog, sin božiji Logos kaže jedno u Novom zavetu a kanonsko pravo dopušta nešto drugo to nije u redu Ja se s tim ne slažem makar i vaseljenski sabor nešto dozvolio što sam Bog ne dozvoljava
Za ovo si ti u pravu, crkva je napravila karikaturu od religije.
 
A i kanonsko pravo Pravoslavne crkve je kontradiktorno i neispravno. A i Rimokatoličke isto nije ispravno tu su pape svašta nadrobile sa vremenom
Заборавио си да додаш "Мајке ми не лажем, пише сигурно али ми није књига при руци".
Гедо, није лепо лагати а још годе укопавати се у лажи.
Sam Bog, sin božiji Logos kaže jedno u Novom zavetu a kanonsko pravo dopušta nešto drugo to nije u redu Ja se s tim ne slažem makar i vaseljenski sabor nešto dozvolio što sam Bog ne dozvoljava
Па јел пише у канонима или не пише, шта си се сад уплашио канона ?
Кад те ухвате у лажи, онда више не пише у канонима већ канони нису битни већ је битан Нови Завет ? Е Гедо, па ти не знаш где бијеш.
Стигао си брзином светлости од Милаша до тога да је то све контрадикторно и да нам све то не треба.
Па одлучи се, теби канони требају кад пишу оно шта ти хоћеш. А кад то не пише онда ти не требају.
 
Требао се обратити римском папи за апелацију, јер је он по црквеним канонима највиша инстанца у таквим случајевима. Какве глупости, нема рашчињења. Једном свештеник увек свештеник.
Какво лагање? Тако пише у канонима?
Traži po kanonima pa ćeš naći i brak je po Gospodnjim rečima nerazrešiv pa se kod nas u crkvi daje razvod to nije u redu
Pa ne lažem Šta bi lagao nemam sad milaša kod sebe da prolistam ali znam da ima negde taj kanon
Sam Bog, sin božiji Logos kaže jedno u Novom zavetu a kanonsko pravo dopušta nešto drugo to nije u redu Ja se s tim ne slažem makar i vaseljenski sabor nešto dozvolio što sam Bog ne dozvoljava
Куку Гедо, на шта си ти спао, побеже ти на Нови Завет кад је танко.
Што бежиш Гедо, нису те тако ваљда учили на курсу ?
 

Back
Top