SLOBODA

Sloboda pokreta...

freedom1.jpg


Lična sloboda kao izbor...to je ono kada vam je sve ravno, možete bilo gde da idete
misaono ili fizički i ništa vas ne sprečava u izboru tog i tog pravca...
Ali onog momenta kada je izbor napravljen, osećaj slobode se gubi..napravili ste sami
sebi ram, okvir, put po kojem hodate...
 
...Sloboda je otuzni poljesad ako po njemu nemamo sta posaditi i njegovati , postoji samo,- Sloboda i ja, kako se ostvarimo tako i bili smo jedno drugom potrebni...

- tako misli , faraonn Tumnopoteh
 
Nije sloboda samoća i usamljenost, sem ako te osobenosti nisu u nečijoj prirodi.

...Sloboda izbora ili odabira pocinje iz usamljenosti tj. samoce jer slobodu ne osjecamo ako smo s nekim u visem redu zajednistva...sloboda se priziva ili hvali onda kad nam je potrebna jer imamo slucaj uskracenosti tj. kojem carrstvu pribjeci tada, sloboda treba da nam ukaze na Put jer otvorene oci i misli imamo a to je uradila upravo ,- Sloboda ?
 
Sloboda pokreta...

freedom1.jpg


Lična sloboda kao izbor...to je ono kada vam je sve ravno, možete bilo gde da idete
misaono ili fizički i ništa vas ne sprečava u izboru tog i tog pravca...
Ali onog momenta kada je izbor napravljen, osećaj slobode se gubi..napravili ste sami
sebi ram, okvir, put po kojem hodate...


...da li je tada, Barb,suzena sloboda ili je njena svrha ispunjena ?
 
...da li je tada, Barb,suzena sloboda ili je njena svrha ispunjena ?

Kada sloboda postigne svrhu, prestaje da bude sloboda...ne može da bude sužena
već samo istrošena...
Htela sam samo da bacim akcenat na tren, na sekund kad je ona čista i prava
a to je upravo momenat izbora...i traje do trenutka donošenja odluke..
Često se mi, tj. svakodnevno se susrećemo sa tim trenutkom izbora (čistom slobodom)
jer treba u trenu odlučiti kuda krenuti, levo ili desno, gore ili dole...
Kad donesemo odluku to više nije sloboda nego programirana, šablon slika kojom se krećemo...
 
...Sloboda izbora ili odabira pocinje iz usamljenosti tj. samoce jer slobodu ne osjecamo ako smo s nekim u visem redu zajednistva...sloboda se priziva ili hvali onda kad nam je potrebna jer imamo slucaj uskracenosti tj. kojem carrstvu pribjeci tada, sloboda treba da nam ukaze na Put jer otvorene oci i misli imamo a to je uradila upravo ,- Sloboda ?

Možda i jeste tako, mada ne bi trebalo da bude. Da ponovim, ako je delanje sa voljom i ljubavlju, to je za mene sloboda. Na momente je osećam. Sa druge strane, šta bih radila sa svojom slobodom?
 
ja bih rekla da na raspolaganju imamo čak pregršt (vidova) slobode, i da pravila,ograničenja,granice namenski postavljamo, kako bi u racionalnom svetu opstali. mera je osnova svemu, pa i slobodi.
 
Pobuna...:p

Bunim se protiv svih stega ovog društva..hoću slobodu !!!

Ali....kaže Kami, dal da mu verujem...

""Pobuna nije nikakav zahtev za svemoćnom slobodom. Naprotiv, ona vodi proces protiv svemoćne slobode.
Pobunjenik hoće da se prizna činjenica kako sloboda ima granice gde se nalazi neko ljudsko biće, jer je granica upravo moć pobune tog bića."

Pa nastavlja..

""Da! Ja sam dobro razumeo vaš SISTEM! Dali ste im bol, glad i odvojenost da zaokupite njihovu pobunu.
Iscrpljujete ih, ispijate njihove snage i proždirete njihovo vreme da ne bi imale ni snage ni vremena za gnev! Oni tapkaju, budite zadovoljni...
Ali ja, koji sam porobljen kao i oni, ponižen s njima, ja vam ipak objavljujem da ste ništa. (Ona se smeje)
-Ne smejte se! Ne smejte se, budalo...
Kažem vam, izgubljeni ste.Već ste pobedjeni, u krilu vaših najznačajnijih pobeda, zato što postoji u čoveku - gledajte mene - neka sila koju vi nećete
ukrotiti, neka bistra ludost, delo straha i smelosti, neznanja i zauvek pobednička. To je snaga koja će se dići i onda ćete znati da je vaša slava bila od dima."
 

Back
Top