Spas -da ili ne?

Većini je poteraban Spas.Neko je toga svestan, neko ne. Verujem da je spasenje (čak je i to, podnošljivije od spasavanja) moguće doseći, samo, ako ga ne tražiš...sem, u snovima, naravno.
Lično ja, bacila bih ga,odmah. Za spasenje je poteban stid i gnušnje i kukavičluk,,,
Dragi Anđeli, klonite se ove drage Devojke! Sve što ona želi je, već oko nje i u njima, ljudima,koje je izabrala da voli...(recino,tebe).
Zato, Dušebrižnici, ostavite se, mojih l blistavih Poroka, mojih lepih Baraba i krvavih pesama, ostavite se mog tela na prodaju i moje duše, kojoj nemate šta da pnudite.
Bogata sam kao Krez, moćna kao Džingis-Kan, skromna sam kao Kasijus Klej, neiskvarena kao Isus, nepredvidiva kao Tropska oluja, savršena sam kao Modiljanijeva slika, kao pesma Majakovskog,,,
Bežite Dušebrižni,neka Vas noge i krila nose, brže od moga streljanja pogledom.... meni i mom prijateju spas ne treba, ni koliko sveća, u Mesčevoj noći.
Izvini, što sam Anđele i od tebe oterala, ali puno pravo polažem na tvoju dušu, jer te volim, druže ratni, mamurni i neumiveni.
 
Patetično, predvidivo, nezanimljivo. Milion puta prežvakane iste metafore. Nije rečeno ništa niočemu, autorkin jeftini eskapizam bez oštrice. Više sreće sledeći put: pošto umeća nema, samo sreća može pomoći.
 
o, ne citajte vise, nacitani ljudi
spalite knjige
spalite nepismene
spalite banke
biblioteke
luna parkove
ma sve spalite
pa iznova
izlizanim plocnjacima ispljunutih metafora

o da, nadam se da cete uzivati
 
Spasenje ti je cilj evolucije. :)

Sta ti je potrebno ako ne spasenje??

Zadovoljstvo? Evoluiraj malo, mani se zurki i veselja, zbava i stvari
koje forsiraju vitalnu energiju. Zivot u svoje ruke uzmi.
 
Pises tako da u trenutku sam pomislio da je kritika meni koji nijesam za niciju kritiku osim svoju , zato sto sebe unistih nekakvim moralisanjima i tolerancijama , kao i nekim tupim sloganom ' ubice ih moje dobro' , a to moje dobro hoce mene da dokrajci , -e, nece !
Tebi skidam kapu za dovoljno poznavanje sebe kao i autora na koje se i sam po-nekad pozivam .
Uostalom , ja te pozdravljam i zelim da malo vise lijepog sebi zelis !
Tebi s postovanjem ,
Faraonn
 
Samouka
Vitkog struka
I bez brka
Pochela je
Sa Spasenjem trka
Ali
Nije frka
Ona zna da
I bez starih Grka
Isusa i Andjela sa vrha
Spase sebe
Od zlog zvuka

Tako je to
Neko Petar
Neko Kuka
Svakom svoja muka

Nije strashno
Nije bruka
 

Back
Top