SNOOKER

Roni je zavrsio svoj mec i ocekivano prosao dalje. njegova igra ne moze da me raduje ali je za svaku pohvalu mirnoca sa kojom je igrao. dakle,nije bilo besnjenja,lupanja i nezainteresovanosti pa je na kraju uspeo da se sastavi i odvali tri frejma za pobedu.
 
nakon tri dana zavrsena je prva runda i mogu slobodno da je okarakterisem kao secu top 16 igraca. naime,ostalo ih je samo 6 a kako je krenulo neki od njih nece jos dugo...

parovi druge runde (1/8 ) :

Ian MekKalok - Stiven Megvajr 3-5 Stiven igra sjajno ali mora biti oprezan jer je Ian stigao i veliku prednost protiv Ebdona. verujem da ce Skot ipak proci

Mark Vilijams - Mark Alen 3-5 iskreno,sinoc mi je bilo krivo da gledam onakvo izdanje Vilijamsa. do pre samo par godina razarao je protivnike laserskom preciznoscu ali su ti dani ocigledno davna proslost. mladi Alen igra sjajno (po meni,najbolje do sada na turniru) i ne bi me cudilo da skine skalp jos jednog WC,nakon Hendrija. vodio je 5-1 ali je Vilijams smogao snage da makar malo poravi stetu i ocekujem dobar mec danas

Najdzel Bond - Ding Dong 4-4 ocekujem pobedu Bonda posto mi je Kinez strasno antipatican

Stjuart Bingam - Son Marfi 3-5 Bingam je vodio ali se bivsi svetski prvak sinoc vratio i stekao prednost. trebao bi proci dalje

Dejv Harold - Mark Selbi nisu poceli mec a voleo bih da Selbi prodje dalje

Marko Fu - Dzo Peri voleo bih da Fu ispadne

Roni O'Saliven - Mark King carobnjak ne bi trebao imati puno problema

Beri Houkins - Dzejmi Koup ocekujem dobar mec
 
bravo Mark!!! konacno je posle ko zna koliko vremena pokazao zasto je jedan od najvecih svih vremena. kao sto se i predvidelo,dva sinocnja frejma na misice danas su mu puno znacili i uzeo je svih 6 protiv neiskusnog Alena,pobedivsi sa 9-5 (gubio 4-0). ovo je Vilijamsu prvo 1/4 nakon WC-a 2006. a prvo na UK-u nakon 2002. kada je i pobedio

nadam se da je ovo najava boljih dana
 
cetvrti dan turnira doneo nam je i parove 1/4 :

Stiven - Megvajr - Ian MekKalok 9-5 ocekivana pobeda coveka koji je u sjajnoj formi.
Mark Vilijams - Mark Alen 9-5 herojski povratak velikog sampiona i sjajna najava za mec sa Skotom

Ding Dong - Najdzel Bond 9-5 na zalost,Bond nije izdrzao do kraja i kinez ide dalje
Son Marfi Stjuart Bingam 9-3 lagan posao za bivesg WC i nadam se da ce isprasiti kineza

Mark Selbi - Dejv Harold 9-2 sjajni Selbi koji deluje nezadrzivo
Marko Fu - Dzo Peri 9-2 lagana pobeda za Fua ali nadam se da sa Selbijem nema sta da trazi

Roni O'Saliven - Mark King 9-1 laksi trening za Ronija
Dzejmi Koup - Beri Houkins 9-8 dobar mec i Koup nastavlja sa dobrim igrama. ipak,1/4 mu je krajnji domet,protiv Rocket-a nema sta da trazi
 
Uh da, Vilijams i Megvajr - tesko! Sto se tice ostalih po nekoj mojoj slobodnoj proceni, Marfi bi trebao da prodje, Selbi i naravno Roni! Na Eurosportu su najavili prenos Roni - Koup u 15h.
 
tesko ce to ici!! Megvajr je u najboljoj formi od svih igraca a danas igra mirno i stalozeno. ako ode na 3-0 Marku ce biti jako tesko,mada ima jos dosta da se igra

nova neocekivana greska za Vilijamsa i Skot ce za par minuta otici na 3-0
 
Kinez mi je jednostavno odvratan... ne samo ovaj,vec i svaki drugi. ne zelim da potcenjujem nikoga ali bih zaista voleo da se drze dalje od ovog sporta (medjutim,sve ih je vise)
komentatori kazuda njegov mec gleda prokletih 100 miliona Kineza... strasno

Velsanin ponovo gresi u cetvrtom frejmu ali ipak uspeva da ga dobije. Skot vodi 3-1 i videcemo nastavak.
 
Mark ne moze pobediti i za to postoji vise razloga...

pre svega,u prva dva kola se izvlacio protiv laksih protivnika a sada to ne moze ocekivati protiv coveka koji je treci na svetu i koji je uzeo zadnji turnir.
pored toga,mesecima nije prikazao dobru igru (mislim da nije odvalio sencuri neverovatnih 14 meseci) i mislim da sa ovim rezultattom mora biti zadovoljan.
danas je imao sanse ali ih nije koristio. u zadnjem frejmu je pokusao da ispupa crnu sa nastavkom za stap umesto da uzme dodatak (koji mrzi da koristi). promasio je i Skot to koristi. na kraju,pre odredjenog vremena imao je povredu desne ruke a ja ne mogu ni da zamislim koliko je to za ovaj sport znacajno (iako je on levak)

sve u svemu,lep rezultat za velikog sampiona i na dobar nacin je zapoceo povratak medju 32 a nakon toga i medju 16,gde mu je i mesto.

naravno,u ovom sportu su moguca cuda ali bojim se da nema sanse da se veceras izvuce jer Stiven igra sjajno
 

Back
Top