Скупштина Србије не ради на католички Божић

SPC vec koliko 300 - 400 godina, nikako da nasteluje sat koji kasni.
Mozda je vreme?
Pa bi mi kao i vecina hriscana slavili Bozic 25-og. Sto verujem da i ne bi bilo tako lose. Cak bi tada i pravoslavna NG bila na vreme.
ebem ti, kake ima veze kalendar? stos je u zvanicnom verskom prazniku.druga stvar jel treb il ne treba menjati kalendar jel bolji milankovicev..itd.......fora je u srpskoj sevilnosti i podilazenju!!!! egein....jel hrvatski parlament prestaje sa radom 25.decembra po julijanskom kalendaru a?
 
SPC vec koliko 300 - 400 godina, nikako da nasteluje sat koji kasni.
Mozda je vreme?
Pa bi mi kao i vecina hriscana slavili Bozic 25-og. Sto verujem da i ne bi bilo tako lose. Cak bi tada i pravoslavna NG bila na vreme.

Што је највећа фора, ми и славимо Божић 25. децембра. По јулијанском календару, који касни 13 дана.
 
Negde sam procitao da ni jedan ni drugi kalendar nisu tacni , i da je najtacniji kalendar napravio Milutin Milankovic .

Миланковићев календар је са најмањом грешком и најсавршенији могући. По њему ће се тек за 30.000 година направити грешка од једног дана.

Грегоријански има грешку од једног дана на неких 2-3.000 година.

Јулијански има грешку од 3 дана на сваких 400 година.
 
S obziram da ovaj pravoslavni debelo kasni za "katolickim", katolicki je tacniji, a on se danas steluje po potrebi, npr, ova godina ce biti duza za sekundu.

Што је највећа трагикомедија, прави "православни календар", Миланковићев, још мало па ће бити 100 година како га једна по једна православна црква прихвата, а ми ваљда чекамо да будемо последњи.
 
Што је највећа трагикомедија, прави "православни календар", Миланковићев, још мало па ће бити 100 година како га једна по једна православна црква прихвата, а ми ваљда чекамо да будемо последњи.

Dobro, nisam bas upucen u Milankovicev kalendar, ali sto se mene tice kalendar treba da ti odredi kad je ravnodevica, kratkodnevica i tako te zanimacije....
Da li ce za odredjeni datum biti 12. maj ili 16. decembar ili 183. dan velikog lava, nije bitno.
 

Back
Top