Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Ako je puklo obavezno varenje lemilicom jedino rešava jer su sve ostale varijante razlika u materijalu i reakcija na suncu koja ponovo proizvodi pukotine. Ja sam išao i korak dalje pa sam po potrebi radio i onu kao hrapavu teksturu plastobitom i sunđerom koju posle fiksiram završnom bojom. To sam naučio popravljajući mobilne pre 20 i kusur godina 🤪
 
Imaš i kao opciju dvokomponentni lepak za proteze ja lepio sočivo fara na koradu pre 20i kusur godina (puklo između kratkog i dugog). Telo fara lemilicom zakrpio, onu lajsnu isto. Samo sam kupio novo staklo fara (70 dem) i sklopio far nije bilo nikada kondenzata unutra. A nisam ni silikon koristio.
Dvokomponenti jeste razbija lepljenje ali ne moze da se smirgla i obradjuje.
 
IMG_20231007_201757.jpg
 
Sa kozom je jako zeznuto raditi jer zavisi gde su ostecenja ali ponekad se bacaju bas veliki komadi. I kvalitet koze takodje jako varira.

Inace na Santa Fe u najvecem paketu se stavlja NAPPA koza sto bi valjda trebalo da bude prirodna koza.
To nikada ne znaš ima skaj tj veštačke kože da bude kvalitetnija od prave saznaš tek kada pocepaš. Danas se ugl to prodaje kao koža ali varira kvalitet pa u privatnoj režiji ipak treba uraditi od prave kože i izbeći rizik.

Klasifikacija kože ide po tome što neka grla imaju oštećenja kože od žice ali se i to uspešno vulkanizira.
 
Za 10 dana smo presli skoro 5.000km sirom Evrope, Austrija, Svajcarska, Nemacka, Francuska ....
Slike su statistika sa povratka.
Polazna lokacija je periferija Stutgarta. Tempo koji je drzan na auto putu, gde su okolnosti dozvoljavale, guzva, ogranicenja, itd. je bio oko 150 u proseku, s tim sto je i Nemackoj odvozeno par deonica na oko 200, a jedna i na 230.
Austrija konstsntno oko 140, Madjarska oko 150.
Ja stvarno nisam pobornik teorija da je nase gorivo drasticno losije, ali moram da iznesem jedno zanimljivo zapazanje. Poslednje tocenje u EU sam imao u Austriji odmah na ulasku, ko se krece tom deonicom sigurno mu je poznata Pink pumpa, 10 ak km posle granice kod Braunau am Inn preko A94 gde sam dopunio rezervoar i nastavio. Na 150 na tempomatu u Madjarskoj, od Budimpeste ka nasoj granici, mi se potrosnja konstantno kretala oko 5l, pa cak i ispod. Nakon prekaska granice posto sam iscedio rezervoar, mozda mi je ostalo 10ak l, natocio sam gorivo na Mol pumpi, prvoj posle granice. Nakon toga potrosnja na 135 na tempomatu se krece oko 6l, nikako manje. Em sporije vozim, em raste potrosnja. Nisam primetio neki ceoni vetar, niti da se konstantno krecem usponom, ako i jeste u Vojvodini je to mali uspon, na 50km mozes da se popnes 15-20m max, tako da, zakljucak iznesite sami.

PS
Zakacila su me i dva veca zastoja, jedan kod Minhena, drugi kod Budimpeste, gde sam imao sigurno ukupno 1h kreni-stani voznje, i potrosnja je do nase granice bila 5.4l

1000010615.jpg
1000010617.jpg
 

Prilozi

  • 1000010616.jpg
    1000010616.jpg
    66,9 KB · Pregleda: 3
stavio bih one folije za zatamljivanje stakla na zadnja vrata i šajbu od gepeka, 3 ukupno,
jel zna neko ok servis gde lepe i da li mogu da mi prave probleme na tehničkom?

Pogledajte prilog 1470925
Mogu da naprave problem ako nemaš atest. Međutim, sad se to lakše dobija nego pre.
Što se tiče servisa ne znam gde ti treba.
 

Back
Top