ŠPANIJA

Preko homelidays.com sam rezervisala apartman u Barceloni za maj 2008. Apartman se nalazi u cetvrti Barcelonata, 50 m. od plaze. Ovo bi trebalo da bude moja prva poseta Spaniji, i prvo putovanje koje pokusavam da organizujem u sopstvenoj reziji. Citala sam o sumnjivoj cetvrti u Barceloni, pored plaze, pa se nadam da to nije bas ova. Zanima me da li je neko vec boravio negde preko homelidays-a?
Ako znate nesto...svaki savet i sugestija su dobrodosli..
 
berceloneta je ribarska cetvrt koliko ja znam :?
e da i rekli su mi da voda tamo nije bas najbolja za pice,pa cisto da znas ako imas problem sa stomakom...mada je voda u bcn inace malo cudna :? doduse ja sam je pila i nista mi se nije desilo.
enivej zve zanimljiavo ti se nalazi na drugoj strani grada obavezno nadji neku mapu pravi plan i pici gde stignes...mislim ne znam koliko vremena imas i sve to,pa ti preporucujem vodic,mapu,plan i sve ces stici da obidjes i vidis :)
 
berceloneta je ribarska cetvrt koliko ja znam :?
e da i rekli su mi da voda tamo nije bas najbolja za pice,pa cisto da znas ako imas problem sa stomakom...mada je voda u bcn inace malo cudna :? doduse ja sam je pila i nista mi se nije desilo.
enivej zve zanimljiavo ti se nalazi na drugoj strani grada obavezno nadji neku mapu pravi plan i pici gde stignes...mislim ne znam koliko vremena imas i sve to,pa ti preporucujem vodic,mapu,plan i sve ces stici da obidjes i vidis :)

:)Hvala Banshee! Kad kazes druga strana grada..kakve su to relacije otprilike? Da li mozda imas neki predlog u kom delu grada je najbolje odsesti?
 
čitava barselona je podijeljena dijagonalno ,avenijom dijagonale...:)
a sve ostale ulice su prilično "pravilne",tako da je vrlo lako za snalaženje...
na avionskom snimku grada zgrade i kvartovi izgledaju kao skup kockica ,vrlo pravilnog oblika...ne znam kako su tako uspjeli da sagrade...:)
sad,za smještaj ne znam u kom dijelu je najbolje...
ne zaboravi brdo "mon žuik" odakle je dobar pogled na grad i luku...
 
Barceloneta nije daleko od istorijskog centra. Do Barri Gotico nekih 15 min peske (oko 1500 m), do plaza Catalunya i La Ramble 20 min, akvarijum 10 min, Parc de la Ciutadella 5 min itd. Nije nikakva ribarska cetvrt, mozda bila pre 100 god, ali danas je obicna stambena cetvrt, nije bas najlepsi deo grada, ali ne bih rekao da je opasan mada ima dosta malih neosvetljenih ulica. Najbolji deo grada za odsesti je iznad Plaza Catalyna u okolini Passieg de Gracia, ali tu je i najskuplje. Najgore je sa desne strane La Ramble (gledano ka moru), tu se skupljaju narkomani i beskucnici. http://maps.google.com/
 
Ah! Mi idemo u ponedeljak!!! Dobili smo vize i letimo prvo 3 dana za Barsu, a posle 10 dana Lloret! Jedva čekamo! Što bi klinci rekli - još dva puta spavamo i krećemo!!!
-----------------------------------------

Pa dobro sara777 bio bi red da napises koju recenicu kako ste se proveli i da li ste bili zadovoljni,proslo je vise od dva meseca ,a ni traga ni glasa od tebe :)
 
-----------------------------------------

Pa dobro sara777 bio bi red da napises koju recenicu kako ste se proveli i da li ste bili zadovoljni,proslo je vise od dva meseca ,a ni traga ni glasa od tebe :)

Ah! Šmrc!!! Kako je to sve grozno ispalo!!!! Užas!

Eto, sve sam na vreme uplatila (još u februaru), dobila te čuvene vize, i u nedelju (dan pred put) spakovala kofere i onda je počeo da me boli stomak, i da boli, i da boli i da boli još jače.. Negde posle ponoći je došla hitna pomoć po mene i na sam dan puta umesto da dodjem do Barselone, ja sam došla do operacione sale i operisala šugavo slepo crevo!!! Zamisli?! Preplakala sam čitav dan... Operacija mi je bila zakazana za posle podne jer ja nisam mogla da se smirim.. Prosto nisam mogla da verujem šta mi se desilo i kada mi se desilo.. Svi su mi utešno rekli da je bolje da mi se to desilo ovde nego tamo (što je živa istina), ali moglo je to da mi se desi kada se vratimo kući ili bilo kada osim u te dve nedelje...

Tako, da na žalost, prosto nemam šta da kažem..Očajna sam.. :-(
 
Ah! Šmrc!!! Kako je to sve grozno ispalo!!!! Užas!

Eto, sve sam na vreme uplatila (još u februaru), dobila te čuvene vize, i u nedelju (dan pred put) spakovala kofere i onda je počeo da me boli stomak, i da boli, i da boli i da boli još jače.. Negde posle ponoći je došla hitna pomoć po mene i na sam dan puta umesto da dodjem do Barselone, ja sam došla do operacione sale i operisala šugavo slepo crevo!!! Zamisli?! Preplakala sam čitav dan... Operacija mi je bila zakazana za posle podne jer ja nisam mogla da se smirim.. Prosto nisam mogla da verujem šta mi se desilo i kada mi se desilo.. Svi su mi utešno rekli da je bolje da mi se to desilo ovde nego tamo (što je živa istina), ali moglo je to da mi se desi kada se vratimo kući ili bilo kada osim u te dve nedelje...

Tako, da na žalost, prosto nemam šta da kažem..Očajna sam.. :-(

e,utješi se...da ti se desilo tamo,vjerovatno baš i ne bi dobro prošla...moja drugarica je imala nesreću da baš u španiji,prospe litar vrele vode na nogu i sprži se...u ambulanti su joj samo nekako zavili,poslije se ispostavilo nekim zavojem kojim nije trebalo , i dali jednu tableticu za bolove...to je bilo dan prije povratka...a u povratku u autobusu joj noga pomodrila skroz,vodiči nisu htjeli nigdje usput da stanu ,jedva nekako poslije pobune ostalih putnika pozovu hitnu u italiji u pola noći,i njihovi doktori je previju ponovo,poslije dužeg sporazumijevanja o čemu se radi...tek kad je došla kod naših ljekara dobila je adekvatnu terapiju...ne kažem da je ovo pravilo...ali ipak je sve komplikovanije što se tiče zdravstvenih problema u inostranstvu...
 
Ma,jeste, skroz si upravu, ali zamisli da se nije desilo i što je uopšte moralo da se desi. Pre par godina sam išla u Rafailoviće, pa što se recimo nije desilo tada?! Mada ruku na srce, tada smo putovali avionom u subotu, a moj maleni i ja smo u sredu dobili takvo trovanje stomaka da smo u petak izašli iz bolnice na sopstvenu odgovornost.. A pretprošle godine kada smo putovali na Krf imali smo (srećom bez deteta) tešku saobraćajnu nesreću, gde je neki tip naleteo odnazad na nas pri brzini od 180 na sat, pa smo sleteli sa puta i prevrtali se jedno 4-5 puta. Srećom nikom nije bilo ništa (sem autu koji više nije postojao), ali ja sam imala ogromne masnice po čitavom telu. Znaš kako je to simpatično na plaži?! A moj muž je onako velik i razvijen, pa su ga svi čudno gledali i verovatno su kontali da me mlati po ceo dan. :shock: I, tako, možda bolje da sedim kući.. Šmrc.

Medjutim, nedam se ja baš tako lako demoralisati! Planiram na proleće da idem kod drugarice u Kanadu, a na leto možda na Siciliju :D

Pada mi napamet da organizujem sledeće leto možda Siciliju preko Barselone, pa da ostanemo u Barsi par dana. Šteta što nema neki direktan let za tamo. Brine me jedino da će aerodromske takse biti prevelike u toj varijanti, ali videćemo.

Cmokić!
 
Dali je neko bio u Barsi,kakvi su utisci...kako se krecu cene,kolika je prosecna temperatura u maju...Zanima me i mesto Santa Susanna,jer smo tamo rezervisali hotel,i okolina,sta treba obici...Bila bih zahvalna za svaku informaciju.Hvala
 
Evo idem ja, hehe.. u junu. Tek sada sam pocela da se pripremam, ali imam pitanje u vezi viza, da li neko zna tur. ag. koja radi grupne vize za Spaniju? btw, imam gar. pismo poslovno, ali bi bilo lakse grupna, hvala, svaka inform. je od koristi.
 
Santa Rosa - čula sam da je odličan hotel, moji prijatelji su bili ranije, i ja imam rezervaicju za taj hotel za juni, ali se mislim da je promenim jer je daleko od mesta dogadjaja na koji idem.... pa razmišljam da rezervišem nešto bliže.. najbitniji mi je momenat VIZE! ako neko zna agenciju koja radi grupne vize, pa da se uklopim u njihov aranzman, to mi deluje kao resenje...
 
Santa Rosa - čula sam da je odličan hotel, moji prijatelji su bili ranije, i ja imam rezervaicju za taj hotel za juni, ali se mislim da je promenim jer je daleko od mesta dogadjaja na koji idem.... pa razmišljam da rezervišem nešto bliže.. najbitniji mi je momenat VIZE! ako neko zna agenciju koja radi grupne vize, pa da se uklopim u njihov aranzman, to mi deluje kao resenje...

takodje bi i ja bio zahvalan da neko javi da li ima grupnih viza...
 
poslednju info koju imam iz jedne nase agencije da za spaniju moramo sami da vadimo vizu, osim ako agencija pravi ekskurziju, pa u tom slucaju radi grupne vize, za tu namenu. :(
stvarno mi je muka od tih viza i papira... ima li tome kraja
 
Planiram u maju putovanje do San Sebastiana.Imam strah od letenja tako da mi treba informacija kako najbrze i najjeftinije stici do zeljenog mi cilja.Bila sam prosle godine i to autobusom do Pariza i posle vozom do Iruna.Da li neko zna neki drugi i povoljniji nacin.Napominjem da imam hrvatski pasos tako da mi viza ne treba tj nisam u obavezi da se drzim odredjenih tura i datuma.Hvala.
 
Ja idem, redovno svake godine, na mesec dva :) kazi sta te interesuje :)

Hehe napokon :DU koje doba godine ides?Mi idemo sada prvog maja,pa me zanima kolika je otprilike temperatura...Rezervisali smo hotel u Santa Susanni,kakvo je mesto?I dali ti je poznat hocel Aquamarina?
Idemo sopstvenim prevozom,pa nam nece biti problem ici stalno do Barse,citala sam ovde par predloga sta treba obici,a dali imaju i neka druga mesta u krugu oko 100-200 km sto bi vredelo obici?
Hvala i pozdrav :lol:
 
Prosle godine sam upravo ovde i odlucio da odem na Krit,i to je do sada moje najbolje letovanje u zivotu,ove godine bih otisao na Majorku,sa devojkom pa mi trebaju saveti,gde ,sta ,kako!
Hvala,i ako kome treba savet u vezi Krita,pisite
Pozz Nenad :p
 

Back
Top