slusate li podcaste?

canavaro

Ističe se
Poruka
2.731
u poslednjih par godina desila se prava poplava podcasta ima ih bezbroj.
da li slusate neke i koje? gledate na youtube ili korstite aplikacije za slusanje?

ja svakodnevno slusam dok vozim, preko aplikacije google podcast app (mob. se u kolima povezuje automatski sa na androidauto, pa mi je to najlaksa varijanta).
ja pratim/slusam:
Agelast (za moj ukus previse cesto dovodi meni ne zanimljive goste, ali bude i bas dobrih epozoda)
pojacalo (krenuo je kao biznis-podcast, ali je presao u podcast sa najrazlicitijim ljudima i temama)
biznis price (bilo je zanimljivih gostiju i zanimljivih prica, a dovodi nekad i neke bosancerose, barone, i sl. tako da te epizode preskocim)
jos podcast jedan (voditelj mi deluje kao cool-lik, ali bas retko "ubode" da dovede gosta koji isprica dobru pricu, ali desi se)
njuz popcast (podcast o muzici, filmu, serijama... ovaj njihov drugi podcast o politici sto k*njaju to me ne interesuje, to ne slusam)
pored toga pratim i par podcasta na nemackom, ali to nije za ovu temu relevantno.
 
ma dosadni su vecinski, vode ih amateri koji nemaju pojma kako funkcionse pravo novinarstvo i svi se baziraju na senzacijama, dovedu nekog ili pricaju o necemu sta je u tom trenutku aktuelno na amaterski nacin i zato i jesu popularni..

u sustini je izmisljeno da bi zaradjivali a da ne moraju da ulazu vreme u kreiranje i editovanje klipova.
 
ma dosadni su vecinski, vode ih amateri koji nemaju pojma kako funkcionse pravo novinarstvo i svi se baziraju na senzacijama, dovedu nekog ili pricaju o necemu sta je u tom trenutku aktuelno na amaterski nacin i zato i jesu popularni..

u sustini zimisljeno da bi neki zaradjivali a da ne moraju da ulazu vreme u kreiranje klipova.
verujem da postoje i takvi, ali to nema veze sa ovim podcastima koje sam gore naveo.
izuzetno su kvalitetni i voditelji i gosti i teme su "van vremenske", uglavnom su ili zivotne price ili epizode o specificnim temema koje mozes da preslusas i posle 3 god. od objavljivanja, a da imas isti dozivljaj kao da si je odslusao istog dana kad je objavljena.
 
ajde da analiziramo te tvoje.
agelast i sam priznajes da je dosanjikav ali imas naviku da ga pogledas jer nekad ubodu.
pojacalo krenuo pa nije imao publiku pa pokusava da se preorijentise za sire mase.
biznis price isto kao i agelast
jos podkast jedan kao agelast i biznis price ali jos gori i jos redje ubode.
njuz sam par puta pogledao jer generalno volim njuz net ali preteruju sa isforsiranom politikom koja je jednosmerna, ne volim ostrascenost ma kojoj strani pripadala.

kad se podvuce suma sumarum, nemam vremena da trosim na podkaste da bi jednom u 100 godina pogledao zanimljiv.

kao sto rekoh..amateri ih vode i tek tu i tamo ubodu nesto i tu nisu oni nosioci podkasta nego gosti.
onda cu radije gledati tog gosta na njegovom kanalu.
 
ajde da analiziramo te tvoje.
agelast i sam priznajes da je dosanjikav ali imas naviku da ga pogledas jer nekad ubodu.
pojacalo krenuo pa nije imao publiku pa pokusava da se preorijentise za sire mase.
biznis price isto kao i agelast
jos podkast jedan kao agelast i biznis price ali jos gori i jos redje ubode.
njuz sam par puta pogledao jer generalno volim njuz net ali preteruju sa isforsiranom politikom koja je jednosmerna, ne volim ostrascenost ma kojoj strani pripadala.

kad se podvuce suma sumarum, nemam vremena da trosim na podkaste da bi jednom u 100 godina pogledao zanimljiv.

kao sto rekoh..amateri ih vode i tek tu i tamo ubodu nesto i tu nisu oni nosioci podkasta nego gosti.
onda cu radije gledati tog gosta na njegovom kanalu.
da, ali kad imas nekoliko koje pratis uvek imas sta da slusas, jer ce uvek neko da "ubode".

ali dobro, to je jedna navika... kao i slusanje radija, kao i pisanje ovde na forumu, kao i kopanje po tabloidima sto praktikujete ti i tvoj administrator sensei :mrgreen: umesto da vreme iskoristite na kvalitetniji nacin i npr. poslusate neke pametne ljude koji imaju sta da kazu. evo mozes da pocne odavde:

 
ma dosadni su vecinski, vode ih amateri koji nemaju pojma kako funkcionse pravo novinarstvo i svi se baziraju na senzacijama, dovedu nekog ili pricaju o necemu sta je u tom trenutku aktuelno na amaterski nacin i zato i jesu popularni..

u sustini je izmisljeno da bi zaradjivali a da ne moraju da ulazu vreme u kreiranje i editovanje klipova.
Ne slušam, delimično i iz razloga koje je naveo Sredoje. Jednostavno, ode previše vremena, na premalo interesantnih i korisnih informacija.
 
Halid Mohamed Haši-Jare Nur Abdi Hasan pseudonim Galeb Nikacevic voditelj Agelasta stalno promovise jugoslovenstvo.
Tako upropasti moguce normalan podkast svaki put kad su tu isti promoteri istog prisutni u podkastu kao gosti.
Taman pocne normalna prica a onda ide njegovo uz njegovih gostiju bacanje senke na sve koji vole,cene,postuju te cuvaju Srbiju a bore se za istinu o Srbima svuda.
Takodje promovise takijah a zna odlicno pravila serijata.Zna da kada islamskih vernika u nekoj sredini ima vise od pedeset posto nastupa serijat.
Ako to ne radi ni on ni gosti moze da bude informativan podkast kao onaj sa stradalom decom u saobracaju gde pricaju o tome kako poboljsati sigurnost istog.

Pojacalo ako ne promovise jugoslovenstvo on ili gosti moze da se slusa ako ima nekog zanimljivog gosta ili goscu.Koncept snimanja jeste interesantan,ne zamara pogled.
Ruzica Milutinovic slikarka mu je najjaci gost od svih.

Biznis price :pop: koji skup prodavaca magle da nas bogocovek Isus Hrist sacuva,Bog da nas sacuva,zakloni.
Bar ono sto sam videla.

Jao Mile podkast ima jednu epizodu gde je lik rekao da sa 38 (tako nesto) ode u penziju te mi je privukla paznju epizoda.
Kao i prica o onom starkelji sto je poznat jer se dernja Aleksaaaaaaaaaaa iz intervjua Aleksinog.

Jos podkast jedan ima po nekog zanimljivog gosta ali jedva.
 
A tek Joe Rogan. Pao s Marsa u ozbiljne teme i diskusije. Danas priča s jednim gostom pun razumevanja, Bog zna kako upućen, sutra ga pody.ebava sa drugim gostom. Sirovina željna tračeva, popularnosti i da predstavi sebe kao nekog kosmopolitu.
Lex Fridman ima najzanimljivije goste, ali ipak podkasti nisu za mene.
 
Halid Mohamed Haši-Jare Nur Abdi Hasan pseudonim Galeb Nikacevic voditelj Agelasta stalno promovise jugoslovenstvo.
Tako upropasti moguce normalan podkast svaki put kad su tu isti promoteri istog prisutni u podkastu kao gosti.
Taman pocne normalna prica a onda ide njegovo uz njegovih gostiju bacanje senke na sve koji vole,cene,postuju te cuvaju Srbiju a bore se za istinu o Srbima svuda.
Takodje promovise takijah a zna odlicno pravila serijata.Zna da kada islamskih vernika u nekoj sredini ima vise od pedeset posto nastupa serijat.
Ako to ne radi ni on ni gosti moze da bude informativan podkast kao onaj sa stradalom decom u saobracaju gde pricaju o tome kako poboljsati sigurnost istog.
da, slazem se za "jugoslovenstvo" donekle...
podjednako mi se s*re i od "jugoslovenstva" i od "otkrivanja istine o Srbima"
ali bilo je mnogo zanimljivih gostiju potpuno van konsteksta jugoslovenstva, politike i sl.
ljudi iz nauke, umetnosti i sl.

Pojacalo ako ne promovise jugoslovenstvo on ili gosti moze da se slusa ako ima nekog zanimljivog gosta ili goscu.Koncept snimanja jeste interesantan,ne zamara pogled.
Ruzica Milutinovic slikarka mu je najjaci gost od svih.
poceo sam da slusam pre otprilike 2 god. tako da mi je ta epizoda promakla posto je, vidim, bila na pocetku. poslusacu.
slusao sam onu jednu debeljusakastu vajarku.. ona je isto imala super pricu.

Biznis price :pop: koji skup prodavaca magle da nas bogocovek Isus Hrist sacuva,Bog da nas sacuva,zakloni.
Bar ono sto sam videla.
da, ima i takvik... ali bilo je i skroz normalnih postenih ljudi koji su iz svoje garaze izgradili ozbiljne nbiznise, kao npr. onaj lik sa hranom za kerove.
takve price obicnih ljudi su mi mnogo zanimljivije nego kad dodje Bogoljub ili Drakulic ili slicni lopovi.

Jao Mile podkast ima jednu epizodu gde je lik rekao da sa 38 (tako nesto) ode u penziju te mi je privukla paznju epizoda.
Kao i prica o onom starkelji sto je poznat jer se dernja Aleksaaaaaaaaaaa iz intervjua Aleksinog.
pogledao sam sad o cemu se radi... neki sportski podcast?
ne interesuje me sprot, pa zato verovatno ni za Mileta nisam nikad cuo :)

Jos podkast jedan ima po nekog zanimljivog gosta ali jedva.
kao sto rekoh...
bio je nedavno neki matori koji je vozio bajs do Portugala, bila zanimljiva prica.
 
ec0dfff2ecf1639a6f75138f2284020402f7cf549badaecd5291968fef223c5d_1.webp
 
ma dosadni su vecinski, vode ih amateri koji nemaju pojma kako funkcionse pravo novinarstvo i svi se baziraju na senzacijama, dovedu nekog ili pricaju o necemu sta je u tom trenutku aktuelno na amaterski nacin i zato i jesu popularni..

u sustini je izmisljeno da bi zaradjivali a da ne moraju da ulazu vreme u kreiranje i editovanje klipova.

Izgleda da nisi shvatio poentu podcasta, mislim podcast nije klasican intervju niti TV emisija i podcaster nije isto sto i novinar, podcast je pre svega jedno neobavezno caskanje sa nekim gostom (da li uopsteno ili o nekoj specificnoj oblasti ili temi) na jedan opusten, spontan i prirodan (mada svako kad zna da ga snima kamera oseca se i ponasa malo drugacije) nacin, ono kao kad sa nekim sedis u kaficu ili kafani caskate ili kod kuce sedite na kaucu na pricate kad ti dodju gosti.
Cilj podcasta i nije strogi profesionalizam i profesionalno novinarstvo niti treba da bude (jer u tom slucaju se vec gubi forma podcasta i to postaje klasicna TV emisija ili intervju).

Inace da slusam podcaste cesto (naravno prvenstveno zavisi od tematike i gostiju) i domace i strane, recimo od stranih volim da poslusam Dzo Rogana ili neki neki Hip Hop podcast (kao onaj sto radi Nore ili Talib Kweli) a na nasem govornom podrucju odlican mi je recimo Podcast Incubator, Nikola Radin mi je isto dobar, poslusam nekad i Jao Mileta (Mile Ilic) i njegov kosarkaski podcast, pa Geto podcast sto vodi Aleksandar Dzankic iz Who Is The Best grupe (mada se to snima tek povremeno), Daretovu Lobotomiju, ponekad i Mario Zna (ponekad kad ima nekog zanimljivog gosta), isto nekad i Balkan Info kad ima neke zanimljive goste (mada Balkan Info vec ne bi ubrajao u podcast u pravom smislu te reci, vise je ono klasican intervju), itd, Agelast isto ponekad zna da ubode zanimljivog gosta i emisiju (mada uglavnom su mu jednolicni gosti i ljudi iz slicnog miljea (da ne kazem kruga dvojke) i ljudi koji slicno razmisljaju, pricaju, dele slicne stavove).
 

Back
Top