So za vracanje boje vesu

Dali je tačno da ako se doda kašika soli detrdzentu da se boja fiksira za ves i nedolazi do ispuštanja boje prilikom.pranja i da so vraća boju vešu
Nije tačno, i nema osnove.

Operi dve čarape, jednu sa solju i jednu bez soli, pa uporedi boju posle. Biće ista ako je isti ciklus pranja.

Umesto soli, prati uputstvo za održavanje veša na etiketi.
 
So i sirce cuvaju boju.

Ne verujem da je dovoljno staviti so i sirće da bi npr. crne farmerice upropaštene jakim/lošim deterdžentom ponovo bile intezivno crne. Razmišljam kako da im vratim boju... pošto je šteta, nosila sam ih samo par puta, i odličan su model, ne tako ni jeftin, a sad imaju nekakve izbledele linije i izgledaju iznošeno i staro.
Mogu ih nositi po kući, a možda mogu i da im vratim originalan izgled nekom tekstilnom bojom?
 
Ne verujem da je dovoljno staviti so i sirće da bi npr. crne farmerice upropaštene jakim/lošim deterdžentom ponovo bile intezivno crne. Razmišljam kako da im vratim boju... pošto je šteta, nosila sam ih samo par puta, i odličan su model, ne tako ni jeftin, a sad imaju nekakve izbledele linije i izgledaju iznošeno i staro.
Mogu ih nositi po kući, a možda mogu i da im vratim originalan izgled nekom tekstilnom bojom?
Који програм веш-машине користиш? Осетљивије ствари стави на 'ручно прање'.
 
Који програм веш-машине користиш? Осетљивије ствари стави на 'ручно прање'.
Obzirom da farmerice nosim od jednom do dva puta, perem ih na 30 stepeni.
Eksperimentišem ponekad sa praškom, pa je sve moje crno u jednom pranju postalo bledo, sa nekakvim dangama mestimično, a zeznula sam se, pa sam i nove farke gurnula u mašinu (kao da je bilo preteško oprati ih ručno u nekom šamponu jer nisu bile prljave) . Tačno gde su se presavijale tokom pranja-imaju ružne izbledele linije.
Nisu mi za po kući i za u baštu, i mora da postoji način da im vratim intezivno crnu boju-kakve su bile pre svog prvog pranja.
Možda je u pravu gospodin i stručnjak za džins koji se protivi pranju farmerica a sugeriše da ih samo treba provetravati.
 
Obzirom da farmerice nosim od jednom do dva puta, perem ih na 30 stepeni.
Eksperimentišem ponekad sa praškom, pa je sve moje crno u jednom pranju postalo bledo, sa nekakvim dangama mestimično, a zeznula sam se, pa sam i nove farke gurnula u mašinu (kao da je bilo preteško oprati ih ručno u nekom šamponu jer nisu bile prljave) . Tačno gde su se presavijale tokom pranja-imaju ružne izbledele linije.
Nisu mi za po kući i za u baštu, i mora da postoji način da im vratim intezivno crnu boju-kakve su bile pre svog prvog pranja.
Možda je u pravu gospodin i stručnjak za džins koji se protivi pranju farmerica a sugeriše da ih samo treba provetravati.
Фармерице се перу изврнуте на наличје. Зашто их тако често переш???
 
Ne verujem da je dovoljno staviti so i sirće da bi npr. crne farmerice upropaštene jakim/lošim deterdžentom ponovo bile intezivno crne. Razmišljam kako da im vratim boju... pošto je šteta, nosila sam ih samo par puta, i odličan su model, ne tako ni jeftin, a sad imaju nekakve izbledele linije i izgledaju iznošeno i staro.
Mogu ih nositi po kući, a možda mogu i da im vratim originalan izgled nekom tekstilnom bojom?
Nema potrebe preterivati sa pranjem sem ako je zaprljano, meni se licno najbolje pokazao somot od materijala ali od kvalitetnog pamuka, to je takav materijal da se bas retko zaprlja i sem ako naletim na neko blato i takav je materijal da se bukvalno ne haba.
E sad sto se tice tvog problema sa tim farmericama nista te ne kosta da probas sa sircetom i deterdzentom za rucno pranje, i probaj sapun koji pere rucno po mogucnosti koji je masniji, znaci sve to iskombinuj i videces rezultat.
 
Фармерице се перу изврнуте на наличје. Зашто их тако често переш???
Kad me pitaš već-nemam pojma. Ne nosim ih dok obavljam teške i prljave poslove... ali prosto sve sa sebe skidam i stavljam na pranje. Pokupila sam naviku od ljudi sa kojima živim... Oni i po 4 puta dnevno uključuju veš-mašinu. To stalno obrće i pere.
Izgleda da imamo manijakalan pristup održavanju higijene. :eek:
 
Коме су избледеле црне памучне ствари, увек може да их освежи фарбом за тканину која се купује у ДМ-у. Имају плаву и црну. Све што ти треба је пола киле кухињске соли, ставиш то што хоћеш у машину, отвориш паковање са бојом и переш на 60 степени. После тога још један циклус само са водом и готово.
 
Kad me pitaš već-nemam pojma. Ne nosim ih dok obavljam teške i prljave poslove... ali prosto sve sa sebe skidam i stavljam na pranje. Pokupila sam naviku od ljudi sa kojima živim... Oni i po 4 puta dnevno uključuju veš-mašinu. To stalno obrće i pere.
Izgleda da imamo manijakalan pristup održavanju higijene. :eek:

То ти је ужасно глупо.
 
Коме су избледеле црне памучне ствари, увек може да их освежи фарбом за тканину која се купује у ДМ-у. Имају плаву и црну. Све што ти треба је пола киле кухињске соли, ставиш то што хоћеш у машину, отвориш паковање са бојом и переш на 60 степени. После тога још један циклус само са водом и готово.
Hvala, isprobaću!
Farmerke su pamuk, zar ne?
То ти је ужасно глупо.
Upravo sam doživela "reality check". Hvala!
 
Dali je tačno da ako se doda kašika soli detrdzentu da se boja fiksira za ves i nedolazi do ispuštanja boje prilikom.pranja i da so vraća boju vešu
Ne vjerujem da ista vraca boju vesu,osim farbe...ali sam nekad cula da so ili sirce treba dodati u vodu prilikom prvog pranja,da ne bi ves otpustao boju.Ali nesto i u to sumnjam.
Ono sto se brise,ono se brise o jedino rjesenje je prati odvojeno ili rucno.
 
Ne vjerujem da ista vraca boju vesu,osim farbe...ali sam nekad cula da so ili sirce treba dodati u vodu prilikom prvog pranja,da ne bi ves otpustao boju.Ali nesto i u to sumnjam.
Ono sto se brise,ono se brise o jedino rjesenje je prati odvojeno ili rucno.
Tako i radim ,
Ne verujem da je dovoljno staviti so i sirće da bi npr. crne farmerice upropaštene jakim/lošim deterdžentom ponovo bile intezivno crne. Razmišljam kako da im vratim boju... pošto je šteta, nosila sam ih samo par puta, i odličan su model, ne tako ni jeftin, a sad imaju nekakve izbledele linije i izgledaju iznošeno i staro.
Mogu ih nositi po kući, a možda mogu i da im vratim originalan izgled nekom tekstilnom bojom?
Jasam u dm kupila maramice za crni ves 10 kom ,500 din,zasad ih još nisam testirala dobila sam preporuku za njih od jedne gosp iz perionice pa reko nemam sta da izgubim a za crni ves koristim duel tecni pa reko da sačuvam kolko toliko boju ,upitanju su ove maramice sa slikecime ti peres crnu garderobu ,sirce ili so samo kod prvog pranja kao fiksira boju za garderobu
 

Prilozi

  • heitmann-2u1-maramice-za-vracanje-boje-crnom-vesu.png
    heitmann-2u1-maramice-za-vracanje-boje-crnom-vesu.png
    70,6 KB · Pregleda: 0
Ne vjerujem da ista vraca boju vesu,osim farbe...ali sam nekad cula da so ili sirce treba dodati u vodu prilikom prvog pranja,da ne bi ves otpustao boju.Ali nesto i u to sumnjam.
Ono sto se brise,ono se brise o jedino rjesenje je prati odvojeno ili rucno.
Jeste, ispravno je, mnogo puta sam to uradila i nije bilo gubitka boje čak ni u veš-mašini!
Žalim jer nisam to uradila sa svojim novim crnim farmericama pre prvog pranja.
Sad moram to-da kupim boju i ofarbam ih iznova. Onako, smara dodatni utrošak finansija, rada i vremena, kad je moglo sve biti jednostavno i efikasno.
 
Jeste, ispravno je, mnogo puta sam to uradila i nije bilo gubitka boje čak ni u veš-mašini!
Žalim jer nisam to uradila sa svojim novim crnim farmericama pre prvog pranja.
Sad moram to-da kupim boju i ofarbam ih iznova. Onako, smara dodatni utrošak finansija, rada i vremena, kad je moglo sve biti jednostavno i efikasno.
Probaj maramice za crni ves ima u dm to su ove sa slike
 

Prilozi

  • heitmann-2u1-maramice-za-vracanje-boje-crnom-vesu.png
    heitmann-2u1-maramice-za-vracanje-boje-crnom-vesu.png
    70,6 KB · Pregleda: 0

Back
Top