Slučajevi upisa na budžet više od jednom

astj13

Početnik
Poruka
17
Interesuje me da li iko zna o slučajevima gdje je se neko upisao na budžet po drugi put(uzastopno, ne paralelno). Pogotovo me interesuje ako se ovo desilo u skoroj budućnosti. Čitao sam razne teme na raznim forumima, neke postavljene skoro i o istome problemu, ali čak i "zvanična" tumačenja zakona, imaju razne efekte.

Zbog toga, bih da čujem ako ima slučajeva da dokazuju suprotno.

Hvala unapred.
 
Nisam sigurna da li razumem pitanje. Na sta mislis: upisao si jedan fakultet na budzet, zavrsio, pa sada hoces jos jedan na budzet? Ili sta?

Ono sto po zakonu ne sme jeste da se bude istovremeno na budzetu na dva fakulteta. A ne sme ni da se zavrsi jedan na budzetu pa da se upise drugi opet na budzet. Mada znam masu ljudi koji su ovo elegantno izbegli (vadjenjem novih dokumenata ili jednostavno ne prijave da su vec nesto zavrsili).

Ono sto po zakonu MOZE (bar je moglo pre nekoliko godina) jeste da se upise jedan faks na budzet, ispise (ali dok si jos na budzetu) i onda upise nesto drugo na budzet.
 
Nisam sigurna da li razumem pitanje. Na sta mislis: upisao si jedan fakultet na budzet, zavrsio, pa sada hoces jos jedan na budzet? Ili sta?

Hvala na odgovoru.

Zanimame "trece", sto si napisala u zadnjoj liniji. U pitanju je redovan ispis sa budzeta, i upis na budzet na drugi. Za zabranu istovremenog/paralelnog studiranja na budzetu mi je jasno, ali sada navodno nedaju ni vise od jednog, sto nije bas ono sto zakon kaze. Koliko shvatam iz tvoga odgovora, jedini slucaj koji ne dozvoljava da se nesto ponovo upise na budzet, jeste ako se prvi 100% zavrsi, na budzetu.
 
Mogu samo da ti kazem kako je bilo kada sam ja upisivala, 2005, ali to je bilo pre Bolonje, tako da dobro treba proveriti. Stvar je (tada) bila u tome da ti ne smes da izgubis pravo studiranja na budzetu. Znaci, ako si bio na budzetu na prvom fakultetu, ne smes da padnes na samofinansiranje pa da upises nesto drugo na budzet. Ako si na prvom fakultetu bio na budzetu onda mozes da se ispises i upises nesto novo na budzet. Tako je bilo tada, i tako sam ja uradila.

Ne znam kako je danas stvar, ali znam da se ti slucajevi paralelnog studiranja, upisivanja na budzet iako vec imas faks, itd., i dalje praktikuju iako u sustini ne bi smelo... Ali jbg, Srbija brale.
 
da li neko moze da mi odgovori da li je finansiranje studija iz budzeta limitirano godinama starosti..? Moj sin ima 23 godine i ove godine je upisao fakultet , na budzetu je..sada cujem da navodno samo do 26 godina moze da bude ovako finansiran..

Nije istina. Moj suprug je upisao sa 28 godina i sada je apsolvent (tj. "peta" godina), i na budzetu je. Njegov drug sa fakulteta je isto upisao kao "mator" i takodje je jos uvek na budzetu.

Doduse, oni su upisali 2008 godine. Valjda nije ove godine donet neki novi zakon. ALI, ako je tvoj sin upisao na budzet nece ga niko dirati kada napuni 26. Ne bih brinula o ovome. Samo mora da pazi da ispunjava uslove za budzet svake godine.
 
Nije istina. Moj suprug je upisao sa 28 godina i sada je apsolvent (tj. "peta" godina), i na budzetu je. Njegov drug sa fakulteta je isto upisao kao "mator" i takodje je jos uvek na budzetu.

Doduse, oni su upisali 2008 godine. Valjda nije ove godine donet neki novi zakon. ALI, ako je tvoj sin upisao na budzet nece ga niko dirati kada napuni 26. Ne bih brinula o ovome. Samo mora da pazi da ispunjava uslove za budzet svake godine.

Hvala puno na odgovoru! z:)
 

Back
Top