SLOBODA

anakin:
to nije sindrom, to je normalno...zasto bi morao da se odrekne ortaka, drustva, izlazaka, samoce, piva i fudbala?
naravno da onda vezivanje shvata kao omcu oko vrata...
i ja to tako shvatam a ima i muskaraca koji bi odmah da se zene....

Tačno. Često ljudi (i muškarci i žene) odmah od početka veze počinju da se ponašaju po nekim šablonime tipa: moraš odmah da se javiš kad stigneš kući, u svakom trenutku moram da znam gde si i šta radiš, svaki slobodan trenutak obavezno moraš da želiš da provedeš samnom i sl. Naravno da to ovaj drugi doživljava kao ograničavanje slobode, sasvim svejedno da li je muško ili žensko.
 
znate sta je karakteristicno...bas sam posmatrala ponasanje ljudi na mom faxu...koji su u vezama...a pretezno su muskarci...uvek se javlja neki od tih sindroma...
...ili ce varati...uzasno veliki broj to radi...ili ce se zaliti svojim ortacima kako su se smorili npr. na nekoj zurci jer je bio sa devojkom a oko njega je bilo tako dobrih riba....i on se decko smorio sto je bio sa njom...
 
Bliss:
aha...sad si resio i moju temu da miniras...pero ako si ti mene odjebao...i ako ce to da ti digne rejting i ako ce ti biti lakse eto neka ti bude... :lol:
...a sada molim te nemoj se vise prepucavati na ovoj...
molim nekoga da otvori lepljivu za prepucavanje...moze se zvati virtuelna vreca za iskaljivanje negativne energije...ili slicno...
Izvini ali ja ti ne miniram temu ako ne primecujes... cak sam i vrlo lepo odgovorio na istu...
PS ja nikad prvi ne zapocinjem prepucavanje... kao sto iz prilozenog i vidimo...
I slazem se da se svi prepucavacki postovi puni negativne energije(kao ovaj tvoj npr) ili brisu ili bacaju na neke zasebne teme... brisu bolje po meni...
 
Jedan broj mushkaraca bi voleo da ima sve u braku i oko braka...slobodu na svakom koraku ,istovremeno glumeci divnog muza, e sad ne bih uopshe shirio themu na uzroke tipa jesu li dovoljno odrasli,koliko su i shta proshli i sl...i nije pravilo za sve...zene malo drugachije gledaju na stvari...
 
Nisam muškarac, a imam užasan strah od toga.
I to nije sloboda u smislu tih sitnih proveravanja i cimanja i posesivnosti (to i ne razmatram), već sloboda u tom smislu da dosta vremena provodim sa tom osobom i da mi, pre ili kasnije, mozak tog muškarca postane... tesan.

Razumem da su žene dosadne muškarcima.
I meni su mnogi muškarci jezivo dosadni.
Doduše, i mnoge žene.
 
CaLiMeRo:
Nisam muškarac, a imam užasan strah od toga.
I to nije sloboda u smislu tih sitnih proveravanja i cimanja i posesivnosti (to i ne razmatram), već sloboda u tom smislu da dosta vremena provodim sa tom osobom i da mi, pre ili kasnije, mozak tog muškarca postane... tesan.

Razumem da su žene dosadne muškarcima.
I meni su mnogi muškarci jezivo dosadni.
Doduše, i mnoge žene.

Slazem se s ovim.... ;)
 
Sve je ok dok devojka ne pocne da okupira prostor i vreme predvidjen za druge aktivnosti i druge ljude. Pa jos ako muskarac, zato sto je fin i pazljiv prema svojoj devojci ne moze da sledi svoj prirodni lovacki instikt, da vreba i lovi druge cice, to je onda previse kompromisa :)
 
"a ima i muskaraca koji bi odmah da se zene."

i bas mene strefi takav! sad kad malo bolje razmislim-ja sam u Svedsku dosla ne da ucim jezik nego da odlozim dan d a nije da ga ne volim-obozavam ga ali opet treba se vezati... nisam pametna
kao ne dam slobodu-a bas juce trazim neki model za vencanicu, ccc kako li je tek muskarcima kad sam ja ovako konfuzna-sa sve majcinskim instiktom
 
Imao sam druga koga je devojka mesecima.. ma i godinama smarala za vezu pa kasnije i brak...
I kad se jednog dana preselila kod njega i sama je rekla: joj, mene je strah od svega ovoga...
 
Bliss:
e pa ovako...zanima me zasto vecina muskaraca u dugim vezama posle nekog vremena ima utisak da gubi slobodu?



TO TI JE PRVI ZNAK DA ZELI PROMENU, PUSTIGA DA NESTO KRESNE, I ZABORAVICE VISE NA TU REC...SLOBODA.
TO TI JE ISTO KAO KOD ZENSKIH KAD PRIGOVARAJU SVOM DECKU DA JE LJUBOMORAN, A KAD MU SE ONA KRESNE ONDA JOJ NECE SMETATI VISE LJUBOMORA, CUTACE NA POMISAO O LJUBOMORI I MANJE CE JOJ SMETETI...
 
paradizo:
TO TI JE PRVI ZNAK DA ZELI PROMENU, PUSTIGA DA NESTO KRESNE, I ZABORAVICE VISE NA TU REC...SLOBODA.
TO TI JE ISTO KAO KOD ZENSKIH KAD PRIGOVARAJU SVOM DECKU DA JE LJUBOMORAN, A KAD MU SE ONA KRESNE ONDA JOJ NECE SMETATI VISE LJUBOMORA, CUTACE NA POMISAO O LJUBOMORI I MANJE CE JOJ SMETETI...


...da bas diskutabilno pitanje...a reci mi smatras da su muskarci povlasceni u prevarama...ili sta?...
znaci svi medjusobno treba da se varamo da bi dobili slobodu?
...pa cini mi se da za to nije potrebna veza...bas naprotiv...smatram da samo kukavice u vezama varaju...jer nemaju herca...a to je stvarno tuzno..
 
sloboda nije bozje sjeme pa da ti ga neko da
sloboda nije zahvalnica procitana abecednim redom
sloboda nije krilatica reklamnog panoa
konstruktivna kritika postojeceg stanja

sloboda je zena
uzmi je

sloboda nije podmetanje ideoloski zakrzljale forme
sloboda nije pometanje ideoloski bilo kakve norme
sloboda nije jednostavan domaci zadatak
ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi

sloboda te ceka
uzmi je

datumi
sjecanja
kontrola lupa vratima
regularna predstava
ko ne pamti iznova prozivljava

sloboda nije mizantropski odbaceno kukavicije jaje
sloboda nije uzajamno milovanje idiotskih glava
sloboda nije referada stanicnih setaca
ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi

sloboda je zena
uzmi je


:)
 
Bliss:
e pa ovako...zanima me zasto vecina muskaraca u dugim vezama posle nekog vremena ima utisak da gubi slobodu?
Verovatno zato shto i gube slobodu (na neki nacin), a kada brak pocne da se smeshka, sa njim se smejulje i svi prateci problemi i obaveze koji postoje. Svi ce te imati mamu i tatu i znate kako to izgleda.
 
Psihologue:
Kao psiho mogu retji (pod prinudom) da su mushkarci od detinjstva razmazeniji i nesigurniji
u svoje mogutjnosti...Vetjina mushkaraca odrasta bez ikakvih obaveza i odgovornosti jer ih
majke shtede ili cuvaju ...
Daleko od toga da kažem da je kod svih muškaraca ovako; ali nažalost znam ih dosta... I kad postanu svesni da im žena neće titrati kao mama, i da će i sami preuzeti mnoge odgovornosti naravno da se uplaše i žele sve to što više da odlože:?
 
Bliss:
e pa ovako...zanima me zasto vecina muskaraca u dugim vezama posle nekog vremena ima utisak da gubi slobodu?

I devojke kao sto sam ja u dugoj vezi posle nekog vremena imaju taj utisak.

Mozda jedino da udjemo u brak - mrak?

Spremam se na put
necu reci gde
hajde podji sa mnom
ili cekaj me?
 
Bliss:
e pa ovako...zanima me zasto vecina muskaraca u dugim vezama posle nekog vremena ima utisak da gubi slobodu?





Ma nemaju samo muski utisak............imaju ga i zene...............swe owisi kakaw je odnos dwoje ljudi u wezi.............ako oba imaju dowoljno slobode da mogu izici jedan bez drugog wan i da sami rade neke stwari a da pritom druge strane ne shishte onda se osjecaj za slobodu ne gubi................mislim da bi weze i trebale takwe biti.............swako sam za sebe a zajedno,uz obostranu podrsku drugoj strani za njene ideje i djela (osim ako nisu totalne gluposti).............. ;)
 
Bliss:
...da bas diskutabilno pitanje...a reci mi smatras da su muskarci povlasceni u prevarama...ili sta?...
znaci svi medjusobno treba da se varamo da bi dobili slobodu?
...pa cini mi se da za to nije potrebna veza...bas naprotiv...smatram da samo kukavice u vezama varaju...jer nemaju herca...a to je stvarno tuzno..



MISLIM DA SU MUSKARCI POVLASTENI U ODNOSU NA ZENU, SAMO ZBOK TOGA STO DOBIJE EPITET MANGUPA, ZA RAZLIKU OD ZENE KOJU NAZIVAJU CURVA...
 
Sloboda... :roll:
Neznam zasto ljudi koji zele slobodu uopste ulaze u veze...
Veza i jeste, kao i sto samo ime kaze, neki nacin vezivanja. Neki vid gubljenja svojih sloboda, vremena i prostora, zarad paznje posvecene svom partneru. Trebalo bi da je tako obostrano. Ko to ne zeli i ne treba da ulazi u veze...

Uvek neke price kako ih neko vezuje, ne da da izadju iz kuce, zapitkuje gde je sta je... ma to nije veza to je bolest. I ne vidim zasto neki ljudi to poistovecuju sa vezom.

Svako treba sam da odabere da li zeli vezu (i sa time i gubitak nekih svojih sloboda) ili ne zeli. A kad odabere sta god da odabere onda ne treba da kuka i da zeli ono drugo.
 
Bliss:
e pa ovako...zanima me zasto vecina muskaraca u dugim vezama posle nekog vremena ima utisak da gubi slobodu?
Zato sto na neki nacin i gubi...
Zamisli sta je samo sve uskraceno njihovoj muskoj(citaj: djecijoj) prirodi, i koliko god voljeli devojku ipak ih vjerovatno uzasava pomisao da ce neke stvari da propuste zbog veze.
Zene nemaju toliko izrazen taj instinkt slobode jer im je u prirodi da se vezuju i vole da imaju neku sigurnost.
 

Back
Top